خودروی پرچمدار جدید پورشه از نظر اندازه، قیمت و مطلوبیت بسیار بزرگ خواهد بود.

دقیقا چه تکنولوژی؟ این احتمالاً در زمان اعلام رسمی این وسیله نقلیه کشف می شود، اگرچه ما هنوز می تو،م به آنچه پروژه Mission R به مدل های برقی آینده پورشه ارائه می دهد نگاه کنیم. کانسپت کاملاً کارآمد دارای معماری باتری 900 ولتی نسل بعدی است، چیزی که امروزه فقط در یک خودروی تولیدی یافت می‌شود، Lucid Motors Air. مزایای این ولتاژ بالا به م،ی سیم کشی سبک تر و زمان شارژ سریع است که با زیرساخت شارژ من، تنها در 15 دقیقه از 5 به 80 درصد می رسد. سایر ویژگی‌ها مانند موتور الکتریکی با روغن خنک‌شده و پانل‌های کامپوزیت فیبر طبیعی پایدار، برخلاف کامپوزیت‌های فیبر کربن، می‌توانند در آینده نیز روشنایی روز را ببینند.

بلوم اه، بلندپروازانه ای برای این تهاجمی الکتریکی نیز دارد و هدف آن این است که نیمی از تمام مدل های پورشه فروخته شده تا سال 2025 خودروهای برقی باشند. این هدف تا سال 2030 به 80 درصد افزایش می یابد. تصاحب اخیر آنها از تولید کننده قوای محرکه برقی و سوپراسپرت کرواسی ریماک، تنها یکی از نمونه های متعدد تلاش های پورشه برای جمع آوری دانش از بهترین ها در بخش رو به رشد خودروهای برقی است.

چرا یک SUV الکتریکی دیگر؟

خودروی پرچمدار جدید پورشه از نظر اندازه، قیمت و مطلوبیت بسیار بزرگ خواهد بود - تصویر 1092694
خودروی پرچمدار جدید پورشه از نظر اندازه، قیمت و مطلوبیت بسیار بزرگ خواهد بود - تصویر 1092691

تصویر از: پورشه

تهاجمی الکتریکی پورشه

این برند برای افزایش سهم بازار رده بالای خود و حاشیه سود، در حال توسعه یک SUV الکتریکی جدید با سه ردیف صندلی اختیاری و رویکردی لو، است. این خودروی سفارشی جدید قرار است بالاتر از کاین موجود قرار گیرد که قیمت‌های آن از مرز 100000 دلار شروع می‌شود. جزئیات خاص این پروژه کمیاب است، اگرچه مشخص شد که تولید در لایپزیگ، آلمان در اواسط دهه جاری انجام خواهد شد.

حفظ DNA پورشه با برق

در حالی که جامعه پورشه، چه مالکان و چه طرفداران، ممکن است بر روی آ،ین دستاوردهای مسابقه ای یا خودروهای اسپرتی که قرار است رونمایی شوند، متمرکز شده اند، قلب موفقیت های این برند در فروش در دهه های اخیر خودروهای SUV بوده اند. پورشه ماکان و کاین مجموعاً فروش 42015 دستگاهی را در سال 2021 به خود اختصاص دادند که در مقایسه با ارقام ،یبی 911 و 718 که این برند در همان سال 14334 دستگاه جابه‌جا کرد، تفاوت قابل توجهی دارد.

پورشه کاین توربو S E-Hybrid

تصویر از: پورشه

منبع: Automotive News Europe


منبع: https://www.tops،d.com/cars/car-news/porsche-s-new-flag،p-vehicle-is-going-to-be-huge-in-size-price-and-desirability-ar196855.html

تصویر از: پورشه

تصویر از: پورشه

واضح است که پورشه برای افزایش سود و تامین مالی پروژه‌های اتومبیل‌ر، و خودروهای اسپرت به SUV نیاز دارد، که به توضیح اینکه چرا خط تولید SUV آنها در شرف رشد است، کمک می‌کند. اولین خودروی الکتریکی جدید آنها Macan EV خواهد بود که قرار است پس از ورود در سال 2024 جایگزین نوع احتراقی موجود شود. اگرچه این آ،ین اعلامیه توسط الیور بلوم، مدیر عامل شرکت، غافلگیرکننده بود.

کانسپت پورشه Mission R

ما قبلاً این تلاش ها را با خانواده پورشه تایکان متشکل از Taycan، Taycan Sport Turismo و Taycan Cross Turismo دیده ایم. این خودروهای الکتریکی توسط شرکت اشتوتگارت که حول معماری J1 متمرکز شده‌اند، ثابت کرده‌اند که نه تنها یک پورشه با باتری می‌تواند مطلوب باشد، بلکه می‌تواند عملکرد هیجان‌انگیزی را که این برند به آن معروف است، ارائه دهد.

خودروی پرچمدار جدید پورشه از نظر اندازه، قیمت و مطلوبیت بسیار بزرگ خواهد بود - تصویر 1092690

موضوع مهمی که پورشه در حمله الکتریکی خود بر روی آن تمرکز کرده است، حفظ منحصر به فرد بودن خود در تجربه رانندگی و طراحی است، چیزی که در خانواده تایکان انجام شد. خوشبختانه، این DNA به خط جدید SUV الکتریکی منتقل می شود. مدیرعامل بلوم به فناوری ماشین مسابقه الکتریکی آزمایشی Mission R این برند اشاره کرد که در این خودروی کاربردی پرچمدار استفاده خواهد شد.

کانسپت پورشه Mission R

خودروی پرچمدار جدید پورشه از نظر اندازه، قیمت و مطلوبیت بسیار بزرگ خواهد بود - تصویر 1092692

پورشه به دلایل زیادی در سطح جه، شناخته شده است. یکی از این موارد می تواند موفقیت آنها در مسابقه، یا استفاده از موتورهای مخالف افقی در اتومبیل های اسپورت خود و حتی وسواس آنها در کمال مهندسی باشد. اگرچه مدیر عامل شرکت اولیور بلوم می‌خواهد با معرفی این شرکت به ،وان پیشرو در خودروهای برقی پویا به این لیست اضافه کند.

نمونه اولیه پورشه ماکان EV

هنوز مشخص نیست که چه میزان از این پیشرفت‌های تکنولوژیکی به یک شاسی‌بلند لو، الکتریکی تبدیل می‌شود، اگرچه مطمئن‌تر است که این ویژگی‌ها در جایگزینی خودروی اسپرت 718 کاملاً برقی که بلوم امیدوار است تا سال 2025 تولید شود، به‌طور کامل نمایش داده خواهد شد.

خودروی پرچمدار جدید پورشه از نظر اندازه، قیمت و مطلوبیت بسیار بزرگ خواهد بود - تصویر 1092693

خانواده پورشه تایکان

تصویر از: پورشه