داش‌کم‌ها: در کدام خودروها تعبیه شده است؟

مارک‌هایی که عملکرد داش‌کم داخلی را در خارج از کشور اما نه محلی ارائه می‌دهند، مانند Genesis در کره، نیز مستثنی هستند.

در نهایت، داش‌کم‌ها همچنین می‌توانند روشی منحصربه‌فرد برای ضبط یک رانندگی خاص یا سفر جاده‌ای باشند، با بسیاری از مدل‌ها حالت ضبط تایم لپس مخصوصاً برای این منظور من، است.

بیایید نگاهی بیندازیم که کدام خودروها به صورت محلی با عملکرد داشکام در دسترس هستند. توجه داشته باشید که این داستان شامل لوازم جانبی داشکام با مارک OEM نمی شود که ممکن است پس از ،ید توسط یک نمایندگی نصب شوند، اما اغلب تحت مجوز شخص ثالث تولید می شوند.

طبق دفترچه راهنمای مالک BYD Atto 3، این ویژگی به طور رسمی به ،وان ضبط کننده اطلاعات سفر خودرو شناخته می شود.

برخی از مدل‌های مرسدس بنز مجهز به سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX این برند، اکنون با عملکرد داشکام نیز در دسترس هستند، از حالت‌های سطح پایه مانند ک، A تا شاسی‌بلندهایی مانند GLE.

این شامل برخی از ویژگی هایی است که همیشه در خودروها دو یا سه برابر قیمت وجود ندارد، یکی از آنها دوربین داشبورد است.

BYD Atto 3 در کنار MG ZS EV یکی از ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی موجود در استرالیا است.

در صورت تصادف شدید، داش‌کم می‌تواند توالی رویدادها را مشخص کند و دقیقاً آنچه را که برای ایجاد مسئولیت اتفاق افتاده است، ثبت کند. به ،ه خود، این همچنین می تواند به تعیین خطا برای اه، بیمه کمک کند – یا اگر فیلم از راه دور قابل دسترسی است، اثبات دزدیده شدن خودرو را در صورت سرقت ارائه دهید.

برندهای دیگری که قبلاً عملکرد داش‌کم را ارائه می‌،د نیز از این داستان حذف شدند، مانند سیتروئن با گزینه ConnectedCAM خود در C3. این ویژگی در سال 2019 متوقف شد.

  • داش‌کم‌ها: در کدام خودروها تعبیه شده است؟

مانند تسلا، BMW Drive Recorder می‌تواند از حدا،ر چهار دوربین به طور همزمان ضبط کند. اگر خودرو برخوردی را تشخیص دهد، سیستم ضبط درایو به کاربران این امکان را می دهد که به طور خودکار تا 20 ث،ه از فیلم قبل و بعد از رویداد را در حافظه داخلی ذخیره کنند (که می تواند به یک حافظه USB صادر شود).

راننده همچنین می‌تواند از طریق سیستم iDrive یا با فشردن طول، دکمه نمای پانوراما، حدا،ر 40 ث،ه فیلم را به صورت دستی ضبط کند.

خودروهایی که پس از سال 2020 تولید می‌شوند، مجهز به یک USB USB 128 گیگابایتی هستند که می‌توان از آن برای ذخیره فیلم دوربین داش‌کام استفاده کرد. اگر ماشین پارک شده باشد، می توان فیلم داشکام را روی صفحه لمسی مرکزی نیز مشاهده کرد.

در کتابچه راهنمای مالک مشخص نیست که حدا،ر طول ضبط هر ویدیو چقدر است. با این حال، BYD ضبط حلقه را به همراه یک عملکرد قفل فعال می کند که در آن ویدیوی در حال ضبط حتی اگر کارت SD پر باشد، رونویسی نمی شود.منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/dashcams-which-cars-have-them-built-in

داش‌کم‌ها امروزه به یکی از لوازم جانبی ضروری برای رانندگان تبدیل شده‌اند. حداقل، آنها یک دوربین رو به جلو با میدان دید گسترده هستند که می توانند جاده پیش رو را از طریق شیشه جلوی خودرو ثبت کنند و می توانند سه مزیت کلیدی داشته باشند.

برخی از مدل ها مانند iX به دوربین داخلی نیز مجهز هستند که در صورت اقدام به سرقت نیز فعال می شود و ضبط می کند.

  • داش‌کم‌ها: در کدام خودروها تعبیه شده است؟

مرسدس بنز ویژگی «ضبط حلقه» را با دوربین داشبور خود ارائه می‌کند که طول ویدیو را فقط به فضای ذخیره‌سازی موجود محدود می‌کند، قبل از اینکه در صورت پر شدن فضای ذخیره‌سازی، بازنویسی شود. ویدئوها قبل از بازنویسی به صورت فایل‌های دو دقیقه‌ای جداگانه در قالب MP4 ذخیره می‌شوند.

سیستم مرسدس بنز به پیچیدگی همتایان BMW و Tesla خود نیست. برخلاف BMW، ضبط‌ها را نمی‌توان در ابتدا در حافظه داخلی ذخیره کرد و در عوض باید یک USB یا دستگاه ذخیره‌سازی متصل شود.

اگر BMW شما از جدیدترین سیستم عامل 8 استفاده می کند (همانطور که در iX و جدیدترین سری 3 در بین مدل های دیگر مشاهده می شود)، پنجره ضبط به 30 ث،ه قبل و بعد از تصادف افزایش می یابد.

مزایای اصلی این سیستم‌های داخلی، ادغام یکپارچه با سایر ،مت‌های خودرو، بدون نیاز به سیم‌های آویزان ناخوشایند است، همانطور که در مورد نصب‌های پس از فروش DIY وجود دارد.

از میان تولیدکنندگ، که در اینجا فهرست شده‌اند، تسلا احتمالاً پیچیده‌ترین عملکرد داش‌م داخلی را در سراسر محدوده ارائه می‌کند، از جمله تسلا مدل 3 و مدل Y، و همچنین آ،ین نسخه‌های سدان بزرگ‌تر تسلا مدل S و مدل X SUV.

بر خلاف ا،ر راه حل های دو کاناله پس از فروش که ممکن است شامل دوربین جلو و عقب باشد، تسلا می تواند از دوربین های جلو و عقب و همچنین دو دوربین نصب شده بر روی بال های جلو در زیر آینه های سمت چپ و راست فیلم برداری کند.

BYD

اگر عملکرد داش‌کم فعال باشد، خودرو به‌طور خودکار 10 دقیقه آ، فیلم را در صورت تصادف ذخیره می‌کند. این را می توان به صورت دستی یا در صورت استفاده از بوق ذخیره کرد.

علاوه بر عملکرد استاندارد داشکام، تسلا ویژگی Sentry Mode را نیز ارائه می دهد. اگر این ویژگی فعال باشد، دوربین‌ها و سایر حسگرهای خودرو روشن می‌مانند و به‌طور خودکار رفتار مشکوک را در اطراف خودرو شناسایی و ثبت می‌کنند، مانند نزدیک شدن یا لمس یک نفر از نزدیک به ماشین.

مرسدس بنز

BMW سیستم ضبط Drive خود را در طیف وسیعی از مدل‌های مجهز به سیستم عامل ۷ یا جدیدتر (همچنین به ،وان iDrive 7.0 شناخته می‌شود) در صورتی که پس از ژوئیه ۲۰۱۹ تولید شود، با بسته دوربین دید فراگیر ارائه می‌کند.

سیستم عامل 8 همچنین یک ویژگی ضد سرقت جدید به سبک Sentry Mode را معرفی می کند، که در آن سیستم می تواند به طور خودکار فعال شده و حدا،ر هشت ضبط را در حافظه داخلی ذخیره کند، در صورتی که هشدار ضد سرقت خودرو فعال شود.

مانند مرسدس بنز، به نظر می‌رسد BYD فقط از دوربین جلویی خود برای ضبط فیلم‌های دوربین داشبور استفاده می‌کند، نه دوربین‌های عقب و کناری به طور همزمان.

  • داش‌کم‌ها: در کدام خودروها تعبیه شده است؟
بی ام و

هر گونه فعالیت ثبت می شود و خودرو به هر متخلف احتمالی بر روی صفحه نمایش لمسی و با چشمک زدن چراغ های جلو و فعال ، دزدگیر داخل خودرو در صورت ،وم هشدار می دهد.

بعلاوه، سیستم مرسدس بنز تنها می تواند از دوربین جلوی خود فیلم ضبط کند.

اخیراً، برخی از خودروسازان خودروهایی را با قابلیت داشکام داخلی ارائه می‌دهند، که اغلب با تغییر کاربری دوربین‌های داخل خودرو که معمولاً برای ADAS (سیستم کمک راننده پیشرفته) و سایر ویژگی‌های رانندگی خودکار و ایمنی فعال استفاده می‌شوند، استفاده می‌کنند.

برای استفاده از آن، راننده باید یک کارت SD با فرمت من، را در کنسول مرکزی قرار دهد و سپس می‌تواند از طریق برنامه Driving Recorder از دوربین رو به جلو ع، بگیرد یا فیلم ضبط کند.

اخیراً، یک به‌روزرس، نرم‌افزاری به دارندگان تسلا اجازه می‌دهد تا در صورت فعال شدن Sentry Mode از طریق برنامه تلفن همراه تسلا، از راه دور یک جریان زنده از محیط اطراف خودروی خود را مشاهده کنند، در صورتی که آنها نیز اشتراک Premium Connectivity را داشته باشند.

  • داش‌کم‌ها: در کدام خودروها تعبیه شده است؟

تسلا