داغ ترین سواری در سال 2024 – Maruti Suzuki eVX برای برق رسانی به خیابان ها

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-suzuki-evx-debut-2024-12473274.html

ماهیندرا BE.05 از اندازه باتری 60 کیلووات ساعتی شروع می شود و پلت فرم INGLO می تواند تا 80 کیلووات ساعت را در خود جای دهد. فضای SUV الکتریکی فشرده احتمالاً در آینده به طور قابل توجهی گرم می شود. این بخش می تواند قیمت بین روپیه را ببیند. 25 میلیون روپیه 40 lakh (ex-sh) اگر BE.05 یک باتری 80 کیلووات ساعتی دریافت می کند.

طبق گزارش اخیر، مدل تولیدی سوزوکی Maruti eVX در سال 2024 روشن خواهد شد. به طور دقیق تر، اکتبر 2024. این تاریخ اولین عرضه است و تاریخ عرضه حدود 2025 Auto Expo خواهد بود. به نظر می رسد هیوندای کرتا EV و سیتروئن eC3 Aircross به عرضه نزدیک تر شده اند و شروع به کار خواهند کرد.

در نمایشگاه خودرو 2023، کانسپت Maruti Suzuki eVX از یک باتری 60 کیلووات ساعتی با برد 550 کیلومتر استفاده کرد. نسخه تولیدی این کانسپت احتمالا دارای باتری مشابه با 500 کیلومتر برد واقعی خواهد بود. احتمالاً یک باتری کوچکتر 48 کیلووات ساعتی در تریم های پایین تر نیز با برد حدود 400 کیلومتر وجود دارد.

ماروتی EVX Electric SUV داخلی جاسوسی شد
ماروتی EVX Electric SUV داخلی جاسوسی شد

این گزارش همچنین نشان می دهد که eVX ابتدا در هند و پس از آن در بازارهای جه، به فروش می رسد. هم Maruti Suzuki eVX و هم همتای تویوتا آن دارای نسخه اصلاح شده اسکیت بورد برقی 40PL تویوتا (نام رمز داخلی 27PL) با کلاه های بالا کمی متفاوت خواهند بود. گفته می شود که این پلت فرم الکتریکی بسیار محلی سازی شده است تا هزینه ها را کنترل کند.

چه چیزی را بسته بندی خواهد کرد؟

زم، که عرضه شود، مهم ترین محصول برای سوزوکی ماروتی خواهد بود. و ماروتی سوزوکی بودن، محصول مهمی برای فضای خودروهای الکتریکی است. این خودرو با هیوندای کرتا EV، ماهیندرا BE.05، سیتروئن eC3 Aircross و MG ZS EV رقابت خواهد کرد.

آماده یا نه، ماروتی سوزوکی eVX می آید: اولین عرضه جه، سال 2024

کانسپت ماروتی سوزوکی eVX
کانسپت ماروتی سوزوکی eVX

یک باتری 60 کیلووات ساعتی در تریم های برتر و یک باتری 48 کیلووات ساعتی در تریم های پایین تر که برد دنیای واقعی را به ترتیب 500 کیلومتر و 400 کیلومتر امیدوار می کنند با Maruti Suzuki eVX محتمل است.

MG ZS EV اولین SUV الکتریکی جمع و جور در هند است که ماهیندرا XUV400 به دنبال آن قرار دارد. اما به ،وان یک ماروتی سوزوکی، انتظار می رود eVX نفوذ بهتری در فضای خودروهای الکتریکی هند داشته باشد. تویوتا نسخه خود را نیز مهندسی خواهد کرد. ماروتی سوزوکی احتمالا هر دو خودرو را در کارخانه گجرات تولید خواهد کرد.

Maruti EVX Electric SUV جاسوسی شد
Maruti EVX Electric SUV جاسوسی شد

بزرگترین خودروساز هند، ماروتی سوزوکی، خودروی تمام الکتریکی جدید خود را در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشت. این خودرو در فرم مفهومی بود و نام eVX را به خود اختصاص داد. در اینجا اولین خودروی تمام الکتریکی ماروتی سوزوکی است که با همکاری تویوتا ساخته شده است. پس از عرضه، نسخه تویوتا Maruti Suzuki eVX نیز وجود خواهد داشت.

اولین قاطر آزمایشی در لهستان در لباسی آماده تولید ظاهر شد. ما می تو،م انتظار داشته باشیم که طول آن 4.3 متر و فاصله بین دو محور 2700 میلی متر باشد. با توجه به اینکه خودروهای سوزوکی اخیر ماروتی دارای چندین ویژگی هستند، eVX احتمالاً از آن بالاتر خواهد بود.