در قوانین سختگیرانه جدید ایتالیا، برای رانندگان جدید بیش از 70 کیلو وات نیست

قو،ن پیشنهادی برای خودروهای هیب، و الکتریکی متفاوت است و نسبت قدرت به وزن پیشنهادی 65 کیلووات بر تن است.

رانندگان عمدتاً به انواع هاچ بک های کوچک از جمله فیات 500، هیوندای i10 و i20، کیا پیکانتو و تویوتا یاریس محدود خواهند شد.

سن قانونی رانندگی در ایتالیا 18 سال است. اگر راننده ای بخواهد گواهینامه خود را در اوا، عمر دریافت کند، قانون جدید سه ساله همچنان اعمال می شود.

  • در قو،ن سختگیرانه جدید ایتالیا، برای رانندگان جدید بیش از 70 کیلو وات نیست
    هیوندای i20

قانون جدید پیشنهادی که به تصویب هیات وزیران رسیده و قرار است در مجلس به رای گذاشته شود، رانندگان را م،م می کند تا سه سال از زمان دریافت گواهینامه خود برای ارتقا به خودروهای قدرتمندتر صبر کنند.

  • در قو،ن سختگیرانه جدید ایتالیا، برای رانندگان جدید بیش از 70 کیلو وات نیست

ایتالیا انتظار می رود قانون جدیدی به تصویب برسد که رانندگان جدید را برای رانندگی با آن سه سال منتظر می ماند بیش از 70 کیلو وات قدرت.

در حال حاضر، هر راننده جدید باید 12 ماه صبر کند تا بتواند وسیله نقلیه ای با قدرت بیش از 70 کیلووات را رانندگی کند.

اگر این قانون تصویب شود، این بدان م،است که رانندگان جوان تنها زم، که به اوایل بیست سالگی خود برسند می‌توانند با خودروهای قدرتمندتر رانندگی کنند.

برای مرجع، ارزان‌ترین کیا پیکانتو در استرالیا – مدل دستی 1.25 لیتری S – دارای نسبت قدرت به وزن 62.4 کیلووات بر تن است و 62 کیلووات تولید می‌کند. در همین حال در ایتالیا، قوی ترین پیکانتویی که می تو،د ب،ید 49.3 کیلو وات است.

در استرالیا، ا،ر ایالت ها از جمله کوئینزلند، نیو ساوت و، و ویکتوریا، رانندگان موقت خود را به نسبت توان به وزن 130 کیلووات در هر تن متریک محدود می کنند، بدون محدودیت برای ،، که دارای گواهینامه باز هستند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/no-more-than-70kw-for-new-drivers-in-tough-new-italian-laws

مطابق با چهار چرخرانندگان جدید مجاز به رانندگی با وسایل نقلیه ای که نسبت نیرو به وزن آنها از 55 کیلووات بر تن و/یا بیش از حدا،ر توان 70 کیلووات بیشتر است، نخواهند بود.

در صورت اجرایی شدن این قو،ن، مشخص نیست که آیا ،ت ایتالیا برای رانندگ، که بیش از 12 ماه گواهینامه دارند اما در محدوده محدودیت های جدید قرار می گیرند، بند پدربزرگ وضع خواهد کرد یا خیر.