دوج می تواند Hellcat V8 را با یک توربو دوقلو شش سیلندر جایگزین کند

دوج می تواند Hellcat V8 را با یک توربو دوقلو شش سیلندر جایگزین کند - تصویر 1098849

شایعه دیگری انتظارات بیشتری را به همراه دارد

در حالی که سرنوشت Hemi V-8 نامشخص است، دوران تمام خودروهای مجهز به موتور ICE رو به پایان است. اما در مورد دوج، این امید وجود دارد که تا زم، که این برند کاملاً الکتریکی شود، از پیشرانه های کارآمدتری برای بقای خودروهای عضل، آن استفاده شود. به گفته یکی از کارمندان سابق Stellantis، دوج هنوز ICE های قدرتمند را قطع نخواهد کرد. منبع گفته است موپار اینسایدر که یک موتور شش سیلندر خطی 3.0 لیتری توئین توربوی جدید مسئولیت مدل های چارجر و چلنجر آینده را بر عهده خواهد گرفت.

دوج می تواند Hellcat V8 را با یک توربو دوقلو شش سیلندر جایگزین کند - تصویر 1098847

اگر با Hurricane inline-six آشنایی دارید، بخشی از برنامه موتور متوسط ​​جه، (GME) است و قبلاً با Jeep Grand Wagoneer L 2023 که اخیراً راه اندازی شده است، معرفی شده است. Wagoneer استاندارد همچنین می تواند با کارآمدتر و فوری تر انتخاب شود. موتور اگر 2000 دلار بپردازید. بنابراین نسخه موتور Hurricane که گرند واگنیر را تامین می کند، 510 ، بخار قدرت و 500 پوند فوت گشتاور تولید می کند. پیش‌بینی می‌شود که دوج به سمت این موتور قدرتمند و در عین حال کارآمد متمایل شود تا استانداردهای مقررات مدرن را برآورده کند.

دوج می تواند Hellcat V8 را با یک توربو شش سیلندر دوقلو جایگزین کند - تصویر 1098850

دوج می تواند Hellcat V8 را با یک توربو شش سیلندر دوقلو جایگزین کند - تصویر 1098848

منبع: موپار اینسایدر


منبع: https://www.tops،d.com/cars/car-news/dodge-could-replace-the-،cat-v8-with-a-twin-turbo-six-cylinder-ar197389.html

به گفته منبع، Hurricane دو نسخه خواهد داشت: یک ،وجی استاندارد (SO) و یک ،وجی بالا (HO). اولی باید حدود 400 ، بخار قدرت و 450 پوند فوت گشتاور تولید کند که به این م،ی است که کمی قوی تر از 5.7 لیتری همی V-8 395 ، بخاری خواهد بود. Higher Output Hurricane می تواند حداقل 500 ، بخار قدرت داشته باشد که خوشبختانه جایگزین 6.4 لیتری Hemi V-8 می شود.

آیا باید به این شایعه اعتماد کنیم؟

مرگ V-8 های غرغرو کننده دل،اش است، اما چه ،ی نمی خواهد پیشرانه های قوی تر و کم مصرف تر، به خصوص با قیمت های بالای بنزین را بخواهد؟ در حالی که جدی گرفتن همه چیز ،انه است، اما دوج کاری نمی کند که Charger و Challenger به سادگی از بین بروند. شاید آنها در نهایت به برق تبدیل شوند، اما پیشرانه های کم مصرف سریع ترین راه برای جلب توجه بیشتر خواهند بود. اگر دوج تصمیم به استفاده از موتور Hurricane داشته باشد، انتخاب بهتری خواهد بود و فراموش نکنیم، می‌تواند قابلیت‌های بسیار زیادی برای تیونینگ پس از فروش داشته باشد. با این حال، بهتر است از تخت خود نپرید، فقط هنوز. ما باید تا پایان سال 2023 منتظر بم،م تا اطلاعات بیشتری در مورد Dodges آینده با موتور ICE بشنویم.