راه اندازی نسخه ADAS تاتا نکسون برنامه ریزی شده است

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/tata-nexon-adas-v،t-launch-planned-more-powerful-12462635.html

فیس لیفت ن،ون اخیراً با پوشش استتار در جاده ها آزمایش شده است. با فیس لیفت ن،ون تنها اصلاحات اندکی در نمای بیرونی انتظار می رود و احتمالاً طراحی کلی آن بسیار شبیه به مدل قبلی خواهد بود. در نمای بیرونی، ما انتظار یک فیس لیفت با چیدمان LED DRL مدرن، موقعیت یابی چراغ های جلو و طراحی سپر را داریم. آلیاژهای جدید و سپر عقب اصلاح شده نیز احتمالاً وجود دارد. در داخل، Nexon می‌تواند به سیستم جدید صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی مجهز شود که نوید گرافیک بسیار عالی و پاسخ‌گویی بهتر را می‌دهد.

ویژگی های Tata Nexon ADAS
ویژگی های Tata Nexon ADAS شبیه سافاری ADAS است

تاتا مدتی است که با فناوری ADAS آزمایش کرده است. این به طور قابل توجهی ضریب ایمنی محصولات خود را افزایش می دهد، چیزی که تاتا موتورز به آن معروف است. با مجموعه ADAS، تاتا موتورز قصد دارد علاوه بر قابلیت تصادف 4/5 ستاره (هاریر و سافاری هنوز آزمایش نشده‌اند) یک شبکه ایمنی اضافی به مشتریان خود ارائه دهد.

تاتا ن،ون ADAS

پس از راه اندازی، تاتا ن،ون فیس لیفت می تواند اولین شاسی بلند زیر 4 متری باشد که مجموعه کمک های راننده خودران ADAS را ارائه می کند.

لیفت صورت Tata Nexon ADAS
Tata Nexon ADAS Facelift – Render

با این حال، Nexon بیش از 15500 دستگاه در همان زمان فروخت. با ارائه ADAS با Nexon، تاتا می‌تواند این فناوری را در مقایسه با Safari و Harrier در دسترس مخاطبان بسیار بیشتری قرار دهد. فیس لیفت ن،ون همان واحد 1.5 لیتری دیزل را حفظ خواهد کرد. در حالی که موتور 1.2 لیتری توربو بنزینی برای ارائه قدرت بیشتر تنظیم می شود. به جای 118 ، بخار و 170 نیوتن متر گشتاور، انتظار 125 ، بخار و 225 نیوتن متر را داشته باشید. عرضه فیس لیفت تاتا ن،ون احتمالا تا پایان سال 2023 خواهد بود.

همچنین احتمالاً خوشه TFT ابزار دیجیتال جدید 7 اینچی است که جایگزین واحد ،وجی مش، با Tiago و Tigor خواهد شد. فرمان 2 پره جدید نیز بخشی از این آپدیت است. این از نظر طراحی شبیه به طرحی است که با مفهوم Curvv به نمایش گذاشته شده است.

در حال حاضر، تاتا تنها فناوری ADAS را با شاسی‌بلندهای پرچم‌دار خود تحت نسخه‌های جدید Red Dark ارائه می‌کند. ترمز اضطراری خودکار (AEB)، هشدار برخورد از جلو (FCW)، هشدار برخورد از عقب (RCW)، هشدار ترافیک متقاطع عقب (RCTA)، تشخیص نقطه کور (BSD)، هشدار ،وج از خط (LDW)، هشدار تغییر خط (LCA) ارائه می‌کند. ) و کمک پرتو بالا نیز همراه هستند.

تاثیر ADAS بر Nexon

مجموعه ADAS تاتا، کروز کنترل تطبیقی ​​و کمک تغییر مسیر را از دست می دهد. هنوز مطمئن نیستیم که این موارد در آینده از طریق به‌روزرس، OTA اضافه شوند یا خیر. نسخه تاریک قرمز با ADAS برای هریر و سافاری از روپیه شروع می شود. 21.77 لک (سابق) به بعد. در ژانویه 2023، تاتا نزدیک به 2600 دستگاه هریر و سافاری را در مجموع فروخت.

ADAS به سرعت در حال تبدیل شدن به ویژگی جدید USP در خودروها است. تا همین چند روز پیش، ارزان ترین خودروی مجهز به ADAS که در هند به فروش می رسید MG Astor بود. نوع ADAS آن 16.9 میلیون روپیه قیمت دارد. اما با عرضه هوندا سیتی جدید، قیمت ورودی برای ،ید یک خودروی مجهز به ADAS به 12.37 میلیون روپیه کاهش یافته است. قیمت ورودی خودروهای برجسته ADAS در هند احتمالاً حتی بیشتر کاهش خواهد یافت، زیرا ADAS به زودی در بسیاری از خودروهای دیگر عرضه خواهد شد.

اکنون، تحولات جدید نشان می دهد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای ارائه فناوری ADAS با فیس لیفت آینده Tata Nexon است. به این ترتیب، به نظر می رسد تاتا موتورز، فناوری ADAS را بخشی از پیشنهاد SUV زیر 4 متری خود قرار دهد. در واقع، فیس لیفت ن،ون می تواند اولین عرضه مجهز به ADAS در فضای خود باشد و به طور بالقوه ارزان ترین خودروی مجهز به ADAS در هند باشد.