رتبه بندی ایمنی خودروهای هندی دسامبر 2022

بعد از Taigun/Kushaq که امتیاز کلی 71.64 دارند، Scorpio N بهترین امتیاز کلی را با 58.18 دارد. تفاوت قابل توجه در مقایسه با Taigun/Kushaq به دلیل نمره ایمنی نسبتاً پایین Scorpio N است. خودروهایی با امتیاز کلی بیش از 50 عبارتند از XUV700، Punch، XUV300، Thar، City 4th-gen و Urban Cruiser.

ایمن‌ترین خودروها بر اساس مجموع امتیازات ،ب‌شده - NCAP جه،
ایمن‌ترین خودروها بر اساس مجموع امتیازات ،ب‌شده – NCAP جه،

طبق پروتکل های به روز شده آزمایش شده، ورودی های جدید در لیست شامل Scorpio N و Maruti Ignis هستند که به ترتیب دارای رتبه ایمنی 5 و 1 ستاره هستند.

ماروتی سوئیفت جدید
تست تصادف Maruti Swift توسط Global NCAP

خودروهایی با کمترین امتیاز کلی، همانطور که توسط Global NCAP تعیین شده است، شامل Scorpio، Alto، Kwid، Ignis، Nios، Seltos، WagonR و Eeco هستند. طبق پروتکل های آزمایشی به روز شده، هر دو S-Presso و Swift توانسته اند امتیاز کلی خود را بهبود بخشند. در حالی که پیش از این S-Presso 13.84 امتیاز داشت، در تست های جدید امتیاز 23.55 را ،ب کرده است. به همین ترتیب، سوئیفت از 23.31 امتیاز به 35.87 امتیاز ارتقا یافته است.


منبع: https://www.rushlane.com/indian-cars-safety-rating-dec-2022-global-ncap-12455043.html

همانطور که ممکن است یادآوری شود، فول، واگن تایگون و اشکودا کوشاک اولین نمونه هایی بودند که طبق پروتکل های به روز شده آزمایش شدند. بر اساس همین پلتفرم، Taigun/Kushaq در آزمایش‌هایی که در اوایل سال جاری در اکتبر انجام شد، رتبه 5 ستاره را دریافت کرد. آنها همچنان با امتیاز 71.64 در صدر فهرست قرار دارند.

ایمن ترین خودروهای جه، NCAP (ایمنی بزرگسالان)

تایگون/کوشاق همچنان در امنیت کودکان پیشتاز است. اینها تنها خودروهایی در هند هستند که دارای رتبه 5 ستاره ایمنی کودک هستند. در حالی که Scorpio N در ایمنی بزرگسالان عالی عمل کرده است، اما فقط 3 ستاره برای ایمنی کودکان دریافت کرده است. امتیاز کلی Scorpio N در ایمنی کودک 28.93 از 49 است که در انتهای پایین تر امتیازهای دریافتی سایر مدل های دارای رتبه 3 ستاره است. خودروهای دارای رتبه ایمنی کودکان 4 ستاره شامل XUV700، Thar، Punch، هوندا سیتی نسل 4، XUV300 و Tigor EV هستند.

ایمن ترین خودروهای جه، NCAP (امتیاز کل)

خودروهای دارای رتبه 3 ستاره شامل کیا کارنس، ماروتی ارتیگا، هیوندای i20، کیا سلتوس و هیوندای کرتا هستند. نسخه فیس لیفت آینده Creta می تواند بهتر عمل کند، زیرا در تست تصادف ASEAN NCAP رتبه ایمنی 5 ستاره را دریافت کرده است. انتظار می رود در سال 2023 در هند عرضه شود.

ایمن ترین خودروها طبق رتبه بندی ایمنی کودک - NCAP جه،
ایمن‌ترین خودروها بر اساس رتبه‌بندی ایمنی کودک – NCAP جه،

ایمن ترین اتومبیل های جه، NCAP (ایمنی کودکان)

Global NCAP فهرست نوامبر 2022 خود را از «خودروهای ایمن برای هند» منتشر کرده است که شامل برخی از خودروهای جدید است که طبق پروتکل های به روز شده آزمایش شده اند. پارامترهای تست گسترش یافته اند تا شامل کمربند ایمنی سه نقطه ای برای سرنشینان عقب، یادآور کمربند ایمنی عقب، سیستم های ایمنی فعال و ساختار پایدار باشد. خودروهایی که تحت پروتکل های جدید آزمایش شده اند عبارتند از: ماهیندرا اسکورپیو N (5 ستاره)، Maruti S-Presso (1 ستاره)، Maruti Swift (1 ستاره) و Maruti Ignis (1 ستاره).

خودروهای ماهیندرا و تاتا با رتبه ایمنی 4 ستاره بزرگسالان شامل Mar،o، Thar، Tiago، Tigor و Tigor EV هستند. سایر خودروهای دارای رتبه 4 ستاره ایمنی بزرگسالان عبارتند از هوندا جاز، تویوتا اوربان کروزر، ماروتی برزا، رنو کیگر، هوندا سیتی نسل 4، نیسان مگنیت و رنو تریبر.

ایمن ترین خودروها طبق رتبه ایمنی بزرگسالان - NCAP جه،
ایمن ترین خودروها طبق رتبه بندی ایمنی بزرگسالان – NCAP جه،

پس از تایگون/کوشاق، ماهیندرا اسکورپیو N سومین خودرو در هند است که طبق پروتکل‌های آزمایشی جدید، رتبه 5 ستاره را ،ب کرده است. از دیگر خودروهای ماهیندرا با رتبه 5 ستاره ایمنی بزرگسالان می توان به XUV300 و XUV700 اشاره کرد. تاتا دارای تعداد مساوی خودروهای 5 ستاره مانند پانچ، ،روز و ن،ون است. انتظار می‌رود که بسیاری از این موارد طبق پروتکل‌های جدید، رتبه‌بندی فعلی خود را حفظ کنند.