رزرو هیوندای آیونیک 5 الکتریک هند در 20 دسامبر 2022 باز می شود

این شرکت اکنون از طریق یک بی،ه مطبوعاتی اعلام کرده است که Ioniq 5 در ماه آینده در نمایشگاه های سراسر کشور ما راه اندازی خواهد شد. رزروهای رسمی از 20 دسامبر 2022 آغاز خواهند شد. این دومین پیشنهاد تمام الکتریکی هیوندای در هند پس از ،ا الکتریک خواهد بود. این برند کره ای همچنین اعلام کرده است که تا سال 2028 خط تولید خودروهای برقی خود را در هند به شش مدل افزایش خواهد داد.

هیوندای آیونیک 5 در هند معرفی شد

برخی از برجسته‌های بیرونی قابل توجه عبارتند از چراغ‌های جلو و عقب LED دوگانه U شکل، چراغ‌های منحصربه‌فرد در روز و کاپوت تاشو که برای اولین بار برای هیوندای است. این خودرو بر روی رینگ‌های آلیاژی 20 اینچی بهینه‌سازی هوا سوار می‌شود که مطابق با تم طراحی پی،ل پارامتریک هستند.

مشخصات پیشرانه

انتظار می‌رود که هیوندای Ioniq 5 در زمان عرضه بین 40 تا 50 میلیون روپیه قیمت داشته باشد (نمایشگاه سابق)

هیوندای IONIQ5 2022 در هند
هیوندای IONIQ5 2022 در هند

هیوندای می گوید که معماری E-GMP بر روی چهار ستون کلیدی توسعه یافته است: ماژولار بودن، قابلیت اطمینان، قابلیت استفاده و عملکرد. در مورد طراحی، Ioniq 5 طراحی آینده‌نگرانه را با ،یب متضادی از استایل الهام گرفته از یکپارچهسازی با سیستمعامل به نمایش می‌گذارد که بیشتر ،اصر خود را از کانسپت هیوندای 45 مشتق می‌کند، از جمله نمای کلی آن و چین‌های زاویه‌ای که در نمای آن وجود دارد.

هیوندای با رونمایی رسمی از Ioniq 5 در اوایل فوریه سال گذشته، قدم بزرگ بعدی خود را در زمینه تحرک الکتریکی برداشت. شایعه شده است که این کراس اوور برقی سایز متوسط ​​دیر یا زود در سواحل هند فرود خواهد آمد، اما غول خودروسازی کره ای تا کنون بی،ه رسمی در این زمینه منتشر نکرده بود.

باتری با مشخصات پایین‌تر وقتی با یک موتور الکتریکی جفت می‌شود، حدا،ر توان 167 ،‌بخار را دارد در حالی که می‌تواند در 8.5 ث،ه به سرعت 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت برسد. از سوی دیگر، بسته باتری 72.6 کیلووات ساعتی نیرو را به هر دو محور می فرستد و ،وجی ،یبی 302 ، بخار و 605 نیوتن متر حدا،ر گشتاور را برمی گرداند. شتاب 0 تا 100 این شاسی بلند الکتریکی تنها در 5.2 ث،ه و حدا،ر سرعت 185 کیلومتر در ساعت است.

مدیریت صحبت کنید

آقای Unsoo Kim، MD & CEO، Hyundai Motor India Ltd.، گفت: “IONIQ برندی است که ما به طور خاص برای مدل های اختصاصی BEV توسعه داده ایم. این برای آن دسته از مشتری، طراحی شده است که می‌خواهند فردای روشن‌تر و پایدارتری داشته باشند. هیوندای IONIQ 5 بر روی پلتفرم اختصاصی E-GMP توسعه یافته است و کاملاً منع، کننده چشم انداز جه، ما از «پیشرفت برای بشریت» است، که مظهر پیگیری ما برای زمان با کیفیت است، زیرا ما آرزو داریم هر لحظه از مشتری خود را ارزشمند و ارزشمند کنیم. این SUV جدید BEV ،اصر طبیعت و نبوغ هیوندای را برای بهره برداری از پتانسیل واقعی بشریت ،یب می کند و در نتیجه محصولی را ارائه می دهد که مسیر آینده حرکت هوشمند پایدار را متحول خواهد کرد. با هیوندای IONIQ 5، تجربیات مشتریان را فراتر از حمل و نقل ساده می‌بریم، مشتریان اکنون می‌توانند قلمرو جدیدی از تحرک را تجربه کنند که به طور یکپارچه با سبک زندگی آنها در هم تنیده است و هر لحظه را به فرصتی برای گرامی داشتن تبدیل می‌کند.


منبع: https://www.rushlane.com/hyundai-ioniq-5-electric-india-bookings-open-20th-dec-2022-12434030.html

Ioniq 5 به ،وان یک محصول CKD در بازار هند در دسترس خواهد بود و در تاسیسات این شرکت در نزدیکی چنای در تامیل نادو مونتاژ خواهد شد. انتظار می رود تولید کراس اوور الکتریکی آینده در هفته های آینده آغاز شود. این پلتفرم ماژولار اسکیت برد الکتریکی-جه، (E-GMP) گروه هیوندای است که زیربنای کیا EV6 نیز هست.

هیوندای آیونیک 5 آلیاژ 20 اینچ
هیوندای آیونیک 5 آلیاژ 20 اینچ

اگرچه تاریخ دقیق عرضه هیوندای آیونیک 5 هنوز توسط این خودروساز مشخص نشده است، اما به احتمال زیاد برای عرضه در نمایشگاه خودرو 2023 در ژانویه سال آینده برنامه ریزی شده است. این کراس اوور الکتریکی همچنین دریافت کننده خودروی سال 2022 جهان است.

در سطح بین المللی، Ioniq 5 در دو نوع با مشخصات باتری متفاوت موجود است. یکی از باتری‌های 58 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و نیرو را به چرخ‌های عقب می‌فرستد در حالی که نوع دیگر از باتری 72.6 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و به لطف تنظیم دو موتوره، نیرو را به هر چهار چرخ می‌فرستد. انتظار می رود نوع تک موتوره در ابتدا برای مصرف کنندگان هندی ارائه شود در حالی که انتظار می رود نوع AWD متعاقباً عرضه شود.