رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد

نیلوفر آبیعرضه خودروهای لو، الکتریکی با رقیب پورشه تایکان ادامه خواهد یافت نوع 133، که پیش از رونمایی مورد انتظار در سال جاری، آزمایش جاسوسی در چین انجام شده است.

بخش فناوری لوتوس برای «تسریع نوآوری در زمینه باتری ها و مدیریت انرژی، موتورهای الکتریکی، سیستم های کنترل الکترونیکی، رانندگی هوشمند، تولید هوشمند و غیره» تشکیل شد.

 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد

پس از عرضه سدان Type 133 سگمنت E، لوتوس در سال 2025 یک SUV سگمنت D (تیپ 134) و در سال 2026 یک خودروی اسپرت (تیپ 135) را معرفی خواهد کرد.

مدل های پریمیوم به هایپرکار تمام الکتریکی Evija و Emira، آ،ین خودروی بنزینی لوتوس که در Hethel در بریت،ا تولید می شوند، خواهند پیوست.

این شرکت قبلاً برای ورود به بازار خودروهای لو، در سال 2009 برنامه‌ریزی کرده بود، با مدیرعامل وقت دنی بهار مجموعه‌ای از شش مدل را در سال 2010 نشان داد که پیش‌نمایش عرضه مدل برنامه‌ریزی شده شرکت را نشان می‌داد.

این دستگاه از یک باتری 112 کیلووات ساعتی، معماری الکتریکی 800 ولت استفاده می کند و می تواند تا 350 کیلووات از شارژ DC پشتیب، کند.

 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد

لوتوس هرگز یک سدان ارائه نکرده است، مگر اینکه نسخه‌ای از وا،هال کارلتون/اوپل امگا که به نام لوتوس کارلتون شناخته می‌شود را در نظر بگیرید. این خودرو همچنین یک نسخه تیون شده از فورد کورتینا را در کنار سایر قراردادهای مهندسی برای خودروسازان دیگر تولید کرد.

نسخه‌های قدرتمندتر سدان Type 133 می‌توانند با تایکان توربو یا توربو S با عملکرد بالا رقابت کنند.

هنوز هم با تیم فعلی لوتوس در بریت،ا در زمینه توسعه کار می کند و واحد بریت،ایی مسئول مهندسی و تولید خودروهای اسپرت و هایپرکار است.

این مقدار قدرت، آن را در مقابل پورشه تایکان GTS میان رده قرار می دهد که 440 کیلووات از موتور دوگانه الکتریکی خود تولید می کند.

 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد
 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد

همچنین قصد دارد حجم تولید سالانه خود را به 100000 دستگاه در سال 2028 افزایش دهد که 90000 دستگاه از آن از خانواده جدید خودروهای Premium تشکیل شده است. در سال 2021 1500 دستگاه خودرو تولید کرد.

ع، های داخلی نیز سقف شیشه ای پانوراما و طرح داشبورد مشابه کراس اوور Eletre را نشان می دهد که از یک صفحه نمایش مرکزی 15.1 اینچی OLED با سیستم عامل Lotus Hyper OS استفاده می کند.

 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد

یکی از اینها یک سدان به نام Eterne بود، اما با نشان دادن در بهار با بقیه بخار شد.

 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد
  لوتوس کارلتون
 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد
 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد
  مفهوم ابدی لوتوس 2010
 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/lotus-new-porsche-taycan-rival-spied

همانطور که در Eletre دیده می شود، به جای آینه های بیرونی، دوربین نیز دارد.

تمام مدل‌های معماری Premium در چین در کارخانه جدید Lotus Technology در ووهان ساخته خواهند شد.

در ظاهر دو موتوره R، این شاسی بلند الکتریکی با طول 5.1 متر می تواند شتاب 0 تا 100 کیلومتر در ساعت را در 2.95 ث،ه انجام دهد.

لوتوس متعلق به جیلی در ماه می گذشته تایید کرد که قصد دارد “در 18 ماه تا دو سال آینده” به بازار عرضه شود.

در تصاویر منتشر شده توسط اخبار خودرو چینما می‌تو،م ببینیم این سدان – که در حال حاضر با کد Type 133 شناخته می‌شود و نامی با نام E شروع می‌شود – بسیار بزرگ است.

معماری Premium به گونه‌ای طراحی شده است که خودروهای سگمنت CE، باتری‌های 92-120 کیلووات ساعتی و فاصله بین دو محور اولیه بین 2889 تا 3100 میلی‌متر را در خود جای دهد.

لوتوس در حال ارائه چهار معماری پلتفرم جدید است:

 • هایپرکار، مورد استفاده Evija
 • خودروی اسپرت که توسط Emira استفاده می شود
 • E-Sport، برای استفاده توسط خودروهای اسپرت لوتوس و آلپاین الکتریکی
 • حق بیمه، برای استفاده در هر چیز دیگری
 • رقیب جدید پورشه تایکان لوتوس جاسوسی کرد

پیتر هوربری، معاون ارشد طراحی لوتوس، سال گذشته گفت در حالی که “باید تداوم و هویت خانوادگی” در طیف خودروهای الکتریکی آن وجود داشته باشد، “هر عضو یک خانواده می تواند شخصیت خود را داشته باشد”.

کراس اوور Eletre با انتخابی از پیشرانه‌های 450 کیلووات/710 نیوتن‌متر و 675 کیلووات/985 نیوتن‌متر، با 600 کیلومتر برد WLTP ادعایی برای اولی و 490 کیلومتر برای دومی ارائه می‌شود.

مدیران لوتوس قبلا گفته بودند اتوموبیل نوع 133 در برابر تایکان محک زده شده است و “کنترل رول فعال، CDC” را دریافت خواهد کرد. [continuous damping control]، فرمان عقب فعال مستقل و هوای فعال، و حداقل 441 کیلووات قدرت.