رنو رافال SUV با موتور هیبریدی 1.2 لیتری معرفی شد

در نگاه اول، این یک SUV کاملا جدید از برند فرانسوی است که شکل فست بک به خود می گیرد. سه چهارم عقب احتمالا بهترین زاویه برای رافال است. این خودرو دارای یک پیشرانه هیب، بدون کلاچ است و پرچم‌دار این برند در مجموعه جه، آن خواهد بود. ج، زم، راه اندازی هنوز منتشر نشده است. اما احتمالاً در سال 2024 عرضه خواهد شد.

رنو رافال معرفی شد – شاسی بلند فست بک جدید فرانسوی

موتور دوم به ،وان ISG عمل می کند و حتی انرژی جنبشی از دست رفته را بازیابی می کند. این پیشرانه انرژی الکتریکی را در یک باتری 2 کیلووات ساعتی ذخیره می کند و کل این مجموعه فقط چرخ های جلو را به حرکت در می آورد. یک پیشرانه 290 ، بخاری با AWD نیز در دست ساخت است. این یک PHEV با باتری بزرگتر خواهد بود که نوید برد E تا 64 کیلومتر را می دهد. اگرچه احتمال راه اندازی هند کمتر است.


منبع: https://www.rushlane.com/renault-rafale-suv-debuts-with-a-1-2-liter-hybrid-engine-12472284.html

در داخل، رنو فرمان جالبی با پایین تخت با کنترل ارائه می دهد. یک صفحه چرخشی روی فرمان نیز وجود دارد. این احتمالاً حالت های درایو را برای پیشرانه هیب، کنترل می کند. یک صفحه نمایش ابزار دقیق در جهت افقی و یک صفحه نمایش پرتره بزرگ برای سرگرمی اطلاعاتی وجود دارد. به غیر از آن، داشبورد و کنسول مرکزی نسبتاً حداقل هستند (بدون دکمه).

پیشرانه های هیب، فاقد کلاچ هستند

در زمان عرضه، رنو رافال از یک پیشرانه هیب، با موتور 1.2 لیتری 3 سیلندر بنزینی با دو موتور الکتریکی بهره می برد. قدرت ،وجی ،یبی 194 ، بخار است که موتور بنزینی قادر به تولید 127 ، بخار است. بین موتور و گیرب، 4 سرعته اتوماتیک، یک موتور الکتریکی 66 ، بخاری با جعبه سگ 2 سرعته یکپارچه وجود دارد.

رنو رافال اولین بار - عقب
رنو رافال اولین بار – عقب

طراحی فست بک عقب با اسپوی، سقف اسپرت برجسته شده است. انتهای پایین جلوپنجره عقب تقریباً همسطح خط پنجره است که لمسی منظم است. این باید دید را نیز افزایش دهد. چراغ های عقب LED عقب بسیار جذاب هستند و سپرهای عقب نیز مشکی هستند. درب عقب دارای آرم رنو و نشان شیک رافال است.

اولین معرفی رنو رافال - جلو
رنو رافال اولین بار – جلو

احتمال حضور رنو رافال در هند کمتر است – در اینجا رنو برنامه هایی برای بازگرداندن برند داستر دارد.

یک جلوپنجره پایینی گسترده وجود دارد که دارای صفحات اسکید مصنوعی نیز می باشد. از طرفین، طراحی فست بک کوپه بلافاصله نمایان است. آنچه نیز مشهود است طول 4.7 متر و فاصله بین دو محور 2.74 متر است. رینگ های آلیاژی به نظر اندازه 19 یا 20 اینچی هستند و بسیار جدید به نظر می رسند. ORVM ها نسبتا بزرگ هستند و دارای روکش مشکی هستند که با جلوپنجره مطابقت دارد.

معرفی رنو رافال - فضای داخلی
معرفی رنو رافال – فضای داخلی

رنو در پنجاه و چهارمین نمایشگاه هوایی پاریس که در La Borguet برگزار شد، پرچمدار شاسی بلند Rafale خود را به نمایش گذاشت. رنو با نام رافال، میراث تولید هواپیمای خود را از دهه 1930 جشن می گیرد. اولین هواپیمای رافال در سال 1934 توسط Caudron Renault به شکل C460 ساخته شد. Rafale پلت فرم خود را با سایر خودروهای رنو مانند Austral و E،e به اشتراک می گذارد.

از جلو، یک جلوپنجره بزرگ به رنگ مشکی وجود دارد که نشان رنو را در خود جای داده است. چراغ های جلوی LED شیک در کنار این جلوپنجره قرار گرفته اند. این کاپوت دارای دو خط کاراکتر است و رنو این کاپوت را طوری طراحی کرده است که شبیه یک واحد تاشو باشد، اما اینطور نیست. سپر جلو دارای چین‌های تیز است که به‌خوبی با LED DRLهای بومرنگ شکل آن ،یب می‌شود.