رنو نیسان تا سال 2026 4 شاسی بلند جدید عرضه می کند

اشو، گوپتا، مدیر اجرایی جه، نیسان موتور، اعلام کرده بود که رنو-نیسان قصد دارد ظرفیت کارخانه را تا 80 درصد افزایش دهد. این در 4-5 سال آینده محقق خواهد شد. هدف این شرکت به دست آوردن 3 درصد از سهم بازار در هند است و در عین حال بازارهای صادراتی را هدف قرار می دهد.

Renault Nissan Automotive India Pvt Ltd. (RNAIPL) به ،وان بخشی از تمرکز خود برای تبدیل هند به ،وان یکی از قطب های تولید جه،، سرمایه گذاری هایی به ارزش 600 میلیون دلار (5300 کرور روپیه) اختصاص داده است. وجوه برای فعالیت های مختلف از جمله ارتقاء سبد موجود و راه اندازی محصولات جدید استفاده خواهد شد. شرکای اتحاد همچنین بر توسعه فناوری‌های جدیدی تمرکز خواهند کرد که به خودروهای نسل بعدی آنها نیرو می‌دهد.

شاسی بلندهای رنو-نیسان در زمان عرضه تنها به موتورهای بنزینی مجهز خواهند شد. شرکای اتحاد، شایستگی زیادی در تولید محلی پیشرانه دیزلی یا هیب، نمی بینند. با این حال، چنین احتمالاتی را می توان در تاریخ بعدی بررسی کرد. این بستگی به این دارد که بازار در آینده نزدیک چگونه پیشرفت کند. کیت های پیشرانه برقی را می توان وارد کرد و با انواع با مشخصات بالا عرضه کرد.

رنو-نیسان طبق استراتژی جدید خود برای بازار هند کار بر روی شاسی بلندهای جدید B+ و C-segment خود را آغاز کرده است. اینها با کد P1311-R و P-1312-R در مورد رنو و P1311-N و P-1312-N برای نسخه های نیسان شناخته می شوند. این چهار SUV هدف تولید جمعی 150000 دستگاه در سال را دارند. آنها هم در بازارهای داخلی و هم در بازارهای صادراتی به فروش خواهند رسید. به طور کلی، شرکای اتحاد قصد دارند تا سال 2026 تقریباً 3.5 میلیون واحد در سال تولید و بفروشند.

تعداد افزایش یافته را می توان در کارخانه موجود که در حال حاضر با حدود 50 درصد ظرفیت کار می کند، جای داد. کارخانه RNAIPL ظرفیت نصب 480000 دستگاه در سال دارد. از آوریل 2022 تا فوریه 2023، کل تولید 198545 دستگاه بوده است. این شامل 111170 خودروی رنو و 87375 دستگاه برای نیسان است.

نسل جدید رنو داستر رندر نمای عقب
نسل جدید رنو داستر رندر نمای عقب

رنو-نیسان با هدف افزایش بهره برداری از ظرفیت، تولید حدود 350000 دستگاه در سال تا سال 2026 را هدف گذاری کرده است.

نسل جدید رنو داستر رندر نمای جلو
نسل جدید رنو داستر رندر نمای جلو

رنو-نیسان همچنین بر روی عرضه خودروهای الکتریکی با باتری A-segment تا سال 2027 تمرکز خواهد کرد. این خودروها می توانند به صورت محلی تولید شوند یا مسیر CBU را می توان برای خودروهای تمام الکتریکی مانند رنو مگان یا نیسان آریا در نظر گرفت. تا زمان عرضه خودروهای جدید رنو-نیسان، این شرکت بر ارتقای سبد موجود خود تمرکز خواهد کرد. انتظار می‌رود که صادرات خودروهایی مانند مگنیت چپ‌دست حدود 50 هزار دستگاه افزایش یابد. این به کاهش هزینه کلی تولید در هر واحد کمک می کند.

افزایش بهره برداری از ظرفیت تا 80 درصد

رنو-نیسان خودروهای الکتریکی با باتری A-segment و همچنین شاسی بلندهای B+ و C-segment را در هند عرضه خواهد کرد. اینها در کارخانه این شرکت واقع در اوراگادام، تامیل نادو تولید خواهند شد. شاسی بلندها هم بازارهای داخلی و هم بازارهای صادراتی را هدف قرار خواهند داد.

شاسی بلندهای جدید رنو نیسان برای هند

شاسی بلندهای رنو-نیسان بر اساس پلت فرم CMF-B خواهند بود. انتظار می رود اولین مورد در سال 2025 و به احتمال زیاد در اطراف دیوالی راه اندازی شود. رنو احتمالاً با نسل جدید داستر پنج نفره آغاز خواهد شد و عرضه مشابهی از نیسان نیز در دسترس خواهد بود. رقبای اصلی هیوندای کرتا، کیا سلتوس و ماروتی گرند ویتارا خواهند بود. نسخه‌های طول،‌تر شاسی‌بلندهای رنو-نیسان در اواسط سال ۲۰۲۶ عرضه خواهند شد. این داستر 7 نفره و نسخه نیسان آن خواهد بود.

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/renault-nissan-to-launch-4-new-suvs-by-2026-duster-12466530.html

اشو، گفت که این شرکت در حال حاضر 1.5 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد در حالی که آنها تنها 15 درصد از فضای خودروسازی هند را هدف قرار داده اند. با SUV های جدید، رنو نیسان می تواند پوشش خود را تا حدود 40 درصد افزایش دهد. با آن، رنو-نیسان باید بتواند سهم بازار را به 3.5 درصد در هند افزایش دهد.