رنو کلیو چهره ای تازه و پرچمدار جدید دریافت می کند

این خودرو تنها با موتور الکتریکی راه اندازی می شود و می تواند تا 80 درصد مواقع در شهرها از موتور الکتریکی استفاده کند، که رنو می گوید در مقایسه با موتورهای بنزینی معمولی مصرف را تا 40 درصد کاهش می دهد.

  • رنو کلیو چهره ای تازه و پرچمدار جدید دریافت می کند

یک جلوپنجره بازطراحی شده و همچنین دسته‌های چراغ‌های جلوی زاویه‌دار وجود دارد که بسته به تریم آن از پنج لامپ LED استفاده می‌کنند.

  • رنو کلیو چهره ای تازه و پرچمدار جدید دریافت می کند

اضافه‌شده‌های خارجی در تریم جدید اسپریت آلپاین شامل ایرفویل‌های خا،تری مات در زیر جلوپنجره، نشان مخصوص آلپاین در بال جلو و رینگ‌های آلومینیومی ۱۷ اینچی با روکش خا،تری دودی است.

دریچه نور از زبان طراحی Nouvelle Vague برند در جلو استفاده می‌کند، همانطور که در Austral و E،e جدید دیده می‌شود، با چراغ‌های LED پررنگ‌تر در روز که به سمت سپر می‌روند.

بیست سیستم پیشرفته کمک راننده (ADAS) در کلیو جدید تعبیه شده است که شامل دوربین دید فراگیر، ترمز اضطراری خودکار و کروز کنترل تطبیقی ​​می شود.

به روز شده است رنو کلیو چهره شرکتی جدید این برند را می پوشد و همچنین یک نوع جدید اسپریت آلپاین را به دست می آورد.

Clio اولین بار در سال 1990 عرضه شد و از آن زمان تاکنون بیش از 16 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته شده است.

چندین پیشرانه از جمله بنزین، دیزل و گزینه های هیب، در دسترس خواهند بود.

چارلی ک،سین، مدیر ارشد محصول رنو استرالیا، در آن زمان به رسانه‌ها گفت: «ما درک می‌کنیم که کلیو نامی با میراث بزرگ است، اما نگهداری خودروهای سبک سخت‌تر می‌شود.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/renault-clio-receives-a-fresh-face-and-a-new-flag،p

این خودرو همچنین از Austral و E،e پیروی می‌کند و با گرفتن تریم اسپرت آلپاین، نام خودروهای اسپرت و بخش مسابقه رنو را به عاریت می‌گیرد. پس از بازنشستگی نام رنو اسپورت، جایگزین RS Line می شود.

در داخل، کلیو به روز شده دارای یک دسته ابزار دیجیتال در پشت فرمان و یک صفحه نمایش دیجیتال بدون لبه است که در اسپریت آلپاین هفت اینچ یا 9.3 اینچ قرار دارد.

«کلیو از موفقیت مداوم برخوردار بوده است. فابریس کامبولیو، مدیرعامل رنو گفت: این خودرو پرفروش‌ترین خودروی فرانسوی جهان و پیشرو در رده اروپا است.

پیشرانه هیب، کامل E-Tech در زیر کاپوت رانندگی لذت بخش است، انتشار کمتری دارد و برد بیشتری دارد – فناوری ایده آل برای مشتری، که به دنبال تجدید خودروهای دیزلی خود هستند.

  • رنو کلیو چهره ای تازه و پرچمدار جدید دریافت می کند

در کابین، تریم اسپرت آلپاین دارای صندلی‌های اسپرت‌تر است که با حرف A برند آلپاین که روی پشتی صندلی جوش داده شده است، پرچم فرانسه دوخته شده در کنار صندلی‌ها و داشبورد، و دوخت قرمز سفید و آبی دوخته شده است. روی فرمان پدال ها و رکاب های درب جلو آلومینیومی هستند.

  • رنو کلیو چهره ای تازه و پرچمدار جدید دریافت می کند

نسل فعلی قرار بود قبل از اینکه رنو این برنامه ها را به دلیل کاهش فروش خودروهای سبک لغو کند، به اینجا برسد.

با توجه به روند صنعت داخلی‌های داخلی با روکش‌های پایدار، کابین Clio بدون چرم از الیاف سلو،ی TEP بر پایه زیستی پوشانده شده است که در فرآیند رنگرزی به آب و انرژی کمتری نیاز دارد.

  • رنو کلیو چهره ای تازه و پرچمدار جدید دریافت می کند

موتور فول هیب، 106 کیلوواتی E-Tech از دو موتور الکتریکی، یک موتور 36 کیلووات و یک ژنراتور استارت 18 کیلوواتی، یک باتری 1.2 کیلووات ساعتی و یک موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری 69 کیلوواتی نیرو می گیرد.

ما نسل اول را در استرالیا از دست دادیم، اما نسل دوم، سوم و چهارم را دریافت کردیم، قبل از اینکه این خط به صورت محلی در سال 2020 قطع شود.

سیستم اطلاعات سرگرمی از رنو Easy Link پشتیب، می‌کند که از Android Auto و Apple CarPlay و ناوبری داخلی پشتیب، می‌کند. یک شارژر تلفن بی سیم نیز از ویژگی های آن است.