رودستر AC Cobra با تقریبا 500 کیلووات دوباره متولد شد

بیشتر: AC Co، GT قبل از رونمایی در سال 2023 به اشتراک گذاشته شد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/ac-co،-roadster-reborn-with-almost-500kw

قدمت پلاک کبرا به دهه 1960 برمی گردد و هم در ،ستان و هم در ایالات متحده تولید می شد. در بازارهای اخیر به نام شلبی کبرا شناخته می شد.

این گیرب، به یک گیرب، شش سرعته دستی یا 10 سرعته اتوماتیک متصل می شود که محرک آن منحصراً به چرخ های عقب ارسال می شود.

انتظار می رود که هزینه آن 285000 پوند (~500000 دلار استرالیا) با احتساب مالیات در بریت،ا باشد. به طور طبیعی بسته به نرخ ارز و مالیات در کشور تحویل، قیمت گذاری متفاوت خواهد بود.

  • رودستر AC Co، با تقریبا 500 کیلووات دوباره متولد شد
این کبرا GT رودستر بزرگترین کبری است که تا به حال ساخته شده است 4300 میلی متر طول،، 1960 میلی متر گسترده، و 1400 میلی متر پهن با a 2570 میلی متر فاصله بین دو محور این همچنین سنگین‌ترین کبری است که تا کنون وزن دارد 1400 کیلوگرم.

  • رودستر AC Co، با تقریبا 500 کیلووات دوباره متولد شد

ماشین های AC بازسازی خود را آشکار کرده است کبرا GT رودستر، پیش از اولین تحویل مشتری در سال 2024.

رودستر دارای یک شبح است که فوراً به ،وان یک کبرا قابل تشخیص است. رینگ‌های آلیاژی 21 اینچی، چراغ‌های جلو و عقب LED، دو لوله اگزوز و آینه‌های جانبی وجود دارد.

AC Co، GT Roadster جدید به گونه ای طراحی شده است که کاملاً قانونی باشد و تولید آن به مقدار نامشخصی محدود شده است.

AC هیچ ع، دقیقی از فضای داخلی کوبرا GT رودستر فاش نکرده است، اما گفته است که ویژگی هایی مانند شیشه های برقی، کنترل آب و هوا و سیستم اطلاعات سرگرمی با ناوبری ماهواره ای استاندارد خواهند بود.

طراحی کلی رودستر دو در کبرا از زمان معرفی آن در سال 1962 تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است، اگرچه در زیر کاپوت تعدادی پیشرانه استفاده شده است.

این خودروساز اعلام کرده است که لیست کاملی از آپشن های کوبرا GT رودستر را در عرضه آن در آوریل 2023 شرح خواهد داد.

این شرکت مستقر در لندن ادعا می‌کند که این رودستر می‌تواند در 3.4 ث،ه از 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت بپیماید و شما به سرعت 278 کیلومتر در ساعت خواهید رسید.

  • رودستر AC Co، با تقریبا 500 کیلووات دوباره متولد شد

کوبرا GT رودستر جدید از یک شاسی فریم فضایی آلومینیومی ا،ترود شده استفاده می کند که به طور خاص توسط گروه طراحی Icona و Cecomp Spa در ایتالیا برای آن ساخته شده است.

AC ادعا می کند که شاسی بسیار سبک و سفت است و “سفتی پیچشی استثنایی” دارد. این امکان بسته بندی بهتر موتور، فرمان و اجزای سیستم تعلیق را فراهم می کند.

نیروبخش کوبرا GT رودستر دوباره متولد شده از فورد است موتور 5.0 لیتری سوپرشارژر V8 کایوت تولید 487 کیلو وات از قدرت و 780 نیوتن متر از گشتاور

همچنین یک به اصطلاح “مرکز اطلاعات راننده پیشرفته” متشکل از ابزارهای آنالوگ و دیجیتال وجود خواهد داشت که “تمام اطلاعات مربوط به موتور را در خط چشم مستقیم نشان می دهد”.

  • رودستر AC Co، با تقریبا 500 کیلووات دوباره متولد شد