رولزرویس اسپکتر خودروی الکتریکی فوق لوکس رونمایی شد


رو، – رویس بالا،ه فاش کرد شبح کوپه، اولین خودروی تولیدی سری الکتریکی خود، پیش از تحویل مشتریان از سه ماهه چهارم سال 2023.

با توجه به سخنان خود چار، استوارت رو، در سال 1900، جانشین م،وی فوق لو، فانتوم کوپه حدود 122 سال در کار بوده است.

ماشین الکتریکی کاملاً بی صدا و تمیز است. هیچ بو و ،زشی وجود ندارد. زم، که بتوان ایستگاه های شارژ ثابت را ترتیب داد، آنها باید بسیار مفید باشند.» او در سپیده دم قرن بیستم گفت.

 • رو،رویس اسپکتر خودروی الکتریکی فوق لو، رونمایی شد

بین شروع آزمایش محصول در سپتامبر 2021 و عرضه در سال آینده، رو،رویس قصد دارد اسپکتر را در طاقت‌فرساترین برنامه توسعه خود تا به امروز، با مسافت 2.5 میلیون کیلومتر، قرار دهد.

با Spectre، مارک تأیید می کند که این فناوری به استانداردی رسیده است که می تواند تجربه رو،رویس را در بر بگیرد. برای این منظور، رو،رویس تایید کرده است که تا سال 2030 تمام سبد محصولات آن کاملاً الکتریکی خواهد بود.

اسپکتر دارای تن،ات دلپذیر رو،رویس ک،یک است: این یک کوپه دو در با بازشو مع، است که به اندازه یک لیموزین مرسدس میباخ S680 (5453 میلی متر) است.

این شرکت می گوید که خطوط م،وطی دقیق به طراحی مدرن قایق بادب، اشاره دارد، در حالی که یک پانل بدنه عظیم وجود دارد که از ستون A تا محفظه چمدان امتداد دارد. این چرخ ها به صورت استاندارد 23 اینچی عظیم هستند.

در جلو، عریض‌ترین جلوپنجره رو،رویس قرار دارد که از فولاد ضد زنگ صیقلی ساخته شده و به آرامی با 22 LED روشن می‌شود، بین چراغ‌های جلو ت،یم‌شده و زیر مجسمه جدید کاپوت «روح ا،تازی» با «آئرو تنظیم شده».

رو،رویس ادعا می کند که برای 830 ساعت ،یبی از مدل سازی طراحی و آزمایش تونل باد تزئینات کاپوت اسپکتر هزینه کرده است. ضریب درگ نهایی 0.25 این خودرو را به آیرودینامیک ترین خودروی این برند تبدیل کرده است.

فضای داخلی Spectre خیلی از کتاب بازی رو،رویس دور نمی‌شود – اگرچه تیتر اصلی آن بسیار زیاد است.

درهای اتوبوس، پانل های سمت عقب و سربرگ با 4796 “ستاره” نور پس زمینه، در کنار صفحه ای جلوتر از سرنشین جلو با 5500 “ستاره” دیگر که بیش از 10000 ساعت طراحی جمعی ایجاد کرده اند، نور پس زمینه دارند.

در بخش اتصال، برنامه Rolls-Royce ‘Whispers’ به مالکان این امکان را می دهد که خودرو را از راه دور بررسی کنند، “و اطلاعات زنده ای را که توسط متخصصان اطلاعات لو، مارکت مدیریت می شود دریافت کنند”.

مانند تمام خودروهای رو،رویس، مجموعه داخلی اسپکتر امکانات طراحی تقریباً بی نهایتی را به مشتریان ارائه می دهد. اگر پول نقد داشته باشید، خدمه گودوود تقریباً با هر نوع تزئین یا متریالی، سواری شما را تج، می کنند.

زیر بدنه ابهت‌آمیز، معماری جدید لو، این شرکت با قاب فضایی تمام آلومینیومی قرار دارد. بخش‌های ا،ترود شده و باتری کف یکپارچه اسپکتر آن را 30 درصد سفت‌تر از هر رو،رویس قبلی می‌سازد – برای سطوح پالایش خوب.

یک کانال برای سیم کشی و لوله کشی کنترل آب و هوا بین باتری و کف وجود دارد که باتری در زیر آن نصب شده است و یک نمایه کف کاملاً صاف را ارائه می دهد.

ارقام نهایی قدرت، شتاب و برد هنوز در حال اصلاح هستند، اما رو، رویس می‌گوید داده‌های اولیه نشان می‌دهد که انتظار می‌رود اسپکتر بردی معادل 520 کیلومتر (WLTP) داشته باشد و ،وجی‌های 430 کیلووات و 900 نیوتن متر را ارائه دهد.

شتاب صفر تا صد مورد انتظار 4.5 ث،ه است، علیرغم اینکه هیولای عظیم الجثه 2975 کیلوگرم وزن دارد.

سیستم تعلیق Spectre از سوئد تا آفریقای ج،ی افزایش یافت، اما آزمایش در ساحل آزور «از اهمیت ویژه‌ای» برخوردار بود، که نشان می‌دهد ،یدار معمولی در کجا می‌تواند زمان بگذراند.

 • رو،رویس اسپکتر خودروی الکتریکی فوق لو، رونمایی شد

سیستم تعلیق یک «فرش‌سواری جادویی» را ارائه می‌کند و دارای ترفندهای مهم، مانند جدا ، میله‌های ضد غلت، دمپرهایی است که به صورت جداگانه سفت می‌شوند تا نیروهای پیچیدگی از صندلی کاهش یابد و فرمان چهار چرخ.

این شرکت ادعا می‌کند: «در پیچ‌ها، 18 سنسور نظارت می‌شوند و پارامترهای فرمان، ترمز، تحویل نیرو و تعلیق به‌گونه‌ای تنظیم می‌شوند که Spectre پایدار بماند».

قابلیت‌های پردازش اطلاعات غیرمتمرکز Spectre به یک کنترل دست ساز اختصاصی برای هر یک از 141200 متغیر فرستنده-گیرنده، با متغیرهای فرعی خود برای تغییرات آب و هوا، سرعت زمین، نوع جاده، وضعیت خودرو و سبک رانندگی نیاز داشت.

 • رو،رویس اسپکتر خودروی الکتریکی فوق لو، رونمایی شد

رو، می‌گوید Spectre فوراً «برای کمیسیون در دسترس است» و اولین تحویل مشتری در سه ماهه چهارم سال 2023 آغاز می‌شود.

قیمت گذاری بین کولینان و فانتوم خواهد بود، به این م،ی که استرالیایی ها باید قیمت بر،بی در حدود 800000 دلار داشته باشند.

تورستن مو، اوتووس، مدیرعامل رو، رویس ماشین‌ها می‌گوید: «اسپکتر دارای تمام ویژگی‌هایی است که افسانه رو،رویس را تضمین کرده است».

این خودروی موتوری باورن،ی که از همان ابتدا به ،وان اولین مدل تمام الکتریکی ما در نظر گرفته شد، بی‌صدا، قدرتمند است و نشان می‌دهد که رو، رویس تا چه حد برای برقی‌سازی من، است.

قوای محرکه تمام الکتریکی Spectre موفقیت و ارتباط پایدار مارک را تضمین می‌کند و در عین حال تعریف هر یک از ویژگی‌هایی که رو،رویس را رو،رویس می‌سازد را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

«در رو، رویس موتور اتومبیل، کمال چیزی فراتر از ساخت بهترین محصولات است. این یک فرهنگ، یک نگرش و فلسفه راهنمای ما است. در واقع، این پدر بنیانگذار ما، سر هنری رویس است که گفت: “در هر کاری که انجام می دهید برای کمال تلاش کنید”.

«طیف در درون این فرهنگ تصور شده است. کاملاً با حساسیت های زمان ما هماهنگ است.

“این نشان دهنده مسیر آینده مارک ما است و کاملا به تماس باهوش ترین افراد در جهان برای ارتقای تجربه خودروهای الکتریکی پاسخ می دهد، زیرا اسپکتر اول یک رو،رویس و بعد یک ماشین الکتریکی است.

“این شروع یک فصل جدید جسورانه برای مارک ما، مشتریان خارق العاده ما و صنعت لو، است. به همین دلیل، من معتقدم اسپکتر کامل‌ترین محصولی است که رو،رویس تا به حال تولید کرده است.»

مشخصات کلیدی اسپکتر

 • درها: دو
 • صندلی: چهار
 • طول: 5453 میلی متر
 • عرض: 2080 میلی متر
 • ارتفاع: 1559 میلی متر
 • فاصله بین دو محور: 3210 میلی متر
 • دایره چرخشی: 12.7 متر
 • کاهش وزن: 2975 کیلوگرم
 • محدوده هدف: 520 کیلومتر
 • هدف 0-100 کیلومتر در ساعت: 4.5 ث،ه
 • هدف مصرف انرژی: 21.5 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر

بیشتر: رو، رویس سپرده های اسپکتر الکتریکی را در استرالیا می پذیرد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/rolls-royce-spectre-ultra-luxury-ev-revealed