رکورد قیمت های گازوئیل توضیح داده شد، افزایش قیمت بیشتر اعلام شد

با توجه به اینکه حاشیه های ،ده فروشی در حال حاضر برای گازوئیل کم است، خبر بد این است که قیمت ها احتمالاً اندکی بالاتر خواهند رفت.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/racq-explains-record-diesel-prices-says-pump-prices-likely-to-climb

این باشگاه اعلام کرد که عوامل بین المللی و افزایش تقاضا، به جای افزایش بی رویه از ایستگاه های خدمات و سایر تامین کنندگان، مقصر هستند، اما افزود که حاشیه های کم ،ده فروشی احتمالاً منجر به افزایش بیشتر خواهد شد.

لورن ،، سخنگوی RACQ، ادعا کرد: «این تصور اشتباه وجود دارد که شرکت‌های سوخت در حال شارژ بیش از حد رانندگان با دیزل هستند، اما در واقع حاشیه‌های ،ده‌فروشی نسبتاً کم است.

  • رکورد قیمت های گازوئیل توضیح داده شد، افزایش قیمت بیشتر اعلام شد

به ،وان مثال، متوسط ​​حاشیه ،ده فروشی فعلی دیزلی که در بریزبن فروخته می شود 9.5 سنت در هر لیتر است، که معمولاً حدود 12 سنت در هر لیتر است.

هر ،ی که یک وسیله نقلیه دیزلی رانندگی می کند می داند که قیمت پمپ در حال حاضر در بالاترین حد یا نزدیک به رکورد است، به طور متوسط ​​​​حدود 2.30 دلار در هر لیتر در سراسر ساحل شرقی.

“هزینه تولید دیزل مشابه بدون سرب است و هر دو محصول به طور مشابه پردازش می شوند. این عوامل عرضه و تقاضا هستند که به جای هزینه های تولید، قیمت ها را افزایش می دهند.

وقتی فراتر از حمل و نقل خصوصی فکر می کنید، تقاضا برای گازوئیل بسیار بیشتر از تقاضای بدون سرب است. با این حال، دو خودروی پرفروش استرالیا، تویوتا هایلو، و فورد رنجر با سوخت دیزلی هستند.

  • رکورد قیمت های گازوئیل توضیح داده شد، افزایش قیمت بیشتر اعلام شد

خانم ، اضافه کرد که قیمت‌های فوق‌العاده بالای دیزل در سراسر جهان تجربه می‌شود.

روسیه یک تولید کننده و توزیع کننده عمده گازوئیل به ویژه در بازار اروپا است. با ادامه جنگ در اوکراین و تحریم‌ها علیه صادرات روسیه، عرضه جه، گازوئیل به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته و باعث افزایش قیمت‌های عمده‌فروشی شده و به‌طور باورن،ی بالا باقی می‌ماند.

باشگاه اتومبی،، RACQ کوئینزلند امروز خبرهای بدی را ارائه کرد – ی،ی انتظار می رود قیمت ها قبل از سقوط افزایش یابد.

میانگین قیمت عمده فروشی فعلی دیزل در بریزبن 226 سی پی ال ​​است که حدود 50 سنت بالاتر از قیمت عمده فروشی بدون سرب 175 سیلندر است. در زمان‌های عادی، قیمت‌های عمده فروشی محلی و قیمت‌های معیار بین‌المللی برای گازوئیل و بدون سرب بسیار مشابه هستند، معمولاً بیش از چند سنت تفاوت ندارند.

خانم ، گفت: “دیزل یک سوخت صنعتی است و بسیار بیشتر از بدون سرب استفاده می شود، به ،وان مثال در کوئینزلند ما بیش از دو برابر بنزین مصرف می کنیم.”