ریکشا الکتریکی جدید با بسته باتری هوندا

Lith Pwr Mobility و EEEVV آنقدر مشتاق بودند که این واقعیت را ثابت کنند که قطعات خود را از OEM های معروفی مانند Tork Motors و Honda Power Pack Energy India تهیه کرده بودند، که به نظر می رسد فراموش کرده اند نام محصول خود را ایجاد کنند. با تو شوخی ندارم. نامی در جایی ذکر نشده است. اما جلوی ریکشاهای برقی e-PRO نوشته شده است و احتمالاً این نام آن یا نام سری است.

کامپوننت برای e-PRO Lith Pwr Mobility از Tork Motors و Honda Power Pack Energy India Pvt Ltd تهیه شده است.

Lith Pwr Mobility 3W های الکتریکی را در هند راه اندازی کرد
Lith Pwr Mobility 3W های الکتریکی را در هند راه اندازی کرد

Lith Pwr Mobility و EEEVV رقابت زیادی برای مق، و تثبیت خود دارند. اما با توجه به باتری قابل تعویض هوندا و قوای محرکه Tork، e-PRO گزینه جذابی در دریای استارت آپ های برقی 3W به نظر می رسد. همچنین، فناوری باتری قابل تعویض مانند آینده اتصال آ،ین مایل، پلتفرم های B2B، حمل و نقل درون شهری و تدارکات درون شهری است.


منبع: https://www.rushlane.com/new-electric-rickshaw-،nda-battery-tork-motors-12447289.htmlتحت این همکاری، پیشرانه برای موتورهای 3 چرخ برقی از Tork Motors تهیه می شود و هوندا راه حل تعویض باتری را ارائه می دهد. عملیات تجاری از این واقعیت سود می برد که شهرهایی مانند بنگالورو در حال حاضر میزبان چندین ایستگاه مبا، هستند. Lith Pwr Mobility ادعا می کند که قبلاً پروژه آزمایشی خود را در Thane، ماهاراشترا در سال 2021 اجرا کرده است.

به همین من،ت، م،ش آگاروال، بنیانگذار Lith Pwr، گفت: «با حمایت شرکای همکارمان که تخصص و تجربه زیادی در خودروهای برقی دارند، ما به ملت‌سازی کمک می‌کنیم. در عین حال، صنعت سه چرخ (خودرو ریکشا) منبع اصلی آلودگی در خدمات اتصال آ،ین مایل در نظر گرفته می شود. ماموریت ما این است که برای رفت‌وآمدهای روزانه در شهرهای مترو با یک بسته باتری قابل تعویض، سواری‌های دوستدار محیط‌زیست ارائه کنیم.»

این ریکشاهای الکتریکی از بسته‌های باتری قابل تعویض تورک موتورز و هوندا نیرو می‌گیرند.
این ریکشاهای الکتریکی از بسته‌های باتری قابل تعویض تورک موتورز و هوندا نیرو می‌گیرند.
در حال حاضر، ممکن است دیده باشید که ا،ر ریکشاهای خودکار 3 واتی با بنزین یا گازوئیل کار می کنند. بله، CNG هم وجود دارد و کم کم، ریکشاهای خودکار برقی نیز بالا می روند. اما همچنان بنزین و گازوئیل همچنان در این بخش تسلط دارند. کمک به آلودگی هوا و آلودگی صوتی.

Lith Pwr electric 3W یک موتور شار محوری از Tork دریافت می کند و توسط کنترل کننده های مبتنی بر CAN Bus با بازده کلی 94٪ پشتیب، می شود. همچنین دارای یک جعبه دنده 2 سرعته است که انعطاف پذیری را نیز ارائه می دهد. این مشارکت سیاست های تعویض باتری توسط NITI Aayog را ترویج می کند. این e-PRO الکتریکی 3W از قطعات باکیفیت Tork & Honda بهره می‌برد تا به طور مش، پیشرفته‌ترین فناوری و بالاترین راندمان را برای بخش 3 چرخ‌های الکتریکی ارائه کند.

رقابت

خدمات اتصال آ،ین مایل به اندازه حمل و نقل عمومی درون شهری مهم است و از این رو این بخش مهمی است. بنابراین، Lith Pwr Mobility PVT LTD ریکشاهای برقی 3W e-PRO را با نام تجاری EEEVV در هند راه اندازی کرده است. مارکش همینه، باشه؟ بنابراین، آیا دو Es بیشتر و یک V اضافی یک EV بهتر می‌سازند؟

Lith Pwr e-PRO Electric 3W Rickshaw

در حال حاضر، اگر به بخش برقی 3W نگاه کنیم، YC Electric Vehicles با اختلاف کمی برتری دارد. محصولات YC به‌درستی به‌،وان ریکشاهای 3 واتی شناسایی نمی‌شوند و به‌،وان یک فکر قبلی ظاهر می‌شوند. سپس ماهیندرا با طیف 3W الکتریکی Treo خود می آید که از ابتدا توسط یک سازنده اصلی طراحی شده است. ما همچنین باید به زودی شاهد ریکشا برقی 3W RE EV باجاج باشیم.