سرمایه گذاری eFuels پورشه علیرغم شکست شریک همچنان ادامه دارد

به نظر می رسد پورشه تقریباً به صورت انفرادی در حال سرمایه گذاری در این فرآیند است و برخی از شرکت ها (از جمله در گروه فول، واگن) ظاهراً این ابتکار را رد می کنند – در حالی که دیگران علاقه نشان داده اند (مانند فراری)، اما ظاهراً منتظر هستند تا پورشه روند جذب CO2 را حل کند. اولین.

  • سرمایه گذاری eFuels پورشه علیرغم ش،ت شریک همچنان ادامه دارد
  • سرمایه گذاری eFuels پورشه علیرغم ش،ت شریک همچنان ادامه دارد

نیروگاه فعلی آن در شیلی از ظرفیت تولید نیروگاه نیروگاه بادی قوی استفاده می کند، اما هنوز روزهای اولیه است. تولید امسال در این کارخانه کوچک در بهترین حالت حدود 130000 لیتر خواهد بود.

شریک ما که به دلیل مشکلات زنجیره تامین به ،وان یک استارتاپ شناسایی کرده بودیم، نتوانست آن را به موقع ارائه دهد تا فعال بماند. [scaling] روند ادامه دارد.»

1.3 میلیارد خودرو در جاده ها وجود دارد. اگر به این فکر کنید که چقدر طول می کشد تا آنها با خودروهای الکتریکی جایگزین شوند، این کار چند دهه طول می کشد – و مناطقی در سراسر جهان وجود خواهد داشت که ممکن است حتی بیشتر طول بکشد زیرا برق سبز هنوز در همه بازارها وجود ندارد. “

این برند آلم، با سرمایه گذاری میلیاردها دلار در تلاش برای ایجاد سوخت های الکترونیکی پایدار که می تواند توسط وسایل نقلیه فعلی استفاده شود، با زیرساخت های فعلی سوخت رس،، رویاهای همه علاقه مندان به خودرو را زنده نگه می دارد.

صرف‌نظر از وضعیت فعلی، سرمایه‌گذاری مستمر پورشه در eFuels برای دوستداران خودروهای احتراق داخلی قابل ستایش است.

برای خلاصه ، فرآیند ساخت eFuels به زبان ساده، پورشه از یک الکترولیز برای تبدیل آب به هیدروژن و ا،یژن استفاده می کند، سپس هیدروژن را با CO2 جذب شده ،یب می کند و آن را به متانول الکترونیکی سنتز می کند.

  • سرمایه گذاری eFuels پورشه علیرغم ش،ت شریک همچنان ادامه دارد
    کارخانه eFuels پورشه در شیلی

با توجه به اینکه قصد دارد 911 و دیگر خودروهای اسپورت سخت‌کوش را با موتور احتراق داخلی تا زم، که قانوناً ممکن است بسازد، بسیاری به امید موفقیت این برند نفس خود را حبس می‌کنند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/porsche-efuels-investment-continues-despite-partner-setback

باربارا فرنکل، عضو هیئت مدیره مسئول پروژه eFuels، در گفت و گو با رسانه ها در مقر پورشه در اشتوتگارت در طول جشن های 75 ساله این برند، گفت که این پروژه با وجود برخی موانع ادامه دارد.

«یک ،صر در این فرآیند گم شده است. ما می‌خواستیم فناوری به اصطلاح جذب مستقیم هوا را وارد فرآیند کنیم. دی ا،ید کربن را از هوا بمکید و از آن در فرآیند خود استفاده کنید. این در حال حاضر وجود ندارد.» او گفت.

پورشه قبلاً گفته است که قصد دارد یک کارخانه سوخت الکترونیکی در تاسم، بسازد که می تواند تا سال 2026 سالانه 100 میلیون لیتر سوخت پایدار تولید کند، اما باید دید اگر پورشه نتواند فناوری جذب مستقیم هوا را حل کند منبع CO2 چیست. چالش در زمان

به گفته خانم فرنکل، تمرکز باید بر حذف CO2 از هوا باشد – و سوخت های الکترونیکی فرصتی منحصر به فرد برای انجام این کار است. اما گلوبال ترموستات، شرکتی که پورشه برای این فرآیند با آن شریک شده بود، از پروژه کناره گیری کرد.

با متعهد شدن به تولید 80 درصد از وسایل نقلیه خود تا سال 2030، 20 درصد دیگر متکی به توانایی پورشه در تولید سوخت الکترونیکی پایدار در مقیاس هستند.

در حالی که به نظر می رسد شریک فعلی و فناوری قادر به حل مشکل پیچیده جذب CO2 نبوده اند، خانم فرنکل گفت که او “150 درصد” مطمئن است که این مشکل به موقع حل خواهد شد تا تولید سوخت الکترونیکی را افزایش دهد.

اروپا قبلاً اعلام کرده است که در صورت اثبات پایداری آن، eFuels را به ،وان جایگزینی برای وسایل نقلیه الکتریکی در نظر خواهد گرفت، به این م،ی که مقررات سختگیرانه ممنوعیت وسایل نقلیه غیر الکتریکی در سال های آینده ممکن است قابل تغییر باشد.

  • سرمایه گذاری eFuels پورشه علیرغم ش،ت شریک همچنان ادامه دارد

،اصر کلیدی این فرآیند ظرفیت جذب CO2 از هوا و استفاده از انرژی پایدار برای تولید eFuels است.

خانم فرنکل در مورد اثرات زیست محیطی خودروهای موتور احتراق داخلی فعلی گفت: «مشکل ماشین نیست، موتور نیست، بلکه سوخت است.

سپس از یک فرآیند پیچیده متانول به گاز برای تولید بنزین خام استفاده می کند که به پالایشگاه فرستاده می شود تا به سوختی تبدیل شود که می تو،د در ماشین خود استفاده کنید.

“پیشگام بودن در ایجاد این سوخت… زم، که شما پیشگام هستید، هیجان انگیزترین جنبه این است که از جاده هایی می روید که هیچ ، قبلاً نرفته است، و هزینه جاده هایی را می پردازید که امیدواریم دیگران دنبال کنند.”

پورشه به تعهد و سرمایه گذاری خود ادامه خواهد داد سوخت های الکترونیکی علیرغم اینکه شریک اصلی خود در فرآیند جذب کربن از پروژه خارج شده است.