سهامداران تویوتا، قطعنامه تغییرات آب و هوا را رد کردند

«این گزارش باید هرگونه موارد ناهماهنگی با آن اه،، همراه با اقدامات برنامه ریزی شده برای رسیدگی به این موارد را افشا کند.»

 • سهامداران تویوتا، قط،امه تغییرات آب و هوا را رد ،د
  کرولا کراس

شمارش دقیق آرا منتشر نشده است، اگرچه آقای تویودا سال گذشته با حمایت 96 درصدی مجدداً انتخاب شد.

صندوق بازنشستگی استرالیا و سهامدار Future Super از قط،امه آب و هوا حمایت ،د، اما هیئت مدیره تویوتا از سهامداران خواست تا آن را رد کنند.

تا سال 2026، می خواهد 1.5 میلیون خودروی برقی در سراسر جهان بفروشد و تا سال 2030، قصد دارد این تعداد را به 3.5 میلیون برساند.

شرکت تویوتا موتور 10 خودروی برقی جدید را تا سال 2026 معرفی می کند، از جمله یک خودروی الکتریکی و یک خودروی اسپورت به همراه خودروهای کامپکت نامشخص برای بازارهای در حال ظهور.

این هفته اعلام کرد که روی باتری های حالت جامد با برد حدا،ر 1450 کیلومتر کار می کند.

از سال 2021، گروه ابتکارات ذکر شده در این پیشنهاد سهامدار را انجام داده است، که عبارت است از بررسی و گزارش در مورد تأثیر TMC ناشی از فعالیت های روابط عمومی مرتبط با آب و هوا و همسویی با اه، توافق نامه پاریس.

 • سهامداران تویوتا، قط،امه تغییرات آب و هوا را رد ،د
  کرولا هچ

در حالی که همچنان از رویکرد “چند مسیری” برای کربن زدایی، از جمله خودروهای الکتریکی هیب، و سلول سوختی هیدروژنی حمایت می کند، پس از یک شروع آهسته و دشوار، تعداد زیادی از وسایل نقلیه الکتریکی را عرضه می کند.

 • سهامداران تویوتا، قط،امه تغییرات آب و هوا را رد ،د

این قط،امه ا،امی را برای شرکت تویوتا موتور (TMC) برای افشای فعالیت‌های لابی‌گری مرتبط با تغییرات آب و هوایی در اساسنامه‌اش در نظر می‌گرفت.

همچنین می‌گوید که قصد دارد تعداد انجمن‌های صنعتی را که بررسی می‌کند دو برابر کند تا افشای بیشتر را افزایش دهد.

بنابراین، وضعیت ایده‌آل افشا نیز در معرض تغییر ناگه، است. به طور کلی، اساسنامه به منظور تعیین جزئیات اساسی یک شرکت و عملکرد آن است و برای تعیین موارد مربوط به اجرای تجاری خاص مانند موارد موجود در این پیشنهاد سهامدار نیست.

تویوتا سهامداران قط،امه‌ای را رد کرده‌اند که خواستار شفافیت بیشتر در مورد تلاش‌های لابی‌گری شرکت بود.

هیئت مدیره تویوتا استدلال می‌کند که قبلاً گزارشی سالانه ارائه می‌کند که جزئیات تلاش‌های روابط عمومی آب و هوای خود را شرح می‌دهد، که در سال مالی جاری با انتصاب “یک شخص ثالث معتبر برای کار بازبینی” بهبود خواهد یافت.

رویترز گزارش می دهد که این قط،امه ش،ت خورده است، در حالی که سرمایه گذاران نیز از تمام 10 عضو هیئت مدیره، از جمله رئیس آکیو تویودا، حمایت ،د.

ما متعهد شده‌ایم که چنین اطلاعاتی را هر ساله با در نظر گرفتن بازخورد سهامداران خود به‌روزرس، کنیم.»

ل،وس تا سال 2030 در اروپا، آمریکای شمالی و چین فقط الکتریکی خواهد بود و تا سال 2035 فقط خودروهای برقی را در سراسر جهان به فروش خواهد رساند.

 • سهامداران تویوتا، قط،امه تغییرات آب و هوا را رد ،د
  bz4X

قبل از عرضه این باتری‌ها، نسل بعدی باتری‌های لیتیوم یونی خود را در سال 2026 معرفی خواهد کرد که برای برد 1000 کیلومتری من، هستند و تولید آن‌ها 20 درصد ارزان‌تر از باتری‌های فعلی خواهد بود.

هیئت مدیره گفت: “گروه اقدامات تغییرات آب و هوایی را یکی از وظایف مدیریتی مهم خود می داند و به طور کامل بر تلاش برای دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2050 متمرکز است.” به نظر آن.

بیشتر: چگونه تویوتا قصد دارد به یک رهبر خودروهای الکتریکی تبدیل شود
بیشتر: فشار صلح سبز بر تویوتا از سرفصل ها به اتاق هیئت مدیره منتقل می شود
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-share،lders-back-board-reject-climate-change-resolution

این قط،امه که توسط سرمایه گذاران نهادی در آ،ین جلسه سهامداران تویوتا ارائه شد و در مجمع عمومی سالانه روز چهارشنبه به رای گذاشته شد، خواستار تغییر اساسنامه شرکت شد.

 • سهامداران تویوتا، قط،امه تغییرات آب و هوا را رد ،د
  لندکروز پرادو

«شرکت باید یک بررسی جامع و سالانه انجام دهد و گزارشی (با هزینه معقول، با حذف اطلاعات اختصاصی) منتشر کند که در آن توضیح دهد آیا و چگونه، فعالیت‌های لابی‌گری مرتبط با آب و هوا (مستقیم و از طریق انجمن‌های صنعتی)، از جمله بی،ه‌های عمومی، به کاهش خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی برای شرکت و نحوه همسویی آنها با اه، توافقنامه پاریس و هدف شرکت برای بی طرفی کربن تا سال 2050.»

وی با تأکید بر این که چرا این کار را نمی کند، افزود: «نقش هیئت مدیره TMC برای رسیدگی به این مسائل، اتخاذ تصمیمات انعطاف پذیر و متفاوت با توجه به شرایط آن زمان، ایجاد تغییرات چابک در صورت ،وم و تبدیل سریع تصمیمات به عمل است». می خواهید اساسنامه موجود شرکت را تغییر دهید.