سوزوکی کانسپت EV را در ژانویه پیش از عرضه در سال 2025 معرفی می کند – گزارش

مربی هند گزارش می دهد مفهومی YY8 SUV در نمایشگاه خودرو 2023 در ژانویه معرفی خواهد شد.

مربی هند گزارش می‌دهد که YY8 از معماری اسکیت‌برد 27PL استفاده می‌کند که از پلتفرم 40PL – که بیشتر با نام e-TNGA شناخته می‌شود – که زیربنای دوقلوهای تویوتا bZ4x و سوبارو سوبارو است، استفاده می‌کند.

 • سوزوکی کانسپت EV را در ژانویه پیش از عرضه در سال 2025 معرفی می کند - گزارش
  کانسپت ماروتی سوزوکی Futuro-E

طبق گزارش ها، مدل تولیدی در ژانویه یا فوریه 2025 توسط Maruti Suzuki، زیرمجموعه هندی سوزوکی عرضه خواهد شد، اما در حال توسعه برای بازارهای جه، است. این نشریه یادآور می شود که 50 درصد از حجم تولید کارخانه گجرات برای صادرات خواهد بود.

YY8 همچنین در پیکربندی‌های دو یا چهار چرخ متحرک با توان ،وجی بین 103 تا 128 کیلووات عرضه خواهد شد.

کانسپت YY8 تمام آن چیزی نیست که ماروتی سوزوکی در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش می گذارد.

تا سال 2025، اگر به این موضوع نگاه کنید [voluntary] مایکل پاچوتا، مدیر عامل سوزوکی استرالیا، گفت: استانداردهای CO2 که FCAI گردآوری کرده است… راهی که ما می تو،م به آن دست یابیم تنها با معرفی فناوری الکتریکی است. CarExpert در ماه اکتبر

یک SUV کوچک الکتریکی به نام bZ Small Crossover یکی از 16 کانسپت الکتریکی متنوعی بود که توسط تویوتا در سال گذشته پیش‌نمایش شد، اگرچه هیچ ابعاد یا مشخصات دیگری برای خودرو منتشر نکرد.

ظاهراً این خودرو از نظر اندازه مشابه MG ZS EV با طول 4.2 متر و فاصله بین دو محور 2.7 متر خواهد بود.

 • سوزوکی کانسپت EV را در ژانویه پیش از عرضه در سال 2025 معرفی می کند - گزارش
  کراس اوور کوچک تویوتا bZ

برنامه های عرضه نسخه الکتریکی سوزوکی واگن R در هند باطل شد و این برند تاکنون هیچ خودروی برقی را در آن بازار یا در هیچ جای دیگری عرضه نکرده است.

همچنین انتظار می‌رود که نسخه تولیدی جیمنی 5-در آینده رونمایی شود، که گفته می‌شود در خط تولید استرالیایی است.

 • سوزوکی کانسپت EV را در ژانویه پیش از عرضه در سال 2025 معرفی می کند - گزارش
  سوزوکی اس کراس هیب،

این خودرو در حال توسعه مش، با تویوتا است که نسخه‌ای از SUV را نیز به فروش خواهد رساند.

ماروتی سوزوکی بر این شبه قاره تسلط دارد و کمتر از نیمی از بازار را در اختیار دارد. با این حال، تسلط ضعیف تری در بازار نوپای خودروهای برقی هند دارد و تاتا موتورز حدود 84 درصد را در اختیار دارد.

این اولین مدل سوزوکی نخواهد بود که به طور گسترده به خارج از هند صادر می شود، بالنو که اخیراً متوقف شده است نیز از آنجا تهیه می شود.

طبق گزارش‌ها، این باتری با باتری‌های لیتیوم-آهن فسفات 48 کیلووات ساعتی یا 59 کیلووات ساعتی عرضه می‌شود که از خودروساز چینی BYD تهیه می‌شود، با برد تقریبی حدود 400 کیلومتر با باتری کوچک‌تر و حدود 500 کیلومتر با باتری بزرگ‌تر.

سوزوکی طبق گزارش‌ها، اولین خودروی الکتریکی خود را در قالب مفهومی در سال آینده و قبل از عرضه در سال 2025 پیش‌نمایش خواهد کرد.

طبق گزارش ها، این شرکت قیمتی معادل 23 تا 27000 دلار استرالیا را هدف قرار داده است که باعث می شود ZS EV در هند کاهش یابد و اساساً با کوچکتر Tata Nexon EV برابری کند.

ما به طور بالقوه هیب، را بیشتر در سراسر محدوده خواهیم داشت، و شاید نوعی از برقی‌سازی وجود داشته باشد، اما هنوز نمی‌تو،م چیزی را در این مورد تأیید کنیم.»
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/suzuki-to-reveal-ev-concept-in-january-ahead-of-2025-launch-report

این خودروی مفهومی bZ Compact SUV را بیشتر روشن کرده است، اما این خودرو با طول 4538 میلی‌متر کمی بزرگ‌تر است.

ظاهراً ظاهر خودروی برقی مدرن، با برآمدگی‌های کوتاه و استایلی متفاوت از سایر مدل‌های سوزوکی خواهد داشت. این شرکت در سال 2020 با کانسپت Futuro-E یک SUV الکتریکی Maruti را پیش‌نمایش کرد.

 • سوزوکی کانسپت EV را در ژانویه پیش از عرضه در سال 2025 معرفی می کند - گزارش
  سوزوکی بالنو

اولین مدل هیب، – S-Cross – تا سال 2024 عرضه نمی شود.

در حالی که سوزوکی خودروهای برقی را در قالب مدل های هیب، و هیب، ملایم در بازارهایی مانند اروپا معرفی کرده است، هنوز در استرالیا این کار را انجام نداده است.