سوپراسپرت آلفارومئو در مارس 2023 معرفی می شود – گزارش

مدیر عامل Stellantis، کارلوس تاوارس، طی یک فراخوان درآمدی در مورد نتایج غول فرانسوی-ایتالیایی-آمریکایی برای نیمه اول سال 2021، از انتقال به خط تولید فقط خودروهای برقی برای سه برند “Premium” این شرکت خبر داد.

Tonale از فوریه سال آینده به صورت محلی وارد بازار می‌شود و به‌روزرس،‌های Giulia و Stelvio که در نیمه اول سال 2023 ارائه می‌شوند، دنبال خواهد شد.

 • سوپراسپرت آلفارومئو در مارس 2023 معرفی می شود - گزارش
  تونال

در این مرحله مشخص نیست که آیا سوپراسپرت آلفارومئو با کارکرد محدود دارای موتور احتراق داخلی (ICE)، هیب، یا پیشرانه تمام الکتریکی خواهد بود.

این برند در سال 2027 به فروش فقط خودروهای برقی (EVs) روی خواهد آورد. این برند از برندهای دیگر خود ی،ی DS و Lancia که در سال 2024 فقط به خودروهای برقی تبدیل می شوند، پیروی خواهد کرد.

طبق گزارش ها، این جایگزین برقی جولیا اولین مدل از سری Stellantis خواهد بود که بر اساس معماری الکتریکی نسل بعدی این گروه ساخته می شود و آقای ایمپاراتو می گوید که این مدل اصلی اسپرت این برند خواهد بود.

آلفا رومئو می تواند یک پروژه سوپراسپرت منحصر به فرد و محدود را در ماه مارس سال آینده اعلام کند.

پیش از این حدس زده می شد که این خودروی اسپورت محدود می تواند از نسخه 2.9 لیتری توئین توربو V6 توسعه یافته فراری استفاده کند که در جولیا و استلویو کوادریفوگلیو استفاده می شود.

آقای ایمپاراتو گفت: “این می تواند نمادین، فوق العاده ،ی و در نگاه اول به ،وان یک آلفارومئو قابل تشخیص باشد.”

برند آلفارومئو سه «پایگاه پایه» را هدف قرار خواهد داد: اروپا، آمریکای شمالی و چین. با این حال، به بازارهای فرمان راست متعهد شده است.

آقای ایمپاراتو اشاره کرد اتوموبیل این یک مدل سفارشی خواهد بود و قطعات را با برند یا مدل دیگری از Stellantis مانند مازراتی MC20 به اشتراک نمی گذارد.

او اضافه کرد که این خودروی محدود تنها یک خودروی پیست نخواهد بود، بلکه می تواند هر روزه رانده شود.

 • سوپراسپرت آلفارومئو در مارس 2023 معرفی می شود - گزارش
  مسابقه 8C

مدیر عامل این برند ژان فیلیپ ایمپاراتو گفت اتوموبیل این پروژه هنوز چراغ سبز نشان نداده است، اما کار ادامه دارد.

آقای ،ند گفت اتوموبیل آلفارومئو در حال کار بر روی برادر تمام الکتریکی جیپ اونجر است که ظاهراً در سال 2024 عرضه خواهد شد، یک جایگزین برقی جولیا که در سال 2025 عرضه می شود و همچنین یک SUV الکتریکی بزرگتر که در حدود سال 2026 عرضه می شود.

این شرکت اخیراً اعلام کرد که دوباره سودآور شده است و در حال حاضر طیف جدیدی از خودروها را برای عرضه تا سال 2027 امضا کرده است.

“این هنوز انجام نشده است، اما ادامه دارد. موقعیت یابی ادامه دارد. ما طرفداران زیادی داریم که چیزی خاص را درخواست می کنند.”

بیشتر: خودروی اسپرت آلفارومئو در سال 2023 عرضه می شود
بیشتر: آلفارومئو در سال 2027 فقط برقی می شود
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/alfa-romeo-supercar-to-be-announced-in-march-2023-report

آقای ایمپاراتو در رابطه با این پلتفرم الکتریکی جدید گفت: “این 5G و فناوری عصر جدید دارد که چیز خاصی را به بازار می آورد.”

 • سوپراسپرت آلفارومئو در مارس 2023 معرفی می شود - گزارش
  جولیا

همچنین 4C وجود داشت که از سال 2014 تا 2021 در اینجا فروخته می شد، که یک خودروی اسپرت موتور وسط جمع و جور بود که از یک موتور 1.7 لیتری توربوشارژ نیرو می گرفت.

پرچمدار فعلی خودروهای اسپرت آلفارومئو، سدان Giulia Quadrifoglio است.

“بله، ما در حال کار روی چیزی “چند مورد از” هستیم [i.e. limited-run] برای آلفارومئو.”

 • سوپراسپرت آلفارومئو در مارس 2023 معرفی می شود - گزارش
  Stelvio Quadrifoglio (چپ) و Giulia Quadrifoglio (راست)

آلفارومئو در دو دهه گذشته چند خودروی اسپرت اختصاصی ارائه کرده است. 8C Competizione که بین سال‌های 2007 تا 2010 در اینجا فروخته شد، یک گرند تور V8 موتور جلو با الهام از ک،یک بود.

 • سوپراسپرت آلفارومئو در مارس 2023 معرفی می شود - گزارش
  4C

آقای ایمپاراتو گفت: “وقتی از موزه آرسه بازدید می کنید، ایده های زیادی از گذشته ما می بینید.”