شاسی بلندهای الکتریکی ماهیندرا مفهومی نیستند، همه راه اندازی خواهند شد

شاسی‌بلندهای الکتریکی جدید ماهیندرا که بر پایه همان پلتفرم INGLO پشتیب، می‌شوند، تحت دو برند فرعی XUV.e و BE دسته‌بندی می‌شوند.

ماهیندرا XUV 09 شاسی بلند الکتریکی
ماهیندرا XUV e9 شاسی بلند الکتریکی

هر پنج شاسی بلند از پلت فرم م،ار INGLO استفاده می کنند که با استفاده از اجزای پلت فرم MEB فول، واگن توسعه یافته است. هر SUV مشخصات منحصر به فرد خود را دارد. زیبایی و ویژگی های کابین نیز متفاوت است. ویژگی‌های خاصی مانند لوگوی دو قله در روکش مسی در همه شاسی‌بلندهای الکتریکی رایج است. شاسی بلندهای الکتریکی جدید ماهیندرا هم در بازارهای داخلی و هم بازارهای بین المللی مورد هدف قرار خواهند گرفت. رونمایی شاسی بلندهای الکتریکی ماهیندرا توسط رئیس آناند ماهیندرا تایید شده است.

آناند ماهیندرا راه اندازی را تایید کرد
آناند ماهیندرا راه اندازی را تایید کرد

شاسی بلندهای برقی ماهیندرا XUV.e

از نظر ابعادی، XUV.e8 در مقایسه با XUV700 بزرگ‌تر، عریض‌تر، بلندتر است و فاصله محوری بیشتری دارد. طول آن 4740 میلی متر، عرض 1900 میلی متر، ارتفاع 1760 میلی متر و فاصله بین دو محور 2762 میلی متر است. XUV.e8 دارای بسته باتری 80 کیلووات ساعتی است که توان ،وجی حدود 230 ، بخار تا 350 ، بخار را فراهم می کند. این شاسی بلند الکتریکی دارای سیستم چهار چرخ محرک خواهد بود.

ماهیندرا XUV-e9 شاسی بلند الکتریکی
ماهیندرا XUV-e9 شاسی بلند الکتریکی

در سری XUV.e دو SUV به نام های XUV.e8 و XUV.e9 رونمایی شده است. XUV.e8 در دسامبر 2024 عرضه خواهد شد. از منظر طراحی، XUV.e8 از نظر مفهومی مشابه پرفروش ترین XUV700 است. شبح ظاهری آشنا به نظر می رسد اگرچه نمای جلو کاملاً متفاوت است. در داخل، XUV.e8 دارای پیکربندی سه ردیف صندلی، مانند XUV700 است.

BE.05 دارای مشخصات SUV-کوپه است. در داخل، SUV دارای طراحی رادیکال با جداکننده ضخیم است که بین ،مت راننده و سرنشین جلو قرار گرفته است. از ویژگی های کلیدی می توان به کنترل چرخشی برای دنده، فرمان دو پره و دو صفحه نمایش لمسی بزرگ اشاره کرد. BE.05 دارای طول 4370 میلی متر است و بالاتر از XUV400 در خط تولید خودروهای برقی این شرکت قرار می گیرد. این در درجه اول رقیب Tata Curvv خواهد بود که برای عرضه در سال 2024 برنامه ریزی شده است.

ماهیندرا BE 07 شاسی بلند الکتریکی
ماهیندرا BE 07 شاسی بلند الکتریکی

اولین مدل سری BE که عرضه خواهد شد BE.05 خواهد بود که برای اکتبر 2025 برنامه ریزی شده است. در مقایسه با شاسی بلندهای برقی XUV.e، سری ماهیندرا BE دارای ظاهر بسیار تهاجمی تری است. همه مدل‌های BE دارای بریدگی‌ها و شیارهای تیز هستند که نمایه‌ای اسپرت و خشن را برای این شاسی‌بلندها تضمین می‌کند. برخی از ویژگی‌ها مانند DRLهای LED C شکل و ،اصر LED عقب، دستگیره‌های درها، رینگ‌های آلیاژی اسپرت و قوس چرخ‌های مربعی رایج هستند.

ماهیندرا پس از ایجاد پرفروش‌های پشت سر هم در فضای ICE SUV، به دنبال دستیابی به چیزی مشابه در بخش خودروهای الکتریکی است. همانطور که در 8 ثبت علامت تجاری جدید ثبت شده توسط شرکت مشهود است، برنامه ها به طور گسترده در حال انجام هستند. در حال حاضر ماهیندرا از 5 خودروی شاسی بلند الکتریکی XUV.e8، XUV.e9 و BE.05، BE.07 و BE.09 رونمایی کرده است.

BE.07 برای اولین بار در اکتبر 2026 برنامه ریزی شده است. طرح بندی معمولی SUV جعبه ای دارد، اگرچه وضوح در طراحی کاملاً متمایز است. داخل بسیار لو، به نظر می رسد با صفحه نمایش عظیمی که تمام طول داشبورد را می پوشاند. از دیگر ویژگی های کلیدی می توان به سانروف پانوراما و کنترل های لمسی اشاره کرد. ماهیندرا BE.07 4565 میلی‌متر طول دارد که باعث می‌شود طول،‌تر از کرتا، اما کوتاه‌تر از XUV700 باشد.

XUV.e9 برای عرضه در آوریل 2025 برنامه ریزی شده است. نمایه ای کوپه مانند با سقف شیبدار دارد. طول آن 4790 میلی متر، عرض 1905 میلی متر، ارتفاع 1690 میلی متر و فاصله بین دو محور 2775 میلی متر است. XUV.e9 در پیکربندی 5 صندلی ارائه خواهد شد. از نظر طراحی، برخی از ویژگی های کلیدی عبارتند از جلوپنجره جلو بسته، نوار LED با عرض تمام و سپر عقب درشت. روکش بدنه مشکی براق ،صری کلیدی است که نمای اسپرت SUV را افزایش می دهد.

شاسی بلندهای برقی ماهیندرا BE

BE.09 دارای یک سقف شیبدار است و احتمالاً نسخه کوپه BE.07 است. به احتمال زیاد این مدل برتر در محدوده BE خواهد بود. این خودرو به ،وان یک SUV 4 نفره عرضه خواهد شد. جزئیات ابعادی و ج، زم، راه اندازی BE.09 در تاریخ بعدی فاش خواهد شد.


منبع: https://www.rushlane.com/mahindra-electric-suvs-are-not-concepts-all-will-launch-12446571.html