شاسی بلندهای الکتریکی ماهیندرا – XUV.e8، XUV.e9، BE.05، BE.07، BE.09

ماهیندرا در رویداد امروز دو برند مختلف الکتریکی را معرفی کرده است. یکی XUV و دیگری BE. این برندها در شرایط خاص خود منحصر به فرد هستند. هر دو زیر یک چتر با آرم Twin Peaks قرار دارند. ماهیندرا این پلت فرم الکتریکی جدید را INGLO می نامد که ماژولار است و همچنین برای قرار دادن کلاه های بالا، فاصله بین دو محور و همچنین برآمدگی های مختلف مقیاس پذیر است.

شاید متوجه شده باشید که ماهیندرا در DNA خود عملکردی دارد. ما آن را در هایپرکار برقی 1900 ، بخاری Pininfarina Battista و همچنین Formula e دیده ایم. این خودرو دارای شجره نامه ای است و اکنون می خواهد در عملکرد و شاسی بلندهای برقی اسپرت اختلال ایجاد کند، همانطور که با محبوبیت فوق العاده Scorpio N در بخش SUV های بخش D اختلال ایجاد کرده اند.

ماهیندرا با فول، واگن همکاری کرده است تا با تامین قطعات خودروهای برقی، شاسی بلندهای الکتریکی جه، را به واقعیت تبدیل کند.

ماهیندرا متولد الکتریک و XUV الکتریک فاش شد
ماهیندرا متولد الکتریک و XUV الکتریک فاش شد

این شرکت ادعا می کند که یکی از سبک ترین اسکیت بردها در فضای SUV الکتریکی است. به دلیل سلول های LFP ایمن و قوی که از VW تهیه شده است. ماهیندرا 170 کیلووات (228 ، بخار) در RWD و 250 کیلووات (335 ، بخار) در طرح AWD وعده داده است. این عملکرد همراه با واکنش سریع دریچه گاز EV، سرعت صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در کمتر از 5-6 ث،ه نشان می دهد که طبق استانداردهای ماهیندرا بسیار سریع است.

پلتفرم ماهیندرا اینگلو

پس از محدوده XUV Electric، طیف جدیدی از شاسی‌بلندهای الکتریکی BE ممکن است از دسامبر 2024 شروع شود. اولین دسته BE.05 است که 4370 میلی‌متر طول، 1900 میلی‌متر عرض، 1635 میلی‌متر ارتفاع، و فاصله بین دو محور 2775 میلی‌متر دارد. این کوچکترین در محدوده BE است و همچنین مهم ترین است. ما انتظار داریم که آن را با MG ZS EV که در هند داریم رقابت کند. BE.05 یک خودروی الکتریکی ورزشی (SEV) به م،ای واقعی است که آن را به خودی خود یک دسته بندی می کند. همچنین دارای طراحی جسورانه الهام گرفته از مسابقه است.

ماهیندرا Born Electric Range
ماهیندرا Born Electric Range
در نهایت، ما شاسی بلند الکتریکی کوپه BE.09 را داریم که پرچمدار همه شاسی بلندهای الکتریکی ماهیندرا در محدوده BE است. ابعاد آن هنوز مشخص نشده است. اما می توان انتظار ارتفاع کم و ابعاد بزرگ را داشت. ماهیندرا قول داده است که پلتفرم جدید INGLO خود ظرفیت باتری بین 60 کیلووات ساعت تا 80 کیلووات ساعت داشته باشد و می‌تو،م انتظار داشته باشیم BE.05 بسته باتری 60 کیلووات ساعتی و XUV.e9 و BE.09 را برای بسته‌های باتری 80 کیلووات ساعتی دریافت کند.


منبع: https://www.rushlane.com/mahindra-electric-suvs-xuve8-e9-be05-be07-be09-12446526.html

ماهیندرا همچنین سیستم ترمز با سیم را برای جایگزینی سیستم های هیدرولیک قدیمی معرفی کرده است. از نظر فناوری، این پلتفرم جدید دارای اتصال 5G و به روز رس، OTA است. ماهیندرا با حالت تراست می خواهد اسپورت را به شاسی بلندهای اسپرت بازگرداند. زبان طراحی Heartcore Design نام دارد. ماهیندرا مجموعه ای از طرح های مفهومی را طراحی کرده است. هر دو برند BE و XUV دارای ،اصر طراحی جعبه‌ای هستند و انتظار می‌رود که طراحی جه، ماهیندرا را به ارتفاعات جدیدی برسانند.

INGLO استانداردهای ایمنی پیشرو در ک،، عملکرد هیجان انگیز، برد و کارایی عالی، دینامیک رانندگی مثال زدنی، تطبیق پذیری و HMI هوشمند را ارائه می دهد. این نوید یک صفحه نمایش هدآپ با قابلیت واقعیت افزوده آینده نگرانه، صفحه نمایش لبه به لبه و موارد دیگر را می دهد.

ماشین های الکتریکی ماهیندرا XUV.e8 و XUV.e9

از طرف دیگر، XUV e9 دارای طول 4790 میلی متر، عرض 1905 میلی متر، ارتفاع 1690 میلی متر و فاصله بین دو محور 2775 میلی متر است. این SUV کوپه نوید یک طراحی مدرن بی‌هراس با نقاط قوت یک SUV معتبر همراه با شبح آیرودینامیک یک کوپه را می‌دهد. نقاط قوت اصلی XUV e9 فضای داخلی هوشمند و سقف آسم، پانوراما آن است.

ماهیندرا BE.05، BE.07 و BE.09

هر پنج وسیله نقلیه ای که به نمایش درآمدند، بر اساس پلت فرم INGLO هستند. این پلتفرم پیشرفته INGLO زیربنای تمام خودروهای الکتریکی ماهیندرا در آینده خواهد بود. این پلتفرم هدفمند، نوآوری های بصری، هوشمند و همه جانبه ای را در خود جای داده است که به ،وان ستون فقرات معماری EV ماهیندرا عمل می کند. و در قلب رابط نهایی انسان و ماشین قرار دارد.

پلت فرم INGLO الکتریکی متولد شده ماهیندرا
پلت فرم INGLO الکتریکی متولد شده ماهیندرا
پلت فرم INGLO الکتریکی متولد شده ماهیندرا
پلت فرم INGLO الکتریکی متولد شده ماهیندرا

بعدی BE.07 است که بر استفاده خانواده تاکید می کند. طول آن 4565 متر، عرض 1900، ارتفاع 1660 میلی متر و فاصله بین دو محور 2775 میلی متر است. این نوید فضای خانوادگی و تجربه ای درجه یک، با تطبیق پذیری، پروفایل های قابل تنظیم و تجارب چند حسی را می دهد.

طول XUV.e8 4740 میلی متر، عرض 1900 میلی متر، ارتفاع 1760 میلی متر و فاصله بین دو محور 2762 میلی متر است. این نوید ،یبی از عملکرد محض، بهترین تکنولوژی در ک، و ایمنی را می دهد. همچنین دارای سیستم AWD به همراه کابینی پیچیده است. این وسیله نقلیه از نظر ساختار اولیه بیشتر شبیه به XUV700 مجهز به ICE خواهد بود.

ماهیندرا XUV.e9 سمت
ماهیندرا XUV.e9 سمت