طراحی: Alfa Romeo Tonale

از زمان پس از جنگ جه، دوم 6C 2500، تقریباً همه آلفارومئوها با جلوپنجره مثلثی نمادین اسکودتو یا سه‌فویل متمایز شده‌اند.

امضاهای چراغ LED همچنین پیوندی به گذشته دارند، با Tonale دارای آنچه آلفارومئو چراغ‌های جلوی 3+3 می‌نامد. این LED ها با ایجاد یک چشم سه گانه در هر طرف، ادعا می کنند که از سه چراغ جلوی مربعی استفاده شده در خودروهای اسپرت SZ و RZ در اوایل دهه 1990 الهام گرفته شده اند.

  • طراحی: Alfa Romeo Tonale
  • طراحی: Alfa Romeo Tonale
داخلی

جدید آلفارومئو توناله نشان دهنده دومین حمله این برند ایتالیایی به بازار پررونق SUV است و نسبت به برادر بزرگتر و رقیب پورشه ماکان، Stelvio، کوچکتر و مقرون به صرفه تر است.

بنابراین، Tonale همچنان به ارائه یک فرمان با حاشیه نازک با شیفترهای پدال ثابت در طراحی مشابه با برادران قدیمی جولیا و استلویو ادامه می دهد. با این حال، گیج‌های آنالوگ در حالی که عمیقاً فرورفته هستند، با یک خوشه ابزار دیجیتال جایگزین شده‌اند که موضوعی میراثی با الهام از دسته‌های ساز آلفارومئوس ک،یک ارائه می‌دهد.

در کشیدن آرام به نقطه ای درست در زیر محل قرارگیری برف پاک کن شیشه جلو، تأثیر مستقیم تری نیز می تواند گلخانه سپر مانند دریچه بررا باشد، البته با استفاده از Tonale از م،وط بسیار کمتری.

دوج هورنت

«دوج از مزیت استفاده کرد [Tonale] برای ساختن یک خودروی انطباق – لحظه آستون مارتین Cygnet آنها، اگر بخواهید. کافی است بگوییم سیاست داخلی برنده شد و دوج باید شماره کافه‌های خود را افزایش دهد، بنابراین هورنت متولد شد. منبع گفت.

Tonale تفاوتی ندارد، با این تعبیر اسکودتو که کمی به ورودی‌های هوای پایینی آن افتخار می‌کند.

در داخل، کابین تنها از نظر شکل دریچه‌های هوا، برخی تابلوهای کوچک و گرافیک دسته ابزار دیجیتال و سیستم اطلاعات سرگرمی متفاوت است.

یک منبع در Stellantis به این شبکه آمریکایی گفت درایو این برند ایتالیایی از دوج راضی نیست و می گوید Tonale به ،وان یک پروژه آلفارومئو شروع شد اما دوج بعداً به آن پیوست تا میانگین مصرف سوخت ناوگان خود را افزایش دهد.

آلفارومئو با جولیا و استلویو تلاش کرده است تا قلب ورزشی این برند را احیا کند. هر دو خودرو دارای فضای داخلی متمرکز بر راننده هستند، با ویژگی هایی مانند نمایشگرهای اطلاعات سرگرمی که در داشبورد ادغام شده و به سمت راننده خمیده شده اند و یک دوشاخه ابزار عمیق با گیج های آنالوگ سنتی.

آلفارومئو برندی با میراث غنی است اما در حالی که مدل‌های عجیب و غریب متعددی مانند 33 Stradale و 8C Competizione تولید می‌کند، محصولات نان و کره‌اش سدان‌ها و هاچ‌بک‌هایی مانند آلفاسود و میتو در دسترس‌تر بوده‌اند.

Tonale سعی می کند این رویکرد را با این واقعیت متعادل کند که یک SUV جمع و جور و ممتاز است که باید برای سایر سرنشینان کابین نیز کاربردی و راحت باقی بماند، در حالی که فناوری مدرن را برای مطابقت با رقبا در یک بخش رقابتی شدید ارائه می دهد.

  • طراحی: Alfa Romeo Tonale

با تکمیل مضامین طراحی که در جلوی خودرو تنظیم شده است، دم Tonale دارای چیزی است که مارک طرح سه گانه «موج سینوسی» می نامد، که تصویری از ضربان قلب را تداعی می کند و چشم بیننده را از لبه های خودرو به سمت بالا می کشاند. نشان مرکزی آلفارومئو و لوگوی Tonale. مانند سایر میله های نور، این نیز به ،وان یک توهم نوری عمل می کند تا به صورت بصری جایگاه خودرو را افزایش دهد.

  • طراحی: Alfa Romeo Tonale

ظاهر متمرکز و تقریباً خیره کننده آنها نیز شباهت زیادی به آلفارومئو مونترال دهه 1970 دارد که چراغ‌های جلوی آن در زیر یک قاب چوبی قرار گرفته است، در حالی که این موتیف در آلفاهای امروزی مانند 159 و بررا نیز استفاده شده است.

برای اولین بار برای Dodge، نوار نور دارای یک نسخه نور، از لوگوی R،mbi این برند در مرکز است.

که توسط مدل هایی مانند 33 Stradale فوق الذکر معروف شده است، اندازه “سوراخ” در این طرح چرخ به تدریج افزایش یافته است تا مطابق با سلیقه های استایل مدرن و همچنین نیاز به تهویه بهتر و کاهش وزن باشد، و Tonale از دیگر مدرن ها پیروی می کند. آلفا رومئوس در اتخاذ یک تغییر “پنج سوراخ” از طراحی.

مسلماً دو ویژگی متمایز در نمای جانبی Tonale وجود دارد که آلفارومئو از آنها برای متمایز ، خودرو به ،وان یک آلفارومئو و تأکید بر ادعاهای اسپورت آن استفاده کرده است.

در واقع، GT-line با هدف ایجاد حس قدرت و کمک به ش،تن نمایه‌ای که در غیر این صورت یک صفحه دال است، و به خاطر آوردن ویژگی طراحی مورد استفاده در خودروهای مختلف GT (از جمله خارج از اصطبل آلفارومئو، مانند خودروهای فوق‌العاده‌دار) است. خطوط در جدیدترین بنتلی کانتیننتال GT و استون مارتین DB11) برای کشیده شدن بصری خودرو.

  • طراحی: Alfa Romeo Tonale

مانند ،مت جلو، آلفارومئو ادعا می کند که دم Tonale نیز از مدل های گذشته خودرو الهام گرفته شده است. برای شکل شیشه‌ای عقب، برند ایتالیایی ادعا می‌کند که خطوط پایین‌تر با منحنی‌های ظریف آن‌ها از ابرخودروی 8C Competizione گرفته شده است.

بیشتر: همه چیز آلفا رومئو تونالهمنبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/design-expose-alfa-romeo-tonale

میله‌های نور امروزه در حال تبدیل شدن به یک موضوع طراحی یکنواخت در خودروهای سواری هستند و با تلاش بسیاری برای ایجاد یک نوار ساده و ناگسستنی از نور در سراسر درب عقب، آلفارومئو برداشت خود را از Tonale نشان داده است.

آنها همچنین دارای یک فرمان با حاشیه نازک با یک دکمه استارت/ایست به سبک فراری هستند که مستقیماً روی چرخ نصب شده است و شیفترهای بزرگ و ف،ی پدال روی ستون فرمان نصب شده است.

هورنت مبتنی بر Tonale که برای آمریکای شمالی توسعه یافته است، دارای استایل بازنگری شده در جلو و عقب است، با نسخه‌ای از جلوپنجره «اسلات پستی» Dodge، یک کاپوت با تهویه هوا، و چراغ‌های جلو باریک LED در جلو و یک مجموعه روشنایی با عرض کامل در پشت. .

در همین حال، سیستم اطلاعات و سرگرمی به آ،ین نسل Uconnect 5 ارتقا یافته است و دارای فناوری هایی مانند به روز رس، نرم افزارهای هوایی است. صفحه نمایش لمسی برای راننده و سرنشین جلو به یک اندازه قابل دسترسی است.

  • طراحی: Alfa Romeo Tonale

اولین مورد در دسترس بودن چرخ‌های تلفنی کهن الگویی است که در تعداد بیشماری از آلفاهای دیگر دیده می‌شود و شناسایی واضح منشأ خودرو برای رهگذران.

با قیمت پایه در ایالات متحده که انتظار می‌رود هزاران دلار کمتر از Tonale باشد، هورنت می‌تواند موقعیت ممتاز Tonale را کاهش دهد – ایده آل نیست زیرا آلفارومئو تلاش می‌کند حضور خود را در بازار آمریکا افزایش دهد.

Tonale که در نیمه اول سال 2023 در استرالیا عرضه شد، مستقیماً روی رقبای کلیدی از جمله BMW X1، Audi Q2، Lexus UX، Volvo XC40 و سایر SUV های کامپکت متمرکز است.

دومی وجود چیزی است که آلفارومئو آن را “GT-line” می نامد. این یک خط بدنه طول، و گسترده است که از بالای چراغ های جلو، بدون وقفه از درها و سه چهارم عقب خودرو امتداد می یابد. این برند ادعا می کند که این خط “تعریفی از بدنه خودرو و مشخصات آن می دهد و حس و حال و ورزش را در بدنه خودرو منتقل می کند.”

نمایه جانبی

طراحی جلو و عقب

در حالی که Stellantis به طور معمول از تمایز بصری قابل توجهی در بین وسایل نقلیه روی یک پلت فرم استفاده می کند، Dodge Hornet اخیراً معرفی شده بیشتر شبیه یک نشان قدیمی است.