فروش خودروهای بنزینی در مقابل دیزلی 2022 YTD

SUV/کراس اوورهایی که سهم ۱۰۰ درصدی از انواع دیزلی دارند شامل تاتا هریر و سافاری، جیپ م،ن و سیتروئن C5 ایرکراس هستند. از نظر درصدی، دیگر خودروهای با وابستگی زیاد به دیزل عبارتند از هیوندای آلکازار (73 درصد)، هیوندای توسان (72 درصد) و ماهیندرا XUV700 (66 درصد).

فروش بنزین در مقابل دیزل از ژانویه تا سپتامبر 2022 - SUV / کراس اوور
فروش بنزین در مقابل دیزل از ژانویه تا سپتامبر 2022 – SUV / کراس اوور

خودروهایی با ،یب نسبتاً متعادلی از انواع دیزلی و بنزینی شامل هیوندای کرتا (55 درصد دیزل)، کیا سلتوس (43 درصد)، کیا سونت (45 درصد)، ماهیندرا XUV300 (51 درصد)، ام جی هکتور (36 درصد) و جیپ کامپس هستند. (57 درصد). یکی از دلایل فروش پایین هکتور دیزل می تواند به دلیل در دسترس نبودن آپشن اتوماتیک باشد. هکتور دیزل تنها با گیرب، 6 سرعته دستی عرضه می شود. چند روز پیش فاش شد که MG قصد ندارد یک آپشن خودکار برای Hector راه اندازی کند. این کمی تعجب آور است زیرا سایر SUV ها مانند Harrier و Comp، از همان موتور 2.0 لیتری دیزل استفاده می کنند و دارای گزینه دستی و اتوماتیک هستند.

در میان سدان ها، هوندا آماز و سیتی سهم تک رقمی از انواع دیزلی با 6 درصد هر کدام دارند. به نظر می رسد هیوندای ورنا یک استثنا باشد، زیرا 41 درصد فروش سالم از انواع دیزلی دارد. بعید است که انواع دیزلی هاچ بک ها پس از مارس 2023 ادامه پیدا کنند، زیرا تعداد فروش بسیار پایین است. هیوندای i20 و تاتا ،روز انواع دیزلی دارند که هر کدام 11 درصد در فروش کلی سهم دارند.

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/petrol-vs-diesel-car-sales-2022-nexon-creta-xuv700-12452391.html

SUV هایی مانند Bolero، MG Gloster و Alturas G4 100 درصد از فروش خود را از انواع دیزلی به دست می آورند. نسخه دیزلی بو،و بیشترین فروش را در تمام بخش ها در دوره ژانویه تا سپتامبر دارد. تویوتا فورچونر و ماهیندرا اسکورپیو به ترتیب با 97 و 96 درصد نزدیک به هم هستند. از آنجایی که گزینه بنزینی با Scorpio-N معرفی شده است، فروش کلی دیزل ممکن است در آینده کمی کاهش یابد. این می تواند اعدادی مشابه Thar داشته باشد که 75 درصد از فروش خود را از انواع دیزلی می گیرد.

فروش SUV / کراس اوور دیزل (مونوکوک)

تویوتا اینووا با فروش دیزلی با 48252 دستگاه در ژانویه تا سپتامبر 2022 در صدر فهرست MUV قرار دارد. انواع دیزلی 95 درصد از فروش کلی Innova را به خود اختصاص دادند. در حالی که فروش دیزل بالا است، تویوتا اینووا هیکروس آینده ممکن است موتور دیزلی را از دست بدهد. به جای آن، یک پیشرانه هیب، قوی انتظار می رود. گزینه دیزلی برای Innova ممکن است همچنان برای بخش ناوگان در دسترس باشد. کیا کارناوال و ماهیندرا مارازو 100 درصد از فروش خود را از انواع دیزلی انجام می دهند. کیا کارنس با 53 درصد فروش از انواع دیزلی متعادل است.

فروش بنزین در مقابل دیزل از ژانویه تا سپتامبر 2022 - هاچ بک، سدان، MUV
فروش بنزین در مقابل دیزل از ژانویه تا سپتامبر 2022 – هاچ بک، سدان، MUV

با شروع به روز رس، هنجارهای آلایندگی BS6-RDE از آوریل سال آینده، نسخه های دیزلی با حجم کم احتمالاً متوقف خواهند شد.

تاتا ن،ون جدید
تاتا ن،ون جدید. تصویر – راویندرا دانگود

در مقایسه با خودروهای SUV/MUV، تقاضا برای انواع دیزلی در مورد هاچ بک ها و سدان ها نسبتا کم است. به استثنای چند استثنا، ا،ر این گونه ها به دلیل هنجارهای انتشار BS6-RDE آتی می توانند متوقف شوند.

فروش خودروهای SUV دیزلی (قاب نردب،)

شاسی بلندهای با فروش پایین دیزلی عبارتند از Hyundai Venue (22%)، Tata Nexon (16%) و Honda WR-V (11%). هوندا به احتمال زیاد گزینه دیزلی WR-V را با عرضه مدل جدید در هند متوقف خواهد کرد. این خودرو با گزینه های هیب، بنزینی و بنزینی عرضه خواهد شد. نسل جدید WR-V ممکن است با گزینه دیزلی در بازارهای خارج از کشور ادامه دهد.

فروش MUV / سدان / هاچ بک دیزل

تقاضا برای انواع دیزلی همچنان در مورد خودروهای SUV و MUV با،ت. این حتی برای مدل‌هایی که دارای شاسی بدنه روی نردبان هستند، بیشتر مرتبط است. خودروساز، مانند ماهیندرا، تویوتا، هیوندای و کیا وابستگی زیادی به انواع دیزلی دارند. اعداد همچنین نشان می دهد که انواع با گیرب، اتوماتیک من، (گیرب، مبدل گشتاور) فروش بالاتری دارند.