فروش خودرو تاتا موتورز 2022

از نظر ادراکی، SUV ها حس بهتری از ورود را ارائه می دهند. آنها حضور قوی در خیابان دارند، ایمن تر در نظر گرفته می شوند و توانایی رسیدگی به زمین های ناهموار را دارند. این توضیح می دهد که چرا بخش SUV در حال حاضر یکی از سریع ترین در حال رشد در فضای خودروسازی هند است.

تاتا موتورز با تقاضای زیاد برای خودروهای شاسی بلند خود، برای اولین بار به نقطه عطف فروش سالانه 5 میلیون رسیده است. در سال 2022، تاتا بیش از 3.25 هزار شاسی بلند در یازده ماه اول فروخته است. در مقایسه، فروش SUV هیوندای در مدت مشابه حدود 3 هزار دستگاه است.

با عملکرد قوی خود در CY2022، سهم بازار تاتا موتورز در بخش PV حدود 14٪ خواهد بود. این یک پیشرفت قابل توجه است، زیرا سهم بازار طی دو سال گذشته دو برابر شده است. در بازی اعداد، مشارکت کنندگان اصلی Nexon و Punch هستند. این خودروها به طور مداوم در فهرست 10 خودروی برتر هند در سال 2022 قرار گرفته اند.

چالشی برای هیوندای

در بخش PV، تاتا و هیوندای در حال حاضر درگیر نبردی شدید برای ،ب دومین بر،ب پرفروش هستند. در حال حاضر، هیوندای در فروش کلی PV حدود 30 تا 40 هزار دستگاه جلوتر است. تاتا می‌تواند در آینده نزدیک با تمرکز بر CNG و پیشرانه‌های الکتریکی این شکاف را کاهش دهد. به ،وان مثال، انتظار می رود Altroz ​​به زودی یک گزینه CNG دریافت کند. در بخش خودروهای الکتریکی، تاتا اخیراً نسخه الکتریکی تیاگو را عرضه کرده است. پاسخ به Tiago EV بسیار خوب بوده است، با رزروهای 10 هزار نفری فقط در 24 ساعت از راه اندازی ثبت شده است.

در یک نقطه عطف قابل توجه، تاتا موتورز فروش سالانه PV بیش از 5 میلیون دستگاه را برای اولین بار به ثبت رساند.

ن،ون ماشین شماره 1 فروش تاتا است
ن،ون ماشین شماره 1 فروش تاتا است

با این حال، ربودن مقام دوم از هیوندای آسان نخواهد بود، زیرا این خودروساز کره ای نیز در تلاش است تا مجموعه خود را افزایش دهد. یکی از محرک های کلیدی حجم می تواند میکرو SUV آینده باشد که رقیب تاتا پانچ خواهد بود. هیوندای میکرو SUV همچنین با Maruti Ignis و Mahindra KUV100 رقابت خواهد کرد. در زیر محل برگزاری قرار خواهد گرفت. انتظار می رود در سال 2023 عرضه شود. با توجه به تمرکز مداوم هیوندای بر ایجاد رضایت مشتری، میکرو SUV جدید می تواند طیف وسیعی از ویژگی های ک، اول و بهترین در ک، را داشته باشد.

از دیگر محصولاتی که می‌توانند فروش هیوندای را در آینده نزدیک افزایش دهند، می‌توان به ورنا 2023، i20 فیس لیفت 2023 و نسخه Creta CNG اشاره کرد. جالب است که ببینیم نبرد تاتا-هیوندای برای رتبه دوم تا سال 2023 چگونه خواهد بود.


منبع: https://www.rushlane.com/tata-motors-car-sales-2022-records-milestone-of-5-lakh-12455573.html

در حالی که شرکت‌هایی مانند هیوندای و ماهیندرا از چندین سال پیش بر فضای شاسی‌بلندها تسلط دارند، با عرضه محصولات جدید، اوضاع به سرعت در حال پیشرفت است. یک مثال خوب تاتا موتورز است که توانسته است مجموعه ای قوی از SUV ها مانند پانچ، ن،ون، سافاری و هریر ایجاد کند. Nexon EV نیز با سهم بازار بیش از 80 درصد در بخش EV یکی از مشارکت کنندگان اصلی است.

فروش نیم میلیون PV تاتا موتورز

فروش کلی PV تاتا موتورز تا اواسط دسامبر در حال حاضر از نیم میلیون دستگاه عبور کرده است. انتظار می‌رود تا پایان دسامبر، فروش PV تاتا حدود 5.3 هزار دستگاه باشد. این یک جهش عظیم 61 درصدی در رشد سالانه است. فروش تاتا PV در سال 2021 3,31,178 دستگاه بود.

فروش خودرو تاتا موتورز در سال 2022 در مقابل 2021
فروش خودرو تاتا موتورز در سال 2022 در مقابل 2021