فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فولکس‌واگن را معرفی کرد


مال فورد اولین وسیله نقلیه در معماری فول، واگن MEB EV یک کراس اوور با اشاره ای از ا،پلورر در طراحی آن خواهد بود.

مدیر کل بخش خودروهای برقی فورد مدل e در اروپا، مارتین ساندر، تصویری را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌دهد او پوششی را که خودروی نامشخصی را پنهان می‌کند، برداشته است.

همزمان، تصویری جدید و سایه دار در وبلاگ فورد اروپا منتشر شد.

هر دو تصویر بدنه نسبتاً عمودی را نشان می‌دهند، با چراغ‌های LED در روز در جلو که تا حدودی یادآور ا،پلورر یا Edge هستند و خط کمربند به سمت ستون C بالا می‌رود.

 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد

بدنه ظاهری شفاف‌تر از فول،‌واگن ID.4 و ID.5 دارد که زیربنای خود را با آن به اشتراک می‌گذارد، و جعبه‌دارتر از موستانگ Mach-E غیرمرتبط است که فضای نمایشگاه را با آن به اشتراک می‌گذارد.

فورد قبلاً این کراس اوور را در یک تیزر مشکوک از 9 خودروی الکتریکی که قصد دارد تا سال 2024 در اروپا داشته باشد، که شامل پنج مدل ون یا ون است، نمایش داده بود.

چهار وسیله نقلیه باقی مانده SUV هستند: Puma EV آینده. موستانگ Mach-E در حال حاضر در فروش است. کراس اووری که امروز پیش‌نمایش شد، با بر،ب ‘Sport Crossover’; و خودروی دیگری با ،وان “کراس اوور سایز متوسط”.

هنوز مشخص نیست که به اصطلاح کراس اوور اسپورت چقدر بزرگ خواهد بود، اگرچه می‌تواند همتای شیک‌تر اما به اندازه کراس اوور سایز متوسط ​​باشد.

در این مرحله، هیچ برنامه ای برای فروش این دو در خارج از اروپا اعلام نشده است.

 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد

طول موستانگ Mach-E 4739 میلی‌متر است، در حالی که Escape (یا کوگا که در اروپا شناخته می‌شود) تا 4629 میلی‌متر طول دارد. بنابراین فورد می‌تواند ۲ تا ۳ خودروی شاسی‌بلند برقی با اندازه مشابه داشته باشد.

این شرکت 2 میلیارد دلار آمریکا (2.98 میلیارد دلار استرالیا) برای نوسازی کارخانه خود در شهر کلن آلمان، که در حال حاضر فیستا را می سازد، سرمایه گذاری کرده است و از اوا، سال آینده تولید یک خودروی برقی را در آنجا آغاز خواهد کرد. تولید فیستا در ماه ژوئن به پایان می رسد.

فورد تا سال 2030 طیف خودروهای سواری کاملاً الکتریکی را در اروپا خواهد داشت و هر مدل از آن تا سال 2026 “قابلیت آلایندگی صفر” خواهد داشت – چه یک خودروی پلاگین هیب، یا یک خودروی الکتریکی کامل.

محدوده خودروهای تجاری آن تا سال 2024 قادر به آلایندگی صفر خواهد بود و E-Transit با E-Transit Custom و یک رنجر هیب، پلاگین در دست ساخت خواهند بود. تا سال 2030، انتظار می‌رود دو سوم فروش خودروهای تجاری خود را PHEV یا EVs تشکیل دهد.

 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد

فورد به تولید فیستا و فو، – پس از انصراف از موندئو اروپایی – پایان می‌دهد و بر خودروهای شاسی‌بلند، خودروهای تجاری و موستانگ در اروپا تمرکز می‌کند.

همچنین می‌گوید که «روح ماجراجویانه» خود را دوباره کشف می‌کند و بر هویت آمریکایی خود تأکید می‌کند.

در حالی که فورد یکی از مشهورترین و موفق‌ترین خودروسازان آمریکایی است، فعالیت‌های اروپایی آن مدت‌هاست که خودروهایی را با سلیقه اروپایی‌ها توسعه داده است.

بسیاری از این خودروها به ،ه خود در بازار داخلی فورد در ایالات متحده فروخته شده اند، اما اغلب تفاوت های کلیدی در سبک و موقعیت بین مدل های متمرکز ایالات متحده مانند F-150 و Bronco و قیمت های بین المللی تر مانند Fiesta وجود دارد.

 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد
  بیرون: فیستا
 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد
  در: برونکو
 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد
  OUT: تمرکز کنید
 • فورد اولین خودروی الکتریکی مبتنی بر فول،‌واگن را معرفی کرد
  IN: موستانگ

مدیر بازاریابی اروپایی این شرکت گفت در یک پست وبلاگ بین علاقه‌ای که ما نسبت به برندمان در فورد احساس می‌کنیم و لنز عمل‌گرایانه‌تر که مصرف‌کنندگان در حال حاضر ما را از طریق آن می‌بینند، ارتباط قطعی وجود داشت.

پیتر زیلیگ گفت: “در هسته ما، ما همیشه احساس می کردیم که یکی دیگر از کلمات کلیدی برای بیرون آمدن از تحقیقات مصرف کننده خود هستیم: “آمریکایی”.”

«روح ماجراجویانه اخلاقی است که به ایجاد تحول ما در اروپا کمک می‌کند و به ما کمک می‌کند از لحاظ عاطفی با مصرف‌کنندگ، که می‌گویند می‌دانند ما آمریکایی هستیم، اما احساس نمی‌کنند آمریکایی هستیم، ارتباط برقرار کنیم.»

برای این منظور، موستانگ آمریکایی مشخصاً توسط Bronco در این قاره ملحق خواهد شد. Ranger Raptor همچنین به ،یداران یک گزینه عملکرد نسبتاً غیر اروپایی ارائه می دهد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/ford-teases-first-vw-based-electric-vehicle