فورد و مرسدس بنز فعالیت های خود را در روسیه می فروشند

در واکنش به تهاجم، اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر کشورهای همسو با تحریم بسیاری از شرکت‌ها، الیگارش‌ها و مقامات روسی و همچنین قطع ارتباط بین بانکی بین‌بانکی جه، سوئیفت، کار شرکت‌ها در روسیه را سخت کرده‌اند. سیستم تبادل

فورد و مرسدس بنز فعالیت های خود را در روسیه می فروشند

فورد حق باز،ید سهم خود از سرمایه گذاری مش، را طی پنج سال آینده حفظ می کند «در صورتی که وضعیت جه، تغییر کند».

مانند سایر معاملات، احتمالاً مبلغ اسمی خواهد بود و ممکن است شامل بند باز،ید باشد.

آب کم عمق و مرسدس بنز جدیدترین شرکت های خودروسازی هستند که روسیه را به دلیل تهاجم به اوکراین ، ،د.

رنو با ا،ریت سهام خود در محبوب ترین برند این شرکت، لادا، مهم ترین بازیگری است که بازار را ، کرده است.

Overnight Ford اعلام کرد که 49 درصد از سهام خود را در جوینت ونچر روسی به شریک خود، شرکت محلی Sollers، به ارزش اسمی می فروشد.

مرسدس بنز در ارائه نتایج سه ماهه سوم خود اعلام کرد که عملیات خود را در روسیه نیز به فروش خواهد رساند، در این مورد به Avtodom، یک زنجیره نمایندگی محلی.

مالکان جدید لادا در ماه ژوئن تولید خود را با مدل‌های «نسخه ویژه» از سر گرفتند که بسیاری از ویژگی‌های آن‌ها به دلیل تکیه بر قطعات وارداتی از کشورهای تحریم‌کننده حذف شده‌اند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/ford-and-mercedes-benz-sell-operations-in-russi،

تا آنجا که ما می تو،م بگوییم، در زمان تهاجم روسیه، تنها فوردی که در روسیه تولید می شد وانت ترانزیت بود.

  • فورد و مرسدس بنز فعالیت های خود را در روسیه می فروشند
    تولید ک، E در مسکو

یکی از نمایندگان Autodom گفت رویترز این شرکت به دنبال یک شریک فناوری برای کمک به شروع مجدد تولید در کارخانه Esipovo است.

،وج بیضی آبی و ستاره سه پر به دنبال فروش نیسان در اوایل این ماه، ،وج اعلام شده تویوتا در سپتامبر و ،وج رنو در آوریل است.

همچنین لادا را از پلتفرم‌های مدرن اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی دور کرد و مارک روسیه را به جای آن بر پلتفرم‌های قدیمی خود تکیه کرد و عمدتاً از قطعات داخلی تولید کرد.

،وج این خودرو به تلاش های برنامه ریزی شده این خودروساز برای ارتقای سطح بالای داچیا با گسترش لادا در سراسر اروپا برای پر ، این خلأ فشار وارد کرد.

لازم به ذکر است که این شرکت در سال 2019 از بازار خودروهای سواری روسیه خارج شد تا بر خودروهای تجاری تمرکز کند. به این ترتیب به تولید محلی فو،، موندئو، کوگا، ا،پلورر، اکو اسپورت و فیستا پایان داد.

تولید، فناوری اطلاعات، مهندسی و سایر عملکردهای جوینت ونچر فورد سو،ز از ماه مارس که روسیه «عملیات نظامی ویژه» خود را علیه اوکراین آغاز کرد، به حالت تعلیق درآمد.

آنها همچنین خاطرنشان ،د که مرسدس بنز به انتقال برنامه ریزی شده سهام کاماز به دایم، تراک ادامه خواهد داد، بخش کامیون های سنگین سابق این شرکت در فوریه 2022 از شرکت خودروهای سواری جدا شد.

  • فورد و مرسدس بنز فعالیت های خود را در روسیه می فروشند
    مدیر عامل سابق دیتر زتچه و ولادیمیر پوتین در زمان های شادتر

تولید در کارخانه این شرکت در Esipovo، حومه مسکو، از زم، که روسیه به طور رسمی در ماه مارس نیروهای خود را به اوکراین فرستاد، متوقف شده است.

سخنگوی مرسدس بنز در گفتگو با سیم خبر گفت که 15 درصد سهام این خودروساز آلم، در کامیون ساز روسی کاماز تحت تاثیر اعلام امروز قرار نگرفته است.