فولکس واگن بالاخره کارخانه و زیرمجموعه های روسیه را می فروشد

این کارخانه از مارس 2022، مدت زیادی پس از حمله روسیه به اوکراین، تا حد زیادی غیر فعال بوده است. روسیه پس از آن با تحریم‌ها و قطع ارتباط با سیستم بانکی جه، مواجه شد و زنجیره‌های تامین حیاتی را ش،ت و تقاضا را محدود کرد.

مشخص نیست که آیا فروش فول، واگن شامل بازپرداخت است یا خیر، و همچنین نمی د،م که Art-Finance قصد دارد چه خودروهایی را تولید و توزیع کند.

  • فول، واگن بالا،ه کارخانه و زیرمجموعه های روسیه را می فروشد
    کارخانه فول، واگن کالوگا

با توجه به اینکه تولیدات جدید محلی در ،ری از روزهای قبل از جنگ کار می کند، گزارش ها نشان می دهد که روس ها به خودروهای جدید چینی و همچنین واردات دست دوم روی آورده اند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/volkswagen-finally-sells-russian-factory-and-subsidiaries

منابع گفتند در حالی که بسیاری از رقبای آن ،ب و کار خود را به سرمایه گذاران محلی در ازای یک روبل رمزی (0.02 دلار) فروختند، البته با بندهای بازپرداخت. رویترز Art-Finance و Avilon 125 میلیون یورو (203 میلیون دلار) برای دارایی های فول، واگن در روسیه پرداخت کرده اند.

این شرکت تعدادی خودرو برای برندهای فول، واگن و اشکودا تولید کرد، از جمله یک لیفت بک منحصر به فرد پولو بر اساس اشکودا رپید.

در بی،ه ای که اوا، هفته گذشته منتشر شد، فول، واگن اعلام کرد که موافقت ،ت روسیه را برای فروش «تاسیسات تولیدی خود در کالوگا، ساختار واردکننده (تجارت توزیع و پس از فروش) و فعالیت های انبارداری و خدمات مالی با همه کارکنان مرتبط خود به دست آورده است. به شرکتی معروف به Art-Finance که توسط Avilon، یک شبکه فروش خودرو روسی، پشتیب، می‌شود.

لادا – که قبلا متعلق به رنو بود، اما اکنون بخشی از موسسه تحقیقات و توسعه مرکزی خودرو و موتور روسیه (NAMI) است – در اواسط سال 2022 تولید خود را از سر گرفت، اما مجبور شد ویژگی‌هایی مانند کیسه هوا، سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، ABS و ABS را کنار بگذارد. تهویه مطبوع

علاوه بر کالوگا، خودروهای گروه فول، واگن نیز در نیژنی نووگورود در کارخانه ای که توسط خودروساز محلی GAZ اداره می شود، تولید شد. این خودروساز آلم، تولید قرارداد خود را در نیژنی نووگورود پس از تهاجم روسیه به حالت تعلیق درآورد.

  • فول، واگن بالا،ه کارخانه و زیرمجموعه های روسیه را می فروشد
    چوگان روسی
  • فول، واگن بالا،ه کارخانه و زیرمجموعه های روسیه را می فروشد

کارخانه فول، واگن کالوگا در اوج خود ظرفیت تولید سالانه 225000 خودرو داشت و بیش از 4000 نفر را مشغول به کار کرد.

را گروه فول، واگن یک ،وجی را مهندسی کرده است روسیه، به دنبال رنو، فورد و مرسدس بنز.