فولکس واگن میلیاردها دلار در شرکت رانندگی خودران چینی سرمایه گذاری می کند

در ایالات متحده، فول، واگن با شرکت سازنده تراشه موبایل کوالکام، مشارکت فناوری مستقل دارد، در حالی که در اروپا با STMicroelectronics کار می کند.

فول، واگن همچنین اولین شرکت خارجی نیست که در Horizon سرمایه‌گذاری می‌کند، چرا که سازنده تراشه اینتل قبلاً این شرکت را ،یداری کرده است. سایر سرمایه گذاران شامل رقبای محلی خودروسازی BYD و Great Wall هستند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/volkswagen-invests-billions-in-،ese-autonomous-driving-firm

علاوه بر توسعه فناوری خودران، پیوند با Horizon Robotics بخشی از تلاش فول، واگن است تا به بازوهای منطقه ای خود اجازه دهد تا با استقلال بیشتر به منظور ارائه محصولات و خدمات به مشتریان خود عمل کنند.

این دو یک شرکت سرمایه گذاری مش، را تشکیل خواهند داد که 60 درصد آن متعلق به فول، واگن از طریق بازوی نرم افزاری آن Cariad خواهد بود.

مطابق با رویترزحدود 1.3 میلیارد یورو (2 میلیارد دلار) از هزینه های فول، واگن سرمایه ای برای شرکت جدید خواهد بود. باقی مانده پول به خود Horizon Robotics اختصاص خواهد یافت.

اوا، هفته گذشته، فول، واگن از قراردادی به ارزش 2.4 میلیارد یورو (3.7 میلیارد دلار) با شرکت چینی Horizon Robotics خبر داد.

کار اصلی این سرمایه گذاری مش، توسعه سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS) و فناوری رانندگی خودکار (AD) برای بازار چین، به ویژه بسته های سخت افزاری و نرم افزاری کاملا یکپارچه برای وسایل نقلیه الکتریکی خواهد بود.

  • فول، واگن میلیاردها دلار در شرکت رانندگی خودران چینی سرمایه گذاری می کند

Horizon Robotics برای گروه فول، واگن غریبه نیست زیرا در حال حاضر با برند آئودی در چین کار می کند. همچنین قطعات و فناوری را برای Continental، Li Auto و SAIC که مالک برندهای MG و Maxus هستند، تامین می کند.

همانطور که در ویژگی مسابقه فروش جه، 2021 اشاره کردیم، چین به راحتی بزرگترین و مهم ترین بازار فول، واگن است. این خودروساز آلم، در سال 2021 3,304,800 دستگاه خودرو را در سراسر بسیاری از برندهای خود فروخت که به راحتی از کل اروپای غربی (2,860,400) پیشی گرفت.

فول، واگن در حال همکاری با رباتیک افقاما علیرغم نامش، این خودروساز آلم، بخش بوستون داینامیک هیوندای را قبول نمی کند.

با وجود این، رالف برندستاتر، رئیس فول، واگن چین، به شبکه خبری گفت که اطلاعات حاصل از سرمایه گذاری مش، Horizon Robotics به تلاش های خودران فول، واگن در جاهای دیگر منتقل می شود.