قیمت تاتا نکسون EV به 85 هزار روپیه کاهش یافت، برد افزایش یافت

Tata Nexon EV MAX 3 حالت رانندگی Eco، City و Sport را دریافت می کند. همچنین دارای فناوری خودروی متصل ZConnect 2.0 با برنامه ZConnect است که حدا،ر 48 ویژگی خودروی متصل را برای تجزیه و تحلیل و تشخیص بهتر درایو ارائه می دهد. ادغام ساعت هوشمند، بررسی خودکار/دستی DTC، محدودیت شارژ و گزارش ماهانه خودرو نیز بخشی از لیست ویژگی های ارائه شده در Nexon EV MAX است.

Nexon EV MAX از فناوری پیشرفته Ziptron با ولتاژ بالا تغذیه می کند. بسته باتری لیتیوم یون 40.5 کیلووات ساعت ارتقا یافته ای دارد که قدرت 143 ، بخار و گشتاور 250 نیوتن متر را ارائه می دهد که 33 درصد ظرفیت باتری بالاتری را با ARAI با برد ادعایی 453 کیلومتر ارائه می دهد. شتاب 0 تا 100 کیلومتر در کمتر از 9 ث،ه به دست می آید.

در مورد Nexon EV Max، آن را با یک بسته باتری بزرگتر 40.5 کیلوواتی، همان سه نوع EV Prime، اما با گزینه شارژر 3.3 یا 7.2 کیلووات ارائه می شود. Nexon EV Max با بسته باتری 3.3 کیلوواتی از 16.49 تا 18.49 میلیون روپیه قیمت دارد در حالی که تریم های دارای شارژر 7.2 کیلوواتی از 16.99 تا 18.99 لک قیمت دارند.

Tata Nexon EV - قیمت ها به رقیب ماهیندرا XUV400 کاهش یافته است
Tata Nexon EV – قیمت‌ها به رقیب ماهیندرا XUV400 کاهش یافته است

تاتا ن،ون EV پرفروش ترین خودروی سواری برقی در کشور است. اما دلیلش این است که تا به امروز رقیب شایسته ای نداشته است. در 16 ژانویه 2023، ماهیندرا XUV400 الکتریکی را به بازار عرضه کرد که اولین رقیب من، تاتا ن،ون EV در هند است.

تاتا موتورز Nexon EV MAX را به مجموعه ای از تج،ات ایمنی مجهز کرده است. این دستگاه دارای دستیار نگه داشتن در سربالایی، کنترل سرازیری، و ترمز دستی الکترونیکی با نگهدارنده خودکار خودرو و ESP با i-VBAC (هوشمند – تقویت کننده و کنترل فعال بدون خلاء) است.

قدرت و عملکرد، باتری و شارژ

Tata Nexon EV MAX با یک شارژر 3.3 کیلوواتی یا یک شارژر سریع AC 7.2 کیلوواتی عرضه می شود. شارژر AV 7.2 کیلوواتی را می توان در منزل یا محل کار کاربر نصب کرد و برای شارژ کامل تا 6.5 ساعت زمان نیاز دارد. Nexon EV MAX همچنین از شارژ سریع 0-80 درصدی در 56 دقیقه از طریق یک شارژر سریع 50 کیلوواتی DC پشتیب، می کند. Tata Nexon EV MAX با گارانتی 8 سال / 1,60,000 کیلومتر برای موتور و بسته باتری عرضه می شود.


منبع: https://www.rushlane.com/tata-nexon-ev-price-cut-up-to-rs-85k-range-increased-12435704.html

آقای Vivek Srivatsa، مدیر بازاریابی، فروش و استراتژی خدمات، Tata P،enger Electric Mobility Ltd.، در مورد rejig در پورتفولیوی Nexon EV، گفت: “خودروی الکتریکی شماره 1 هند، Nexon EV سومین سال موفق خود را به پایان رساند. بیش از 40000 مشتری آن را دوست دارند و به آن اعتماد دارند و بیش از 600 میلیون کیلومتر را طی کرده است. در این من،ت، ما متعهد هستیم که حمل و نقل پایدار را برای همه در دسترس قرار دهیم و این تغییر موقعیت گام بزرگی در این مسیر است. مهندسی هوشمند و مشوق‌های ،تی به ما این امکان را داده است که با حفظ همان سطح بالای کیفیت و خدماتی که مشتریان از ما انتظار دارند، به این اختلال دست یابیم. با این کار، ما مطمئن هستیم که مشتریان بیشتر و بیشتری به حمل و نقل الکترونیکی روی خواهند آورد.»

Tata Nexon EV Max – ویژگی ها

کابین به رنگ ماکارانا بژ با صندلی چرم ساخته شده است. صندلی‌های سرنشین جلو دارای تهویه هستند در حالی که سایر ویژگی‌ها شامل تصفیه‌کننده هوا، امکانات شارژ بی‌سیم، ترمز دستی الکترونیکی، کروز کنترل، 4 ترمز دیسکی و IRVM‌های کم نور خودکار است. Nexon EV Max همچنین دارای عملکرد بازسازی چند حالته است.

حالت های رانندگی Tata Nexon EV MAX

تاتا موتورز گفت: «با اطلاعات جمع‌آوری‌شده در مورد ال،ای رانندگی و استفاده، برد نسخه‌های Nexon EV MAX از 25 ژانویه 2023 به بعد به 453* کیلومتر (MIDC) افزایش یافته است. این افزایش برد از 15 فوریه 2023 به دارندگان فعلی Nexon EV MAX از طریق ارتقاء نرم افزاری در نمایندگی ها ارائه می شود.

دو روز پس از عرضه شاسی بلند الکتریکی رقیب ماهیندرا XUV400، تاتا موتورز محدوده خودروهای الکتریکی Nexon خود را به روز کرد. به طور خلاصه، تاتا موتورز برای رقابتی ماندن با ماهیندرا XUV400 الکتریک تازه راه‌اندازی شده، قیمت Nexon EV را تا 85000 روپیه کاهش داده است و همچنین برد Nexon EV Max را از 437 کیلومتر به 453 کیلومتر افزایش داده است.

کاهش قیمت تاتا ن،ون EV – محدوده بیشتر

سفرهای بین شهری با شاسی بلند Nexon EV MAX که برد 453 کیلومتری را ارائه می دهد بهتر می شود.

تاتا ن،ون EV
تاتا ن،ون EV
از نظر طراحی و ویژگی‌های تاتا ن،ون ای وی م، شبیه به ن،ون معمولی است و همان آرایش بیرونی و ابعاد ی،ان را حفظ می‌کند. با نشان “Max” از هم جدا می شود. کابین آن نیز دارای همان آرایش است، اگرچه یک کنسول مرکزی جدید با صفحه چرخشی و واحد نمایشگر که حالت و سایر ویژگی‌ها را نشان می‌دهد به همراه یک دکمه کنترل جواهر با نمایشگر حالت فعال دریافت می‌کند.

تاتا ن،ون EV در مقابل ماهیندرا XUV400 SUV الکتریکی
تاتا ن،ون EV در مقابل ماهیندرا XUV400 SUV الکتریکی

سری Tata Nexon EV Prime شامل سه نوع XM، XZ+ و XZ+ Lux است. اینها با یک بسته باتری 30.2 کیلووات ساعتی و یک شارژر 3.3 کیلوواتی ارائه می شوند. قیمت‌ها از 14.49 میلیون روپیه شروع می‌شود و تا 16.99 میلیون روپیه پیش می‌رود. قیمت ن،ون EV پایه 50 هزار روپیه کاهش یافته است در حالی که قیمت نسخه برتر آن 85 هزار روپیه کاهش یافته است.