قیمت خودروهای دست دوم استرالیا برای شش ماه متوالی کاهش یافته است

با توجه به اینکه قیمت خودروهای کارکرده تابع شرایط کلان اقتصادی است، افزود: «با توجه به اینکه موجودی انبارها به کندی افزایش می‌یابد، بازار با سرعت نسبتاً معتدلی به عقب‌نشینی خود ادامه خواهد داد.

با این حال، انتظار نمی رود ارزش گذاری ها به جایی که قبل از همه گیری بود بازگردد. قیمت‌ها برای همه کالاها و خدمات، از جمله کالاهای جایگزین از جمله وسایل نقلیه جدید، افزایش یافته است، که تا چه حد ممکن است قیمت‌ها کاهش یابد.

بیشتر: قیمت خودروهای دست دوم استرالیا به کاهش مداوم ادامه می دهد
بیشتر: قیمت خودروهای دست دوم استرالیا همچنان به رکورد شکنی ادامه می دهد

بیشتر: هزینه های جاری ارزان ترین خودروهای استرالیا افزایش یافته است
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/australias-used-car-prices-have-been-falling-for-six-straight-months

علاوه بر این، تداوم بازار کار قوی به ثابت ماندن تقاضا کمک می‌کند تا قیمت خودروهای دست دوم طی چند سال آینده به‌طور منظم تنظیم شود.

با این وجود، چشم انداز ما همچنان برای اقتصاد استرالیا برای مق، با طوفان های اطراف باقی می ماند. با وجود فشار مداوم بر خانوارها، ما انتظار نداریم که کند شدن فعالیت اقتصادی کشور را به سمت رکود سوق دهد.

این تاریخ تصادفی نیست همه‌گیری باعث خشک شدن عرضه خودروهای جدید شد، در حالی که عوامل تورمی این موضوع را عمیق‌تر کرده است. این دو عامل تقاضا برای وسایل نقلیه کارکرده را به سمت آسمان بالا برد که در شرایط اقتصادی پایه باعث افزایش قیمت ها می شود.

کاهش قیمت خودروهای مستعمل ادامه دارد. در این گزارش آمده است که قیمت ها در ماه نوامبر دوباره کاهش یافت و ششمین کاهش متوالی ماه به ماه را رقم زد.

به این خطرات، احتمال اختلالات کووید-۱۹ یا رویدادهای ژئوپلیتیکی را اضافه کنید، و خطرات نزولی برای افزایش قیمت خودروهای دست دوم همچنان با،ت.

مودی اضافه کرد که علاوه بر سمت عرضه معا،، “فشارهای تقاضای فزاینده ای در بازار خودروهای استرالیا در حال رشد است” که اشاره به افزایش تورم و نرخ بهره و کاهش قدرت ،ید دارد.

  • قیمت خودروهای دست دوم استرالیا برای شش ماه متوالی کاهش یافته است

داده ها نشان می دهد که قیمت خودروهای دست دوم در حال حاضر به طور متوسط ​​کمتر از ابتدای سال است. در ماه می 2022، قیمت خودروهای دست دوم 18.4 درصد بیشتر از می 2021 بود.

انتظار می‌رود قیمت خودروهای مستعمل در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت با افزایش موجودی‌ها و کاهش تقاضا به کاهش گسترده خود ادامه دهد. انتظار می رود که ضعف قیمت تا سال 2023 ادامه یابد زیرا بازار به دنبال یافتن قیمت های تعادلی واقعی است.

«حتی در جنبه‌های نه چندان شدید ریسک‌ها، ممکن است به دلیل افزایش نرخ‌های بهره، تقاضا بیشتر از حد انتظار باشد. افزایش نرخ ها ممکن است ،یداران بالقوه را از بازار خارج کند یا ترجیح خود را به خودروهای ارزان قیمت تغییر دهد.

گردآوری شده توسط تجزیه و تحلیل مودیآ،ین شاخص قیمت خودروهای مستعمل نشان می دهد که هزینه های تراکنش از اکتبر تا نوامبر 2 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارشی جدید، میانگین هزینه خودروهای دست دوم در استرالیا در حال حاضر به مدت شش ماه کاهش یافته است و به ،یدار، که قیمت‌های خارج از بازار داغ دارند، آرامش بخشیده است.

محرک اصلی کاهش قیمت ها، بهبود زنجیره های تامین جه،، به ویژه در حوزه عرضه تراشه های نیمه هادی بوده است.

با این حال، همه چیز دقیقاً “عادی” نیست. میانگین قیمت خودروهای دست دوم هنوز 55 درصد بیشتر از ژانویه 2020 است، درست قبل از اینکه کووید ویران کند.

  • قیمت خودروهای دست دوم استرالیا برای شش ماه متوالی کاهش یافته است

در این گزارش آمده است: «اگر ضعف اقتصاد جه، باعث شود اقتصاد استرالیا بدتر از حد انتظار عمل کند، کاهش شدید تقاضا قیمت‌ها را بیشتر و سریع‌تر از حد انتظار پایین می‌آورد».

  • قیمت خودروهای دست دوم استرالیا برای شش ماه متوالی کاهش یافته است