ماروتی از نقطه عطف 25 میلیونی عبور می کند

ماروتی نه تنها بازیگر غالب در بازار داخلی است، بلکه خودروهای خود را به حدود 100 نقطه خارج از کشور صادر می کند.

Maruti WagonR جدید
تصویر – Dev MTR

ماروتی سوزوکی، بزرگترین خودروساز هند، نقطه عطف جدیدی برای جشن گرفتن دارد. با تولید تجمعی بیش از 25 میلیون (2.5 کرور) واحد، Maruti اولین شرکت در هند است که به این تمایز در بخش خودروهای سواری دست یافته است. این یک سفر بسیار طول، برای خودروسازی که در سال 1983 در هند شروع به کار کرده بود، بوده است.

ماروتی سوزوکی به ،وان یکی از اولین خودروسازان این کشور، نقش مهمی در توسعه صنعت خودروسازی مدرن هند داشته است. در طول سال ها میلیون ها شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است. همچنین باعث افزایش ثروت کشور شده است. حدود 50000 کرور در هاریانا سرمایه گذاری شده و حدود 3 میلیون شغل ایجاد شده است.

یک مرکز پیشرفته تحقیق و توسعه در روتک راه اندازی شده است که شامل سرمایه گذاری 3800 کرور روپیه است. علاوه بر این، ماروتی سوزوکی همچنین مراکز آموزشی ایمنی راه، مراکز آموزش فنی و آموزش و زیرساخت ها را برای توسعه جامعه راه اندازی کرده است.


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-crosses-25-million-milestone-new-plant-development-12452535.html

کارخانه جدید ماروتی نیازهای بازارهای داخلی و صادراتی را تامین خواهد کرد. با این حال، در ابتدا برای خودروهای برقی استفاده نخواهد شد. اولین خودروی الکتریکی ماروتی برای عرضه در سال 2025 برنامه ریزی شده است، اما توسط سوزوکی در کارخانه خود در گجرات تولید خواهد شد. تنها زم، که ظرفیت کامل کارخانه گجرات تمام شود، ماروتی می تواند تولید خودروهای برقی را در کارخانه های دیگر در نظر بگیرد.

روی هیبریدها و CNG تمرکز کنید

ماروتی دو واحد تولیدی پیشرفته دارد، یکی در گوروگرام و دومی در منسار. ظرفیت تولید 1.5 میلیون دستگاه در سال است. سوزوکی کارخانه مستقل دیگری را در گجرات راه اندازی می کند که ظرفیت تولید 750000 دستگاه در سال دارد. از آنجایی که انتظار می‌رود تقاضا برای خودرو در سال‌های آینده افزایش یابد، Maruti در حال توسعه سومین کارخانه خود در خارخدا، هاریانا است. کاهش هزینه تولید از طریق افزایش اتوماسیون نیز می تواند یکی از اه، کلیدی کارخانه جدید باشد.

فاز اول کارخانه جدید ماروتی در خارخدا قرار است در سال 2025 به بهره برداری برسد. انتظار می رود کار بر روی فاز دوم از سال 2026 آغاز شود. این کارخانه در زمینی به مساحت 800 هکتار گسترش خواهد یافت. پس از تکمیل، ظرفیت تولید 1 میلیون خودرو در سال خواهد بود. برای فاز اول، ماروتی بیش از 11000 کرور روپیه سرمایه گذاری کرده است.

کارخانه خودروسازی ماروتی
ع، فایل کارخانه ماروتی موجود.

در دهه 1980، Maruti با هاچ بک M800 خود به سرعت محبوبیت پیدا کرد. در طول سال ها، این شرکت جایگاه خود را در بخش خودروهای سواری تقویت کرده است. مجموعه ماروتی اکنون شامل 16 مدل خودروی سواری است. همچنین در بخش CNG پیشتاز است و بزرگترین مجموعه خودروهای CNG در کارخانه را دارد. آپشن CNG اخیراً برای خودروهای Nexa خود – Baleno و XL6 معرفی شده است.

کارخانه جدید Maruti در حال توسعه است

در حالی که خودروهای برقی ممکن است آینده باشند، به نظر می رسد تمرکز فعلی ماروتی بر روی مدل های هیب، و CNG باشد. فروش CNG Maruti بالاترین میزان در کشور است. این شرکت همچنین پاسخ خوبی به اولین مدل هیب، قوی خود – گرند ویتارا SUV دریافت کرده است. پیش‌بینی می‌شود نسخه هیب، بعدی نسخه نسل جدید Innova ماروتی باشد. انتظار می رود دومی به زودی اولین نمایش جه، خود را داشته باشد.