ماروتی جیمنی خال خال بدون مبدل – پارک شده در کنار آلتو


شاید جیمنی به اندازه Thar باشکوه نباشد، اما اگر با قیمت رقابتی عرضه شود، پتانسیل آن را دارد که به ،وان یک انتخاب محبوب ظاهر شود.

ماروتی جیمنی جدید در کنار ،و پارک شده است
ماروتی جیمنی جدید در کنار ،و پارک شده است

قبل از راه اندازی، واحدهای نمایشگر Maruti Jimny به نمایندگی ها رسیده اند. رزرو برای مبلغ رمزی 25000 روپیه باز است. انتظار می‌رود که درایوهای تست در زمان عرضه در ماه مه در دسترس باشند.

ماروتی به آزمایش جیمنی در سراسر مناطق کوهست، کشور ادامه می دهد. این خودرو اخیراً در کنار یک Maruti Alto پارک شده است، جایی که به اندازه هاچ بک بی ادعا به نظر می رسد. البته جیمنی ابعاد بزرگتری دارد. اما شخصیت و حالات اصلی آن تفاوت چند، با دیگر خودروهای ماروتی ندارد.

ماروتی جیمنی در کنار ،و پارک کرد
ماروتی جیمنی در کنار ،و پارک کرد

استایل ماروتی جیمنی

در مقایسه با حضور غالب ثار در خیابان، ماروتی جیمنی مشخصات نسبتاً کمرنگی دارد. افرادی که به دنبال یک سواری برای نمایش استاپ هستند، ظاهراً با Thar همراه خواهند بود. در مقایسه، جیمنی برای افرادی با ذائقه هوشیار جذاب است. جیمنی دارای پروفیل جعبه‌ای با ویژگی‌هایی مانند چراغ‌های جلو LED گرد با واشر، جلوپنجره با روکش کروم 5 شیار، سپر برجسته، کاپوت تاشو و سقف ریلی قطره‌ای کاربردی است.

نمای جانبی با قوس‌های چرخ‌های متمایل به مایل به رنگ، روکش بدنه عریض، نشانگرهای دور نصب شده در کنار، آینه‌های دید عقب مشکی و دستگیره‌های درهای همرنگ بدنه قابل تشخیص است. بخش عقب تا حد زیادی صاف است و ،تیک زاپاس روی درب عقب نصب شده است. چراغ های عقب روی سپر قرار گرفته اند.

Maruti Jimny Spied Next To Thar – رنگ آبی جدید، برنامه نمایش فروشنده pic.twitter.com/UCUPJ9HJID

— RushLane (@rushlane) 17 مارس 2023

جیمنی همان طول ثار است اما عرض و ارتفاع کمتری دارد. تن،ات جمع و جور جیمنی می تواند در خیابان های شهر و محیط های خارج از جاده مفید باشد. همانطور که در کنار Alto مشاهده می شود، واضح است که پارکینگ برای Maruti Jimny مشکلی نخواهد بود. فضای صندوق عقب 208 لیتر است که با تا شدن صندلی عقب می توان این حجم را به 332 لیتر افزایش داد.

در داخل، Jimny طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها مانند سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی 9 اینچی با SmartPlay Pro+، Surround Sense مجهز به ARKAMYS و Android Auto بی‌سیم و Apple CarPlay را ارائه می‌دهد. از دیگر ویژگی های برجسته این خودرو می توان به کروز کنترل، فرمان روکش چرمی، کنترل تهویه مطبوع خودکار و کنترل های نصب شده روی فرمان اشاره کرد. کیت ایمنی شامل 6 کیسه هوا، ABS، EBD، ESP، کنترل نگهدارنده سربالایی، کنترل فرود از تپه، دوربین دید عقب، تیرهای درهای برخورد جانبی و ایموبلایزر موتور است.

Maruti Jimny Off Road Performance

جیمنی با شاسی قاب نردب، و سیستم تعلیق محور سفت و سخت 3 پیوندی با فنر مارپیچ، قابلیت‌های بسیار زیادی در مسیرهای خارج از جاده دارد. همچنین دارای AllGrip Pro با حالت 4L (تج،ات انتقال کم برد). از دیگر قابلیت های آفرود می توان به فاصله 210 میلی متری از زمین، زاویه نزدیک شدن 36 درجه، زاویه ش،ت رمپ 24 درجه و زاویه ،وج 50 درجه اشاره کرد.

ماروتی جیمنی در کنار ،و پارک کرد
ماروتی جیمنی در کنار ،و پارک کرد

نیروبخش Maruti Jimny موتور بنزینی 1.5 لیتری K15B است که حدا،ر قدرت 104.8 ، بخار و حدا،ر گشتاور 134.2 نیوتن متر را تولید می کند. گزینه های گیرب، شامل 5 سرعته دستی و 4AT است. وقتی ماروتی جیمنی راه اندازی شد، به مصاف ماهیندرا تار و فورس گورکا خواهد رفت. اگرچه جیمنی یک پرفروش جه، است، اما باید دید که آیا می تواند نتایج مشابهی را در بازار هند ارائه دهد یا خیر.
منبع: https://www.rushlane.com/maruti-jimny-s،ted-undisguised-parked-alongside-alto-12463924.html