ماسک می‌گوید که جدیدترین، کوچک‌ترین و ارزان‌ترین مدل تسلا در راه است

به طور کلی گزارش شده است که ارزان‌ترین و پرتولیدترین تسلای جدید بیشتر در گیگا شانگهای، جایی که استرالیا مدل 3 و مدل Y خود را دریافت می‌کند، تولید خواهد شد.

به نظر می رسد این بی،ه با اظهارات ماسک متفاوت است نظراتی که قبلا در سال 2022 گزارش شده بودزم، که او گفت که توسعه تسلا 25000 دلاری گزارش شده در آن زمان اولویت اصلی نبود.

این کارخانه چینی بالاترین ظرفیت نصب شده تسلا را دارد (شمال 750000 دستگاه در سال)، و چین با وجود رشد در اروپا و ایالات متحده، قطب خودروهای برقی جهان باقی مانده است.

در حالی که هزینه پایان تسلا ممکن است 50 درصد کاهش یابد، این بدان م،ا نیست که خود خودرو با 50 درصد کمتر ،ده فروشی خواهد شد. اما خیالتان راحت است که فرض کنید هر زمان که مدل وارد می‌شود، مدل 3 را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، که قیمت آن در استرالیا از 65500 دلار RRP شروع می‌شود.

زک کرکورن، مدیر مالی شرکت تسلا، اظهار داشت: «ما همه چیزهایی که از S، X، 3، Y، Cybertruck و Semi آموخته‌ایم را در آن پلتفرم قرار خواهیم داد».

ماسک در یک به‌روزرس، فصلی سرمایه‌گذار اظهارنظر می‌کرد و به سؤالی درباره کاهش هزینه برای خودروهای پلتفرم سه پاسخ می‌داد – در چارچوب ادعای کاهش 50 درصدی هزینه بین پلت فرم مدل S/X (پلتفرم یک) و مدل بعدی مدل 3/Y. پلت فرم (سکوی دو).

همانطور که شما [directed to Elon] بارها به ما گفت، ما روی هدف 2 به 1 هستیم. بنابراین ما سعی می کنیم به آن 50 درصد برسیم [reduction] دوباره شماره.»

ما نمی‌خواهیم درباره تاریخ دقیق صحبت کنیم، اما واضح است که تمرکز اصلی تیم توسعه خودروی جدید ما این است. آقای ماسک پاسخ داد: ما مهندسی را برای Cybertruck و Semi انجام داده‌ایم.

خودروی نسل بعدی احتمالاً نصف هزینه پلتفرم 3/Y خواهد بود. انصافاً کوچکتر خواهد بود. اما من فکر می‌کنم که قطعاً از مجموع تولید همه وسایل نقلیه دیگر ما فراتر خواهد رفت.»

  • ماسک می‌گوید که جدیدترین، کوچک‌ترین و ارزان‌ترین مدل تسلا در راه است

ایلان ماسک اخیراً به سرمایه گذاران گفته است که تیم توسعه تسلا یک مدل جدید با فروش انبوه و کوچکتر را در اولویت قرار داده است که انتظار می رود قیمت ورود به این برند را کاهش دهد.

بدون افشای تاریخ عرضه – ایلان که ایلان است، به هر حال آنها همیشه با کمی نمک گرفته می شوند – این شرکت گفت که اکنون تمرکز مهندسی آن است.

بیشتر: پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی استرالیا در ماه سپتامبر
بیشتر: توسعه کارخانه تسلا می تواند زمان انتظار مدل 3 و مدل Y را کاهش دهد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/teslas-new-smallest-and-cheapest-model-back-underway-says-musk