مالک هیوندای توسان ادعا کرد که ترمز خودکار ADAS باعث تصادف شده است

حتی اگر موارد متعددی گزارش شده است، این احتمال وجود دارد که ADAS تنها مقصر در اینجا نباشد

هیوندای توسان جدید
تصویر – تیم BHP / شاهزاده جوشی

یادگیری رانندگی با ADAS و آشنایی با جزئیات با تمام ویژگی ها نیز می تواند به جلوگیری از چنین حوادثی کمک کند. ADAS در اینجا جدید است و درک و تنظیم رانندگان و سایر کاربران جاده به زمان نیاز دارد.

به گفته مالک توسان، AEB زم، فعال شد که ماشین دیگری که در مسیر مجاور حرکت می کرد خیلی به توسان نزدیک شد. در نتیجه ترمزها با قدرت کامل اعمال شدند. توسان ناگهان متوقف شد که به ،ه خود منجر به برخورد خودروی عقب با توسان از پشت شد. همه اینها در یک بازه زم، چند ث،ه ای اتفاق افتاد و زمان بسیار کمی را به راننده داد تا بفهمد چه اتفاقی دارد می افتد.

تصادف هیوندای توسان به دلیل ترمز خودکار ADAS
تصادف هیوندای توسان به دلیل ترمز خودکار ADAS

تا زم، که شرایط ترافیک بهبود یابد و ADAS رایج تر شود، کاربران راه حل هایی ارائه کرده اند که می تواند مشکلات مرتبط با ADAS را برطرف کند. ساده ترین راه پیشنهادی خاموش ، ADAS هنگام رانندگی در مناطق شهری با ترافیک سنگین است. اینجاست که مردم معمولاً در تلاش برای پیشروی، قو،ن را زیر پا می گذارند. ADAS می‌تواند نتایج بهتری را در بزرگراه‌ها و بزرگراه‌ها ارائه دهد، جایی که مردم معمولاً تمایل بیشتری به رعایت قو،ن ترافیکی مانند رعایت فاصله من، و اجتناب از تغییر مکرر خطوط دارند.

این اتفاق حتی زم، رخ داده بود که هیچ تهدید واقعی توسط راننده درک نشده بود. در مورد اخیر، یکی از مالکان توسان تجربه خود را به اشتراک گذاشته است و مشکلات احتمالی مرتبط با AEB را برجسته کرده است.

تصادف هیوندای توسان ADAS – AEB مقصر است؟

بدیهی است که عوامل متعددی در بروز چنین حوادثی وجود دارد. جدای از سهل انگاری در رانندگی و نبود علائم جاده ای و خط کشی من،، این موضوع را می توان به این واقعیت نیز مرتبط کرد که در حال حاضر تنها بخش کوچکی از خودروهای موجود در جاده ها دارای ADAS هستند. در مورد توسان، اگر ماشین پشت سر هم ADAS داشت، تصادف اتفاق نمی افتاد. حتی ماشین مشکوک هم اگر ADAS داشت تا این حد نزدیک نمی شد.

در حالی که داده های زیادی برای تأیید مزایای ADAS وجود دارد، به نظر می رسد که شرایط محلی و رفتار رانندگی موانعی را برای این سیستم ایمنی پیشرفته ایجاد می کند. بیشتر موارد مربوط به ترمز اضطراری خودکار (AEB) است که در آن خودرو مجبور به توقف ناگه، شد.

با افزایش آگاهی مصرف کنندگان در مورد ایمنی، تعدادی از خودروها اکنون ADAS (سیستم های پیشرفته کمک راننده) را ارائه می دهند. در بخش اصلی، خودروهای دارای ADAS عبارتند از ماهیندرا XUV700، MG Astor، MG ZS EV، هوندا سیتی e:HEV و هیوندای توسان.

هیوندای توسان دارای سیستم های داخلی است که قبل از درگیر شدن با AEB و سایر عملکردهای ADAS هشدار صوتی و تصویری می دهد. با این حال، این تنها زم، مفید خواهد بود که بین هشدار صوتی و تصویری و اعمال خودکار ترمز فاصله وجود داشته باشد. در شرایط محلی، رانندگی عجولانه یک پدیده روزمره است. این سناریو می تواند در عرض چند ث،ه تغییر کند، که می تواند برای راننده دشوار باشد. در این مورد خاص، ممکن است مالک وقت نداشته باشد تا اقدامی طفره‌آمیز انجام دهد.

راه حل هایی برای مسائل ADAS

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/hyundai-tucson-adas-auto-،king-caused-accident-12453066.html