ماهیندرا عقرب برای ارتش هند تغییر شکل می دهد

سازندگان خودروهای نظامی را برای مقاصد خاص می سازند. این قطعات دارای قطعات تقویت شده ای خواهند بود که نسبت به نسخه های غیرنظامی خود، سنگین تر و ناهموارتر خواهند بود. سیستم تعلیق به همراه برخی از افزودنی‌های داخلی مانند سیستم میکروفون برای بلندگوی داخلی PA، چراغ‌های اضافی برای خواندن نقشه‌ها در داخل، دستگیره‌های اضافی، و تسهیل در بالا بردن هوا در برخی موارد و بسیاری موارد دیگر، محکم‌تر هستند.

این نوع چراغ ها در هنگام ماموریت یا عملیات نظامی مخفی هستند. سپرهای جلو و روکش جانبی دارای رنگ بدنه بودند که در ناوگان قبلی صدق نمی کرد. بستگی به درجه افسر، دارد که این خودروها به آنها خدمات ارائه می دهند.

ماهیندرا عقرب: ماهیچه نظامی روی چهار چرخ

تج،ات اضافی را نیز بسته بندی می کند. جعبه انتقال 4WD با این نسخه نظامی وجود دارد. این باید در زمین های دشوار کمک کند. چراغ های عقب دارای ،مت LED بالایی نبودند که هزینه غیر ضروری بود. یک قلاب در پشت نیز برای یدک کشی توپخانه یا سایر تج،ات وجود دارد. مانند خودروهای اروپایی و آمریکایی قابل جمع شدن نیست.

چراغ خاموشی خودروهای نظامی ک،یک Scorpio
چراغ خاموشی خودروهای نظامی ک،یک Scorpio

ماهیندرا یک شرکت تابعه به نام Mahindra Defence دارد. اخیراً، دفاع ماهیندرا آرمادو ALSV را به ارتش هند تحویل داده است. این اولین وسیله نقلیه در نوع خود است که در هند طراحی، توسعه و تولید شده است.

این خودروی نظامی Scorpio Cl،ic دارای یک موتور BS4 است که از افزایش اندکی در پاسخ دریچه گاز با اگزوز نسبتاً آزاد اطمینان حاصل می کند. این موتور 2.2 لیتری دیزل می تواند موتور متفاوتی داشته باشد. به ع، های دقیق در گا،ی زیر نگاه کنید.


منبع: https://www.rushlane.com/mahindra-scorpio-indian-army-delivery-pune-12473525.html

سادات این خودروها را در نمایندگی Unnati Motors Mahindra در Wag،li، Pune مشاهده کرد. اینها با خودروهای غیرنظامی Scoprio Cl،ic ی،ان نیستند و دارای تغییرات زیادی هستند. با شروع از ظاهرش، سایه سبزی را به رخ می کشد که فوراً با ارتش هند مرتبط است و در نسخه غیرنظامی عرضه نمی شود.

همه اینها در ناوگان قبلی خودروهای نظامی ماهیندرا اسکورپیو ک،یک نیز وجود داشت. با این حال، در آن زمان، تمام آن واحدها مدل های تریم پایین تر بودند. این مدل های جدید تریم S11 با مشخصات بالا هستند. علاوه بر این، این خودروها دارای چراغ های خاموش کننده در جلو و چراغ های ترمز و عقب ثانویه کوچک و ناهموار بودند.

جدا از وسایل نقلیه زرهی، ماهیندرا دیفنس همچنین خودروهای Scorpio Cl،ic را برای ارتش هند تامین می کند. ارتش هند به ماهیندرا موظف شد 1470 دستگاه از خودروهای نظامی Scorpio Cl،ic تحویل دهد. این شرکت تحویل را به صورت مرحله ای آغاز می کند. سادات خان ناوگان جدیدی از خودروهای نظامی ماهیندرا اسکورپیو را در پونا مشاهده کرد.

ماهیندرا عقرب برای ارتش هند
ماهیندرا عقرب برای ارتش هند

، نر قدرتمند ارتش: ماهیندرا اسکورپیو وارد خدمت می شود

ماهیندرا عقرب برای ارتش هند
ماهیندرا عقرب برای ارتش هند

برخلاف نسخه غیرنظامی با لوگوی “Twin Peaks”، Mahindra Scorpio Cl،ic Military دارای لوگوی قدیمی تر است.