محدودیت سرعت برای صفحات P چیست؟

به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/what-are-the-s،d-limits-for-p-platers

دارندگان مجوز T،ie P1 باید P قرمز خود را به مدت 12 ماه داشته باشند. رانندگان P2 مجاز به استفاده از تلفن در حالت هندزفری یا بلندگو هستند و باید Ps سبز رنگ خود را بسته به سن خود برای مدت زمان متفاوتی نگه دارند: «اگر هنگام دریافت گواهینامه P2 زیر 23 سال دارید، باید گواهینامه را نگه دارید. به مدت 2 سال؛ اگر 23 سال یا بیشتر دارید اما کمتر از 25 سال دارید، باید مجوز را به مدت 12 ماه یا تا زم، که 25 ساله شوید نگه دارید. زمان اعمال هر کدام از این موارد بیشتر خواهد بود. اگر 25 سال یا بیشتر دارید، باید مجوز را به مدت 12 ماه نگه دارید.

اما با آزادی زیاد، مسئولیت بزرگی به همراه دارد، و رانندگان موقت ممکن است وسوسه شوند با سرعتی بیش از آنچه گواهینامه (یا قانون) می گوید رانندگی کنند.

  • محدودیت سرعت برای صفحات P چیست؟

اگر اطلاع ندارید، دارندگان مجوز موقت محدودیت هایی دارند که در سراسر کشور اعمال می شود. آنها عبارتند از: محدودیت صفر تحمل برای الکل و مواد مخدر. نمایش صفحه P (به داستان ما در مورد محل قرارگیری صفحات P مراجعه کنید). و تحمل صفر برای استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی.

استرالیای ج،ی: مجوز P1 و P2 – 100 کیلومتر در ساعت: استرالیای ج،ی رویکردی کمی متفاوت از سایر ایالت ها دارد و دارندگان گواهینامه P1 و P2 مجاز به رانندگی تا سرعت 100 کیلومتر در ساعت هستند.

در WA، “رانندگان مبتدی” در گواهینامه موقت خود با پلاک های P قرمز شروع می شوند که به مدت شش ماه دوام می آورد و شامل محدودیت هایی برای رانندگی در شب می شود و سپس به پلاک های P سبز می رسند. شما با صفحات P قرمز شروع می کنید و بعد از شش ماه به “Ps سبز” منتقل می کنید. محدودیت‌های رانندگی در شب برای شش ماه اول اعمال می‌شود، و پس از آن باید گواهینامه P سبز خود را به مدت 18 ماه یا تا زم، که 19 ساله شوید، هر دوره طول،‌تر باشد، نگه دارید.

اینکه بتو،د بدون همراهی والدین، سرپرست یا مربی به هر جایی که می خواهید بر،د، شاید یکی از بزرگترین و ناراحت کننده ترین چیزهایی باشد که یک نوجوان 17 ساله می تواند تجربه کند.

در مورد مدت زم، که رانندگان باید هر یک از این گواهینامه ها را داشته باشند، گواهینامه P1 برای حداقل 12 ماه مورد نیاز است، در حالی که شما باید گواهینامه P2 خود را برای 24 ماه نگه دارید تا بتو،د گواهینامه کامل خود را دریافت کنید.

تاسم،: مجوز P1 – 100 کیلومتر در ساعت. مجوز P2 – بدون محدودیت: به نظر می رسد یک رویکرد کاملاً مترقی از تاسم، باشد، که در آن رانندگ، که گواهینامه P1 (پلاک P قرمز) دارند می توانند تا 100 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند و آنهایی که Ps سبز رنگ (P2) خود را دارند مجاز به رانندگی با حدا،ر حد مجاز هستند. .

رانندگان باید حداقل 12 ماه گواهینامه P1 خود را داشته باشند تا بتوانند به گواهینامه P2 فارغ التحصیل شوند. برای افراد 24 سال و بالاتر، مدت P2 12 ماه خواهد بود.

برخی از حوزه‌های قضایی در سراسر استرالیا محدودیت‌های سرعتی سختی دارند که برای رانندگان پلاک P اعمال می‌شود، در حالی که برخی دیگر به آنها اجازه می‌دهند با حدا،ر سرعت مجاز رانندگی کنند که همه وسایل نقلیه سبک می‌توانند تردد کنند.

گرفتن پلاک های P مانند گرفتن مجوز آزادی برای بسیاری از جوانان استرالیایی است. با این حال، برخی از محدودیت های عمده هنوز در برخی از ایالت ها در مورد محدودیت های سرعت اعمال می شود.

  • دارندگان مجوز موقت در برخی از حوزه های قضایی محدودیت هایی دارند
  • سایر مناطق به پلاک‌های P اجازه می‌دهند تا در حدا،ر حد مجاز راهنما حرکت کنند
  • ممکن است بین دارندگان مجوز P1 و P2 تفاوت هایی وجود داشته باشد

ویکتوریا: مجوز P1 و P2 – بدون محدودیت: سیستم گواهینامه فارغ التحصیل ویکتوریا، دارندگان گواهینامه P1 (پلاک P قرمز) را م،م می کند که 12 ماه رانندگی را قبل از اینکه بتوانند گواهینامه P2 (پلاک P سبز) خود را دریافت کنند، که باید برای سه سال دیگر نگه دارند. این طول، ترین طرح صدور مجوز موقت در استرالیا است.

تاسم، همچنین برای ،، که در گواهینامه های P1 و P2 با مشکل مواجه نمی شوند پاداش خوبی در نظر گرفته است – ایالت به رانندگان و سوارکاران واجد شرایط یک گواهینامه کامل سه ساله ارائه می دهد که ارزش آن تا 75.75 دلار است.

نیو ساوت و،: مجوز P1 – 90 کیلومتر در ساعت، مجوز P2 – 100 کیلومتر در ساعت: نیو ساوت و، برخی از سختگیرانه ترین قو،ن را برای اجرای سرعت برای رانندگان موقت دارد. ،، که گواهینامه P1 (پلاک P قرمز) خود را دارند به 90 کیلومتر در ساعت محدود می شوند که همان چیزی است که یک L-plater مجاز به رانندگی است. و ،، که Ps سبز رنگ خود را دارند (گواهینامه P2) می توانند حدا،ر با سرعت 100 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند.

در اینجا خلاصه ای از قو،ن برای دارندگان مجوز موقت در سراسر ایالت ها و قلمروهای استرالیا آمده است:

نکته جالب این است که دارنده گواهینامه P1 باید پلاک قرمز P را روی خودروی خود نشان دهد و باید گواهینامه P1 خود را به مدت 12 ماه نگه دارد. دارندگان مجوز P2 دارای 24 ماه دوره مجوز هستند، اما دیگر مجبور نیستند پلاک P خود را نمایش دهند.

در NT یک برنامه مجوز موقت مرحله‌ای وجود ندارد. P-plater ها P های قرمز را دریافت می کنند، و این چیزی است که تا زم، که مجوز کامل دریافت کنند، به آن می ،بند. مدت مجوز P-plate به سن افراد بستگی دارد – افراد زیر 25 سال باید Ps خود را حداقل دو سال نگه دارند، در حالی که افراد 25 یا بالاتر باید حداقل یک سال Ps خود را داشته باشند.

کوئینزلند: مجوز P1 و P2 – بدون محدودیت: کوئینزلند محدودیت سرعت برای رانندگان P1 (P قرمز) یا P2 (P سبز) اعمال نمی کند. دارندگان گواهینامه P2 دیگر محدودیتی برای مسافر ندارند و می توانند هنگام رانندگی از تلفن (هندزفری!) استفاده کنند.

قلمرو شمالی: مجوز موقت – 100 کیلومتر در ساعت: قلمرو شمالی بالاترین حد مجاز سرعت کشور را در 130 کیلومتر در ساعت برای برخی از بخش‌های بزرگراه‌های اصلی دارد، اما پلاترهای P اجازه ندارند با این سرعت حرکت کنند – ،، که مجوز موقت دارند در سراسر قلمرو به 100 کیلومتر در ساعت محدود می‌شوند.

استرالیای غربی: مجوز موقت – بدون محدودیت: پلاک‌های P در استرالیای غربی «محدود به سرعت خاصی نیستند و می‌توانند تا حد مجاز سرعت اعلام‌شده در هر جاده‌ای در WA حرکت کنند».

ACT: مجوز P1 و P2 – بدون محدودیت: در ACT یک راه اندازی مجوز موقت دو مرحله ای وجود دارد که اولین آن P1 یا P قرمز برای 12 ماه اول است و به دنبال آن دو سال پلاک P سبز (P2). اگر پلاک های P خود را در سن 25 سالگی یا بیشتر دریافت کنید، اصلاً نیازی نیست که یک پلاک P قرمز باشید.

  • محدودیت سرعت برای صفحات P چیست؟

با این حال، در میان ملایم ترین ها، بدون محدودیت سرعت خاصی برای صفحات قرمز یا سبز P است. فقط مراقب آن دوربین های سرعت باشید، زیرا آنها در همه جا هستند و مانند سایر ایالت ها علامت گذاری نشده اند.

مهم نیست که صفحات شما چه رنگی هستند، اما ACT هیچ محدودیتی برای سرعت برای رانندگان موقت اعمال نمی کند، بنابراین آنها می توانند تا حدا،ر حد مجاز علامت گذاری شده در ACT رانندگی کنند. با این حال، درست مانند L-platers، P-platers از منطقه محصور در خشکی توسط NSW باید توجه داشته باشند که باید از قو،ن ایالت اطراف خود پیروی کنند، به این م،ی که P1 محدود به 90 کیلومتر در ساعت و P2 محدود به 100 کیلومتر در ساعت است. .