مدیرعامل بی‌ام‌و: خودروهای الکتریکی هرگز ارزان نخواهند شد

قیمت iX1 نیز 29000 دلار بیشتر از مقرون به صرفه ترین X1 است، اگرچه تفاوت هایی در مشخصات غیر از استفاده از پیشرانه الکتریکی وجود دارد.

این مدل‌ها در مدل‌های جدید Neue Kl،e بی‌ام‌و قرار خواهند گرفت که بر خلاف خودروهای برقی فعلی BMW مانند iX1 و iX3، از معماری خودروهای الکتریکی اختصاصی استفاده می‌کنند.

  • مدیر عامل BMW: وسایل نقلیه الکتریکی "هرگز ارزان نخواهد بود"
    مفهوم ویژن دی

قبل از آن، iX1 یک اسپین آف شیک تری در iX2 خواهد داشت که انتظار می رود امسال معرفی شود. تقریباً مطمئناً نسبت به iX1 برتری خواهد داشت.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/bmw-ceo-electric-vehicles-will-never-be-cheap

اولین مدل روی این پایه‌ها یک مدل در اندازه سری 3 خواهد بود که در سال 2025 عرضه می‌شود. کانسپت i Vision Dee BMW که در CES معرفی شد، پیش‌نمایش مدل تولیدی را نشان می‌دهد.

اما حمل و نقل الکتریکی هرگز ارزان نخواهد بود و این وظیفه بعدی این صنعت است که قیمت ها را حتی بیشتر کاهش دهد.

BMW یک خودروی جدید با نام i3 در خارج از کشور دارد، اما این یک نسخه الکتریکی از سری 3 است که به طور انحصاری در چین ارائه می شود.

BMW می‌گوید مدل‌های Neue Kl،e از سلول‌های باتری استوانه‌ای جدید توسعه‌یافته از غول‌های باتری چینی CATL و EVE Energy استفاده می‌کنند که ادعا می‌کند در مقایسه با سلول‌های باتری منشوری نسل پنجم فعلی، هزینه‌های تولید را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

به همین ترتیب، ارزان‌ترین خودروهای برقی بی‌ام‌و – i4 با قیمت 99900 دلار و iX3 با قیمت 104900 دلار در جاده‌ها – حدود 22000 تا 28000 دلار بالاتر از مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروهای بنزینی سری 4 و X3 Gran Coupe هستند. همتایان

اگرچه در کوتاه مدت هیچ خودروی برقی مقرون به صرفه BMW وجود ندارد Bimmerpost عضو انجمن ynguldyn – که ادعا می کند برنامه های تولید آتی را از روی اطلاعات فاش شده در BMW جمع آوری می کند – می گوید که این برند نسخه الکتریکی سری 1 را در سال 2027 و یک نسخه الکتریکی سری 2 را در سال 2028 معرفی خواهد کرد زیرا نسخه های برقی تمام خطوط مدل اصلی خود را عرضه می کند.

هزینه ورود یک خودروی الکتریکی BMW جدید در استرالیا در واقع افزایش یافته است، به طوری که i3 بدون جایگزینی متوقف شد و iX1 جدید با قیمت 11000 دلار بالاتر از 82900 دلار قبل از هزینه های داخل جاده ای.

الیور زیپس، مدیرعامل این شرکت گفت: «بی‌ام‌و خودروهای برقی را در همه بخش‌ها عرضه می‌کند و البته اگر همه چیز را افزایش دهیم، این تمایل وجود خواهد داشت که همه چیز ارزان‌تر شود». CNBC در CES این ماه در سال 2023.

بی ام و می‌گوید با افزایش تولید، قیمت خودروهای الکتریکی کاهش می‌یابد – اما هرگز ارزان نخواهند بود.