مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

مرسدس بنز استرالیا به پرداخت یک 12.5 میلیون دلار جریمه دادگاه فدرال به دلیل «عدم استفاده از زبان جلب توجه و تأثیرگذار» هنگام برقراری ارتباط با مشتریان در مورد فراخوان اجباری کیسه هوا تاکاتا.

فراخوان اجباری کیسه های هوای بالقوه کشنده تاکاتا که در فوریه 2018 اعلام شد، تولیدکنندگان را م،م کرد تا در ارتباط با مشتریان بر خطرات مرتبط با بادکننده های معیوب تاکید کنند.

  • مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

“در 27 مبا، تلفنی از بیش از 50000 تماس بین مصرف‌کنندگان و مرکز تماس اختصاصی ما تاکاتا، مشخص شد که پنج پیمانکار در مغایرت با ACL از زبان جلب توجه و تاثیرگذار مورد نیاز اعلامیه فراخوان استفاده نکرده‌اند.” سخنگوی گفت.

چگونه می توانم بررسی کنم که آیا ماشین من شامل است؟

آنها گفتند: “همه مصرف کنندگان درگیر در تعاملات متخلف، وسایل نقلیه خود را فراخو، ،د و بادکننده های آن خودروها تعویض شدند.” بی،ه این سخنگو به طور کامل در ادامه آمده است.

این فراخوان مربوط به بادکننده های کیسه هوای تولید شده توسط شرکت ژاپنی تاکاتا است.

سر به https://ismyairbagsafe.com.au/ و پلاک خود را در کادر وارد کنید. سپس شما را به وب سایت سازنده مربوطه هدایت می کند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/mercedes-benz-australia-hit-with-12-5-million-fine-over-takata-recall

معاون کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC) گفت: «کیسه‌های هوا معیوب تاکاتا یک مشکل بالقوه کشنده بود و برای ایمنی رانندگان و مسافران استرالیایی حیاتی بود که سازندگان خطرات را جدی بگیرند و خطرات را به وضوح به مصرف‌کنندگان اطلاع دهند.» ، دلیا ریکارد، در بی،ه ای.

اگرچه همه کیسه های هوای تاکاتا خطرناک هستند، اما برخی از آنها کشنده تر از بقیه هستند.

  • مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

خودروهای مرسدس بنز فاقد کیسه هوای تاکاتا آلفا هستند که در اعلامیه فراخوان خطر بالاتری در نظر گرفته شده است.

کیسه‌های هوای بادکننده با بر،ب “آلفا” 50 درصد احتمال دارد که ،ش به داخل کابین شلیک کند، اگرچه حتی کیسه‌های هوای کم خطرتر “بتا” می‌توانند کشنده باشند.

مرسدس بنز اذعان کرد که اپراتورهای مرکز تماس به 24 مالک بین 16 جولای 2018 تا 17 مارس 2020 گفتند که فراخوان ایربگ تاکاتا احتیاطی بوده است.

سخنگوی مرسدس بنز استرالیا گفت: “اقدامات مرسدس بنز استرالیا عمدی نبوده است”.

همچنین در چهار ،ت بین 18 فوریه تا 17 مارس 2020، اپراتورها به مصرف کنندگان گفتند که کیسه هوای بتای بادکننده ایرادی نداشته اند یا هیچ گونه تصادف، جراحت یا مرگ ایجاد نکرده اند.

کیسه‌های هوای تاکاتا با برند بتا با یک کشته و یک جراحت جدی در استرالیا مرتبط هستند و خودروهای مرسدس بنز طبق گزارش‌ها، کیسه‌های هوای تاکاتا خود را در خارج از کشور از کار می‌اندازند.

  • مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

فراخوان تمام خودروهای دارای کیسه هوای تاکاتا توسط کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) در فوریه 2018 اجباری شد.

مرسدس بنز استرالیا متعهد به تضمین ایمنی مشتریان خود است و پیروی از تعهدات قانون مصرف کننده استرالیا (ACL) خود را بسیار جدی می گیرد.

این مشکل خطر جدی جراحت یا مرگ را برای سرنشینان به همراه دارد. بیش از 20 نفر در سراسر جهان بر اثر باد ، کیسه هوا معیوب تاکاتا کشته شده اند، از جمله دو نفر در استرالیا، و بیش از 230 نفر به شدت مجروح شده اند.

کیسه‌های هوا که در فراخوان گنجانده شده‌اند، متکی به یک گاز پیشران هستند که هنگام قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت ت،یب می‌شوند.

خودروسازان شروع به ،ید خودروهای قدیمی‌تر مجهز به این بادکننده‌ها کرده‌اند، زیرا ارزان‌تر از تهیه و تعویض کیسه هوا است.

تمام مصرف کنندگان درگیر در تعاملات متخلف خودروهای خود را فراخو، ،د و بادکننده های آن وسایل نقلیه تعویض شدند.

این اولین بار است که یک شرکت به دلیل عدم رعایت اخطار فراخوان اجباری جریمه می شود. خانم ریکارد گفت: این قضاوت سیگنالی قوی می‌فرستد مبنی بر اینکه شرکت‌ها باید از تعهدات ایمنی محصول خود تحت ACL پیروی کنند.

اقدامات مرسدس بنز استرالیا عمدی نبود. در 27 مبا، تلفنی از بیش از 50000 تماس بین مصرف‌کنندگان و مرکز تماس اختصاصی ما تاکاتا، مشخص شد که پنج پیمانکار در مغایرت با ACL، از زبان جلب توجه و تاثیرگذار مورد نیاز اعلامیه فراخوان استفاده نکرده‌اند.

  • مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

ما در تحقیقات آن با ACCC همکاری کرده‌ایم و به توافقی برای حل و فصل روند مربوط به فراخوان کیسه هوای تاکاتا رسیده‌ایم. به ،وان بخشی از این قط،امه، ما یک برنامه انطباق با ایمنی محصول ایجاد خواهیم کرد تا تعهدات فراخوان محصول خود را تحت ACL تقویت کنیم.

یادآوری تاکاتا چیست؟

مرسدس بنز استرالیا، همراه با جریمه 12.5 میلیون دلاری، 100000 دلار هزینه ACCC را پرداخت خواهد کرد و تعهدی را که توسط دادگاه قابل اجرا است پذیرفته است:

  • یافته های دادگاه فدرال را به “همه مدیران اجرایی و کارکنان مربوطه” ابلاغ کنید
  • ارتباط سالانه با تمام مدیران و کارکنان مربوطه در مورد اهمیت رعایت تعهدات ایمنی محصولات مرسدس بنز، به ویژه در رابطه با فراخوان های داوطلبانه و اجباری در استرالیا.
  • اطمینان حاصل کنید که “همه مدیران و کارکنان در مورد محتوا و ا،امات هر فراخوان اجباری مطلع شده اند، و مواد مرکز تماس توسط مشاور ارشد شرکت مرسدس بنز بررسی و تایید شده است.”
  • مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

با این حال، تعداد کمی از مالکان هستند که وسایل نقلیه خود را برای تعویض رایگان کیسه هوا نیاورده اند.

اگر وسیله نقلیه ای با بادکننده معیوب درگیر تصادف شود، محفظه بادکننده ف،ی کیسه هوا ممکن است پاره شود و ،ش های ف،ی به داخل کابین شلیک شود.

مرسدس بنز استرالیا چه می گوید؟

اخیراً، مجموعه ای از وسایل نقلیه مجهز به کیسه هوای خطرناک به نام “باد کننده های راننده غیر آزیدی” شناسایی شده است.

ما همچنان با صاحبان خودروهای برجسته تماس می‌گیریم تا در اسرع وقت نسبت به تعویض کیسه هوا اقدام کنیم. از مالکان خواسته می شود فوراً با ،ده فروش مجاز مرسدس بنز تماس بگیرند یا برای رزرو با شماره 1300 659 307 با ما تماس بگیرند.

  • مرسدس بنز استرالیا به دلیل فراخوان تاکاتا 12.5 میلیون دلار جریمه شد

خودروهای مرسدس بنز دارای کیسه هوای «بتا» بودند و اعلامیه فراخوان به مالکان اجازه می‌داد تا زم، که تعمیر انجام شود به رانندگی با خودروهای خود ادامه دهند. تا به امروز، ایربگ های آسیب دیده در بیش از 99.5 درصد از خودروهای مرسدس بنز درگیر در فراخوان در استرالیا تعویض شده اند.

سخنگوی مرسدس بنز بی،ه زیر را صادر کرد:

خودروسازان باید همه کیسه های هوا معیوب را تعویض کنند 31 دسامبر 2020، یا با مجازات های سختگیرانه مواجه می شوند.