مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی | CarExpert

را مرسدس بنز CLEهمانطور که ممکن است نامیده شود، ظاهراً جایگزین مدل‌های کوپه و کانورتیبل فعلی در ک، C و E ک، خواهد شد.

عکاسان ما اکنون تقریباً از کل محدوده، از جمله سبک‌های بدنه کوپه و کانورتیبل و انواع هیب، پلاگین و AMG 43 و 63 را مشاهده کرده‌اند.

به احتمال زیاد CLE از معماری جدید MRA-2 استفاده خواهد کرد و مانند ک، C بازطراحی شده، از مجموعه ای از پیشرانه های چهار سیلندر الکتریکی بهره می برد.

 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد

این مدل از نسخه مهندسی مجدد موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری توربوشارژ AMG A45 با ،وجی کل سیستم 500 کیلووات و 750 نیوتن متر استفاده می کند.

از نظر طراحی، مدل جدید ظاهر نرم و گرد امضای شرکت را حفظ کرده است، اگرچه شباهتی به مرسدس-AMG SL تیزتر نیز دارد.

CLK که برای دو نسل از سال 1997 تا 2010 فروخته شد، از پلتفرم ک، C اما با نشانه های ظاهری ک، E استفاده کرد و با طیف وسیعی از موتورها از پیکربندی های چهار تا هشت سیلندر در دسترس بود.

سری جدید کوپه و کانورتیبل سایز متوسط ​​مرسدس بنز با پوشش استتار کمتر و کمتری در نمونه های اولیه به رونمایی نزدیک می شود.

یکی از گزینه های محتمل، پیشرانه 2.0 لیتری چهار سیلندر هیب، ملایم توربوشارژ C300 است که 190 کیلووات و 400 نیوتن متر تولید می کند.

CLE که قرار است انواع مرسدس-AMG با عملکرد بالاتر را نیز ارائه دهد، به مرسدس بنز اجازه می دهد تا همچنان رقیبی برای BMW سری 4 و M4 و آئودی A5، S5 و RS5 داشته باشد.

 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد

با این حال، او اعتراف کرد که برای یک برند خودروی لو، مهم است که به ارائه مدل های کوپه و کانورتیبل ادامه دهد.

در بالای محدوده احتمالا CLE 63 AMG قرار خواهد گرفت. با مجموعه چهارچرخ محرک پلاگین هیب، با عملکرد بالا از AMG C63.

مار، شفر، رئیس تحقیق و توسعه مرسدس بنز به این موضوع گفت خودکار ا،پرس این به طور موثر دارای سه کانورتیبل – SLC و C-Cl، و E-Cl، Cabriolets – بود که بخشی از بازار را به خود اختصاص داده بود که سود خاصی ندارد.

 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد

SLC کم حجم قبلا حذف شده است و هیچ نسخه کوپه یا کانورتیبلی از مرسدس بنز ک، S بازطراحی شده معرفی نشده است.

از آنجایی که مرسدس بنز محدوده خودروهای الکتریکی خود را به مدل هایی مانند EQE و EQS که بر اساس معماری اختصاصی EV ساخته شده اند، گسترش می دهد، می داند که محدوده مدل های آن نمی تواند خیلی بزرگ و غیرقابل تحمل شود.

ع،‌های جاسوسی قبلی نشان داده‌اند که فضای داخلی دارای طراحی دریچه سه‌گانه مشابه با ک، C است، و ما انتظار داریم یک سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی به سبک پرتره بزرگ و دسته ابزار دیجیتالی مستقل برای آن مدل وجود داشته باشد.

طبیعتاً نسخه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر و کم‌قدرت‌تر در زیر این مدل‌های مجهز به AMG وجود خواهد داشت.

در پایین تر از C63، C43 قرار دارد که دارای نسخه ای از موتور چهار سیلندر توربو هیب، ملایم است که در SL 43 کانورتیبل استفاده شده و ،وجی های 300 کیلووات و 500 نیوتن متر را تولید می کند.

 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد

در سال 2017، مرسدس بنز سرانجام یک کوپه و کانورتیبل مبتنی بر ک، E را به خط E ک، بازگرداند، در حالی که سری C ک، به ارائه انواع دو در ادامه داد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/2023-mercedes-benz-cle-spied-3

ادغام دو درب ک، C و E ک، یادآور روزهای CLK است.

 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد
  نسل اول CLK
 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد
  CLK نسل دوم
 • مرسدس بنز CLE 2023 جاسوسی شد
  نسل اول کوپه ک، E

کوپه و کابریولت ک، E جایگزین آن شد، که همچنان از مک،ک‌های ک، C استفاده می‌،د، اما به‌سرعت یک کوپه و کابریولت ک، C به آن ملحق شد.