مرسدس AMG One رکورد تولید دور نوربرگ رینگ را شکست

تغذیه این موتورهای الکتریکی یک بسته باتری 8.4 کیلووات ساعتی است تا 18 کیلومتر نیروی تمام الکتریکی را تامین کند.

  • مرسدس AMG One رکورد تولید دور نوربرگ رینگ را ش،ت

422 کیلووات این قدرت از یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژ هیب، V6 و 450 کیلووات دیگر از چهار موتور الکتریکی تامین می شود.

با زمان 6:35.183 دقیقه در اطراف مسیر 20.832 کیلومتری، راننده DTM، Maro Engel، رکورد (پست شده توسط پورشه 911 GT2 RS MR در سال 2021) را با 8.0 ث،ه ش،ت.

آیرودینامیک فعال سیستم کاهش درگ (DRS)، سیستم تعلیق قابل تنظیم، و کربن مونوکوک همگی برای نزدیک‌تر ، One به خودروی قهرم، مرسدس-AMG F1 W13 2022 طراحی شده‌اند که در براکلی متولد شده است.

  • مرسدس AMG One رکورد تولید دور نوربرگ رینگ را ش،ت

این موتور توسط مرسدس بنز High Performance Powertrains، کارخانه Brixworth که مسئول تولید پیشرانه های F1 این برند است، ساخته می شود.

One که در ابتدا قرار بود در سال 2019 عرضه شود، با چالش ساخت پیشرانه‌ای برگرفته از F1 در جاده‌ها و رعایت استانداردهای آلایندگی رو به افزایش متوقف شده است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/mercedes-amg-one-breaks-،uction-nurburgring-lap-record

فیلیپ شیمر، رئیس شرکت Mercedes-AMG GmbH گفت: «اگرچه AMG One مطمئناً در یک پیست گرندپری بیشتر در خانه است تا در نوردشلایف – همانطور که اغلب در مورد این پروژه اتفاق می افتد – ما به سادگی یک قدم جلوتر رفته ایم. ما اولین نفری هستیم که چالش های نوربرگ رینگ را با یک ماشین فوق العاده اسپورت پذیرفته ایم.

مدل هایپرکار قانونی جاده ای، سرعت 100 کیلومتر در ساعت را در 2.9 ث،ه و شتاب 300 کیلومتر در ساعت را در 15.6 ث،ه انجام می دهد.

مرسدس-ای‌ام‌جی، که وان را یک خودروی فرمول 1 برای جاده‌ها می‌نامد، می‌گوید این رکورد «علی‌رغم شرایط کم‌تر از ایده‌آل» پیست مرطوب و ،یف و خط مسابقه‌ای که هنوز هم خشک می‌شود، ش،ته شد که فقط چهار دور با زمان‌بندی سریع را امکان‌پذیر می‌کرد.

  • مرسدس AMG One رکورد تولید دور نوربرگ رینگ را ش،ت

AMG One اجرا شده در نوربرگ رینگ مشابه نسخه ای است که 275 مشتری منتخب پس از پرداخت 3.9 میلیون دلار استرالیا دریافت خواهند کرد.

  • مرسدس AMG One رکورد تولید دور نوربرگ رینگ را ش،ت

این هایپرکار دارای یک موتور احتراقی و چهار موتور الکتریکی است که در مجموع 782 کیلو وات و حدا،ر سرعت 352 کیلومتر در ساعت را ارائه می دهند.

مرسدس-ای ام جی وان، هایپرکار الهام گرفته شده از فرمول 1، رکورد خودروهای تولید قانونی جاده ای را ش،ته است.

علاوه بر این، One دارای سیستم چهار چرخ متحرک متغیر و ،تیک‌های میشلین Pilot Sport Cup 2 R MO است.

دو موتور برای تغذیه محور جلو قرار داده شده است، یکی روی توربوشارژر نصب شده است، و آ،ین مدل MGU-K به سبک F1 روی میل لنگ نصب شده است.

مار ،، خلبان آزمایشی DTM و مرسدس-AMG گفت: «مانند لوئیس همیلتون و جورج راسل در آ، هفته‌های مسابقه‌شان، من نیز مجبور بودم انرژی الکتریکی درایو هیب، را به بهترین شکل ممکن به کار ببرم.

“این آسان نیست، به خصوص با این طول مسیر. علاوه بر این، تابع DRS باید به طور بهینه استفاده می شد. اما این نیز یک احساس واقعی فرمول 1 است.”

تحویل مشتریان مرسدس-ای ام جی وان قرار است قبل از پایان سال 2022 پس از آغاز تولید اوایل سال جاری آغاز شود.

، در 28 اکتبر در یک فشار لحظه آ،ی رکورد شکنی را طی کرد. او دور آ، خود را کمتر از دو دقیقه قبل از زمان بسته شدن پیست در ساعت 5:15 بعد از ظهر آغاز کرد.