مزدا CX-8 را با ورود CX-80 نمی کشد

در ماه مارس، آقای بهندی تایید کرد CarExpert CX-9 تا پایان سال بازنشسته خواهد شد، زیرا موجودی های باقیمانده در حال خشک شدن هستند، در راستای استراتژی جه، برای از بین بردن پرچمدار قدیمی به نفع CX-90 جدید.

مزدا CX-80 که هنوز رونمایی نشده است، سومین خودرو از چهار شاسی بلند جدید مبتنی بر معماری بزرگ خواهد بود که دارای موتورهای محرک عقب (و AWD)، شش سیلندر خطی بنزینی و دیزلی با فناوری هیب، ملایم 48 ولتی است. به ،وان یک چهار سیلندر پلاگین هیب، – اولین مورد برای برند مزدا.

بیشتر: همه چیز مزدا CX-8
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/mazda-wont-،-the-cx-8-when-the-cx-80-arrives

CX-8 از نیاز به یک پرچمدار سه ردیفه در ژاپن برای مزدا متولد شد، جایی که CX-9 بزرگتر از آن است که در آنجا فروخته شود. استرالیا یکی از معدود مناطق در سطح جهان است که هر دو شاسی بلند سه ردیفه را ارائه می دهد. این احتمالاً برای CX-80 و CX-90 نیز وجود دارد، با توجه به تمرکز منطقه ای متفاوت آنها.

 • مزدا CX-8 را با ورود CX-80 نمی کشد
  CX-60
 • مزدا CX-8 را با ورود CX-80 نمی کشد
  CX-90

وینش بهندی، مدیر عامل مزدا استرالیا در مراسم معرفی CX-60 جدید در استرالیا گفت: CarExpert برنامه این برند – حداقل در حال حاضر – ارائه سه پلاک نام SUV با سه ردیف صندلی است.

ما تایید کرده‌ایم که CX-9 در پایان سال جاری به پایان می‌رسد، بنابراین از مجموعه دو محصولی با سه ردیف به ارائه سه پلاک نام با گزینه‌های سه ردیفی گسترش می‌دهیم. این برنامه ما در حال حاضر است.»

 • مزدا CX-8 را با ورود CX-80 نمی کشد
  CX-8
 • مزدا CX-8 را با ورود CX-80 نمی کشد
  نمونه اولیه CX-80

برای اطلاع از آ،ین اخبار با CarExpert همراه باشید

مزدا CX-90 ظرف یک ماه آینده با قیمت و مشخصات از قبل برای بازار استرالیا اعلام شده است.

مزدا استرالیا همچنین تایید کرده است که خودروهای کامپکت به روز شده مزدا 2 و مزدا 3 را در ماه های آینده عرضه خواهد کرد، و پتانسیل تغییراتی در شاسی بلند کامپکت CX-30 مطابق با 3 مربوطه وجود دارد – اگرچه این موارد هنوز تایید نشده است.

 • مزدا CX-8 را با ورود CX-80 نمی کشد

مزدا CX-9 ممکن است در تور خداحافظی خود در حال حاضر CX-90 در آستانه استرالیا باشد، اما این برند متعهد به ارائه آن شده است. CX-8 SUV سه ردیفه در کنار CX-80 آینده برای آینده قابل پیش بینی.

آقای بهندی گفت: “برنامه ما این است که سه محصول داشته باشیم که سه ردیف صندلی ارائه می کنند – CX-8، CX-80 و CX-90.”

انتظار می‌رود مزدا CX-80 جدید قبل از پایان سال و قبل از عرضه در بازار استرالیا در سال 2024 معرفی شود.

در همین حال، CX-5 و CX-8 در کنار CX-60 جدید مبتنی بر معماری بزرگ در استرالیا و ژاپن به فروش می‌رسند، البته با مجموعه‌ای از پیشرانه‌های منحصراً چهار سیلندر، که هر دو فیس لیفت‌های اخیر و به‌روزرس،‌های تج،ات را دریافت کرده‌اند.

در سطح جه،، مزدا CX-60 و CX-80 دارای بدنه‌های باریک‌تر و ابعاد کلی هستند که برای بازارهای اروپایی و ژاپنی من،‌تر هستند، در حالی که CX-70 و CX-90 بدنه‌های پهن‌تری را مطابق با سلیقه آمریکای شمالی نشان می‌دهند. CX-70 فاش نشده است و در حالی که در حال بررسی برای استرالیا است، هیچ چیزی تایید نشده است.