مزدا MX-5 با ظاهری وحشی، تنها به 10 دستگاه محدود شده است

این باعث می شود هیمیکو 665 میلی متر طول، تر، 10 میلی متر عریض تر و 5 میلی متر بلندتر از رودستر معمولی MX-5 با فاصله بین دو محور 600 میلی متر بیشتر باشد.

اگر تا به حال متوجه نشده اید، Mitsuoka Himiko به طور قابل توجهی بزرگتر از MX-5 است که بر اساس آن ساخته شده است. در اندازه گیری می شود طول 4580 میلی متر، عرض 1740 میلی متر، و ارتفاع 1235 میلی متر با یک فاصله بین دو محور 2910 میلی متر.

  • مزدا MX-5 با ظاهری وحشی، تنها به 10 دستگاه محدود شده است

برخی از آنها بسیار ساده بوده اند، مانند Like مبتنی بر میتسوبیشی i-MiEV، در حالی که برخی دیگر جامع تر بوده اند، مانند Orochi مبتنی بر هوندا NSX که بدنه و درهای قیچی جدید رادیکال داشت.

تنها تغییرات قابل توجه داخلی که Himiko نسبت به MX-5 دریافت می کند شامل رنگ های تزئینی منحصر به فرد، تودوزی جدید و نشان فرمان میتسوکا است.

میتسوکا هیمیکو 2024 منحصراً توسط یک موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی که دیگر در محدوده محلی MX-5 که تولید می کند موجود نیست 97 کیلو وات از قدرت و 152 نیوتن متر از گشتاور

Himiko تنها MX-5 Mitsuoka اصلاح شده نیست، زیرا راک استار نیز وجود دارد که شبیه شورولت C2 کوروت طراحی شده است.

  • مزدا MX-5 با ظاهری وحشی، تنها به 10 دستگاه محدود شده است
    ستاره راک میتسوکا

این آ،ین نسخه از هیمیکو تنها به 10 دستگاه در ژاپن محدود شده است و قیمت آن نیز از همین رو است 6,787,000 ین (~71500 دلار استرالیا) که تقریبا 19000 دلار گرانتر از گرانترین MX-5 فروخته شده در استرالیا است.

مربی ژاپنی میتسوکا جدیدترین نسخه از نسل دوم خود را معرفی کرده است هیمیکو رودستر که بر اساس نسل فعلی مزدا MX-5 ساخته شده است.

این موتور فقط به یک گیرب، شش سرعته اتوماتیک متصل می شود.

  • مزدا MX-5 با ظاهری وحشی، تنها به 10 دستگاه محدود شده است
  • مزدا MX-5 با ظاهری وحشی، تنها به 10 دستگاه محدود شده است

تخصص میتسوکا برای چندین دهه، قرار دادن ،مت‌های جلو و عقب با الهام از خودروهای برندهای ژاپنی مانند نیسان و تویوتا بوده است.

تغییرات شامل جلوپنجره و نشان‌های اصلاح‌شده و صندلی‌های چرمی جدید است که می‌توانند با رنگ بیرونی هماهنگ شوند.

اگرچه نمای بیرونی هیمیکو به شدت با MX-5 متفاوت به نظر می رسد، اما فضای داخلی آن جایی است که ریشه های مزدا با وضوح بیشتری شروع به درخشش می کنند.

Mitsuoka Himiko با ظاهری قدیمی برای اولین بار در سال 2008 معرفی شد و در اصل بر اساس نسل قبلی MX-5 NC ساخته شد. نسل دوم فعلی هیمیکو در سال 2018 معرفی شد و ،اصر طراحی بیرونی رودسترهای ک،یک بریت،ایی مانند جگوار XK120 و مورگان پ، 8 را در هم می آمیزد.

بیشتر: همه چیز مزدا MX-5
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/wild-retro-looking-mazda-mx-5-limited-to-just-10-units

سایر مدل‌های وحشی شامل Dore و Le-Seyde نئوک،یک بر اساس نیسان سیلویا و فورد موستانگ Galue Convertible هستند.

با وجود توده بدنی اضافه شده، Mitsuoka Himiko تنها حدود 100 کیلوگرم بیشتر از MX-5 معمولی است. وزن خودرو 1190 کیلوگرم است.