مسافت پیموده شده خودروهای جدید تاتا افزایش یافت

بنزین تاتا پانچ و دیزل ن،ون (AT) به ترتیب با 1.13 کیلومتر و 2.40 کیلومتر در لیتر بالاترین مسافت پیموده شده را دارند.

مسافت پیموده شده جدید تاتا ن،ون
مسافت پیموده شده جدید تاتا ن،ون
تاتا در کنار دستیابی به هنجارهای آلایندگی فاز دوم BS6 و افزایش بهره وری سوخت، دوره گارانتی را برای تمام خودروهای خود افزایش داده است. در مقایسه با 2 سال / 75000 کیلومتر قبل، گارانتی جدید 3 سال / 1 لک کیلومتر را پوشش می دهد. این بهبودها یک بسته کلی بهتر ایجاد می کند که می تواند به جذب مشتریان بیشتر کمک کند.

در میان انواع بنزینی، تاتا تیگور با 0.60 کیلومتر در لیتر کمترین میزان مسافت پیموده شده را دارد. BS6 Phase II Tigor 19.60 kmpl را تحویل خواهد داد. بنزین ،روز 0.70 کیلومتر در لیتر افزایش می یابد، با مسافت پیموده شده جدید در 19.30 کیلومتر در لیتر. بنزین ن،ون 0.75 کیلومتر افزایش یافته است و اکنون 17.10 کیلومتر در لیتر تحویل خواهد داد. تیاگو 1 کیلومتر در لیتر مسافت پیموده شده و مسافت پیموده شده جدید 20.01 کیلومتر در لیتر است. پانچ با سرعت 1.13 کیلومتر بر لیتر بزرگترین گینر است. مسافت پیموده شده پانچ جدید 20.10 کیلومتر در لیتر است که در بین تمام خودروهای بنزینی تاتا نیز بالاترین میزان را دارد.

تاتا موتورز اخیراً به نقطه عطف تولید پنج میلیون (50 میلیون) خودروی مسافربری دست یافته است. اولین نقطه عطف تولید میلیونی در سال 2004 به دست آمد. اگر تاتا بتواند محبوبیت فعلی خود را حفظ کند، 5 میلیون بعدی می تواند سریعتر باشد. در دهه آینده، درصد قابل توجهی از فروش خودروهای الکتریکی نسل جدید تاتا خواهد بود. اولین نمونه در سال 2024 عرضه خواهد شد.


منبع: https://www.rushlane.com/tata-cars-mileage-increased-tiago-tigor-punch-altroz-nexon-12464196.html

در کنار افزایش مسافت پیموده شده، تاتا ادعا می کند که قابلیت رانندگی کم رده در مورد انواع بنزینی Punch و Altroz ​​نیز بهبود یافته است. تیاگو، تیگور، پانچ و ،روز به یک موتور بنزینی 1.2 لیتری مجهز شده اند که حدا،ر 88 ، بخار قدرت تولید می کند. گیرب، 5 سرعته دستی در هر 4 خودرو استاندارد است.

مسافت پیموده شده خودروهای تاتا جدید
مسافت پیموده شده خودروهای تاتا جدید

بیشتر خودروسازان از جمله تاتا موتورز افزایش قیمت‌ها را در سال جاری اعلام کرده‌اند که احتمالاً به هنجارهای سخت‌تر آلایندگی فاز 2 BS6 مرتبط است. تاتا موتورز در اوایل سال جاری در ماه فوریه افزایش قیمت را در این محدوده اعلام کرده بود. این احتمال وجود دارد که در اوا، امسال دور دیگری از افزایش قیمت وجود داشته باشد.

در حالی که ،روز دارای گزینه 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه (DCA) است، سه خودروی دیگر دارای آپشن 5 سرعته AMT هستند. ،روز همچنین گزینه ای از موتور 1.2 لیتری توربو بنزینی دارد که 110 ، بخار قدرت تولید می کند. موتور 1.2 لیتری توربو بنزینی Nexon 120 ، بخار و 170 نیوتن متر تولید می کند. گزینه های گیرب، شامل 6 سرعته دستی و 6 سرعته AMT است.

در میان انواع دیزلی، Altroz ​​مسافت پیموده شده 0.60 کیلومتر در لیتر را به دست آورده است. مسافت پیموده شده جدید آن 23.60 کیلومتر در لیتر است. Nexon diesel MT مسافت پیموده شده 2.10 کیلومتر در لیتر را به دست آورده است. مسافت پیموده شده جدید 23.20 کیلومتر در لیتر است. بیشترین افزایش مسافت پیموده شده برای Nexon Diesel AMT 2.40 kmpl است. مسافت پیموده شده جدید 24.10 کیلومتر در لیتر است. تاتا ادعا می کند که قابلیت رانندگی با نسخه های BS6 Phase II Altroz ​​diesel و Nexon دیزل بهبود یافته است. موتور 1.5 لیتری توربو دیزل در Altroz، 90 ، بخار و 200 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در مقایسه، ن،ون دیزل 115 ، بخار و 260 نیوتن متر تولید می کند.

افزایش گارانتی

در حالی که خودروهای تاتا گران‌تر شده‌اند، مصرف‌کنندگان از افزایش مسافت پیموده شده نسخه‌های BS6 فاز II Nexon، Altroz، Punch، Tiago و Tigor سود خواهند برد. در انواع بنزینی و دیزلی این خودروها، افزایش مسافت پیموده شده در محدوده 0.60 کیلومتر در لیتر تا 2.40 کیلومتر در لیتر است. افزایش مسافت پیموده شده باعث افزایش صرفه جویی می شود، حتی اگر انواع CNG، در هر کجا که در دسترس باشند، همچنان کمترین هزینه را خواهند داشت.

مسافت پیموده شده خودروهای تاتا BS6 فاز دوم