مشخصات تاتا هریر، سافاری بنزین

در مقایسه با انواع دیزلی هریر و سافاری، انواع بنزینی آینده سطح عملکرد نسبتاً خوبی خواهند داشت. محصولات رقیب اعداد بالاتری دارند، به ،وان مثال انواع بنزینی XUV700 و Scorpio N که مجهز به موتور 2.0 لیتری توربو هستند. 200 ، بخار و 380 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

تاتا هریر بنزین 1.5 لیتری سافاری بنزین 1.5 لیتر - مشخصات رسمی
تاتا هریر بنزین 1.5 لیتری سافاری بنزین 1.5 لیتر – مشخصات رسمی

در بخش SUV سایز متوسط، ا،ر مدل های پرفروش مانند Scorpio N، XUV700، Alcazar و Hector دارای گزینه های موتور بنزینی و دیزلی هستند. تاتا هریر و سافاری از جمله استثناهایی هستند که فقط گزینه دیزلی را در اختیار دارند. این به زودی تغییر خواهد کرد، زیرا تاتا موتورز یک موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید را در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشته است.

دیگر ویژگی‌های کلیدی موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید شامل فازبندی بادامک دوگانه، منیفولد اگزوز یکپارچه در سرسیلندر، پمپ روغن متغیر، قطار سوپاپ و زنجیر زمان‌بندی بدون تعمیر و نگهداری و اگزوز پیشرفته است. افرادی که به دنبال هزینه ،ید کمتر و هزینه های جاری هستند، می توانند انواع بنزینی هریر/سافاری را نسبت به همتایان دیزلی خود انتخاب کنند.

باید دید که آیا موتور بنزینی جدید به افزایش فروش هریر و سافاری کمک می کند یا خیر. این می تواند امکان پذیر باشد، زیرا انواع بنزینی هریر و سافاری احتمالاً ارزان تر از همتایان دیزلی خود هستند. هریر و سافاری در حال حاضر به ترتیب با قیمت اولیه 14.80 لک و 15.45 روپیه در دسترس هستند.

مشخصات موتور بنزینی هریر، سافاری

با این حال، موتور بنزینی جدید Harrier/Safari در مقایسه با هیوندای آلکازار و MG Hector بهتر است. آلکازار بنزینی دارای موتور 2.0 لیتری است که 159 ، بخار و 191 نیوتن متر تولید می کند. هکتور بنزینی مجهز به یک واحد 1.5 لیتری توربو است که 143 ، بخار و 250 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

ویژگی های فنی موتور بنزینی هریر، سافاری

با معرفی گزینه بنزینی، هریر و سافاری با قیمت پایین تری در دسترس خواهند بود

تست اسپید بنزین تاتا هریر و سافاری بنزین 2023
تست اسپید بنزین تاتا هریر و سافاری بنزین 2023

موتور توربو بنزینی جدید Harrier/Safari می تواند به ،وان یک گزینه مطلوب ظاهر شود، زیرا برای ارائه عملکرد تصفیه شده و مسافت پیموده شده بیشتر طراحی شده است. این موتور دارای فناوری تزریق مستقیم بنزین با فشار بالا است که در ،یب با یک سیستم احتراق پیشرفته کار می کند تا عملکرد و مصرف سوخت را بهبود بخشد. توربوشارژر هندسه متغیر با آب خنک کننده، ارائه گشتاور برتر را در محدوده دور موتور تضمین می کند.

موتور جدید 1.5 لیتری و 4 سیلندر توربو بنزینی تاتا موتورز حدا،ر 170 ، بخار قدرت در 5000 دور در دقیقه و حدا،ر گشتاور 280 نیوتن متر در 2000-3500 دور در دقیقه تولید می کند. این خودرو با استانداردهای آلایندگی فاز 2 BS6 مطابقت دارد و می تواند با بنزین و سوخت مخلوط بنزین اتانول E20 کار کند. در حالی که موتور بنزینی جدید با قدرت موتور 2.0 لیتری دیزل Harrier/Safari مطابقت دارد، گشتاور ،وجی 70 نیوتن متر کمتر است. انتظار می رود هر دو گزینه گیرب، دستی و اتوماتیک با موتور توربو بنزینی جدید در دسترس باشند.

تاتا موتورز همچنین در حال کار بر روی نسخه الکتریکی هریر است که در نمایشگاه خودرو رونمایی شده است. این بر اساس معماری Gen 2 EV است و از یک فلسفه طراحی آینده نگر استفاده می کند. این دارای خطوط واضح و صفحات منحنی است که با هم کار می کنند تا نمایه ای حسی برای eSUV به دست آورند. پیش بینی می شود هریر الکتریکی بردی در حدود 400 تا 450 کیلومتر داشته باشد.


منبع: https://www.rushlane.com/tata-harrier-safari-petrol-specs-out-less-power-xuv700-12457492.html