مقررات انتشار گازهای گلخانه ای می تواند اشکوداهای مقرون به صرفه را از بین ببرد – گزارش

سر از اشکودا شورای کاری می گوید مقررات جدید انتشار گازهای گلخانه ای توسط کمیسیون اروپا مرگ مقرون به صرفه ترین مدل های این برند خواهد بود.

استانداردهای یورو 7 که برای خودروهای بنزینی و دیزلی به طور ی،ان اعمال می شود، برای ترمزها، ،تیک ها و اگزوزها اعمال می شود و توسط سنسورهای نظارت بر انتشار گازهای گلخانه ای برای نصب در مدل های جدید اعمال می شود.

یاروسلاو پووشیک، رئیس شورای کاری اشکودا، در گفتگو با مجله اتحادیه کارگری اشکودا، گفت که استانداردهای یورو 7 باعث می شود که تولید و همسان سازی مدل هایی مانند کامیق، اسکالا و فابیا.

طبق گزارش نشریه چک، اشکودا معتقد است که استانداردهای یورو 7 زمان کافی برای اجرای استانداردهای من، در فرآیند تولید در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی دهد و سرمایه گذاری اضافی مورد نیاز برای پایبندی به مقررات بهتر است برای توسعه خودروهای برقی صرف شود. موتورهای احتراقی به طور کامل

کامیک، اسکالا و فابیا ارزان‌ترین مدل‌های اشکودا هستند و همگی از پلتفرم م،ار MQB-A0 گروه فول، واگن استفاده می‌کنند که زیربنای سایر خودروهای کوچک گروه فول، واگن مانند فول، واگن پولو است.

مقررات یورو 7 پیشنهادی کمیسیون اروپا از اول جولای 2025 برای خودروهای جدید و خودروهای تجاری سبک اجرا می شود و در نظر گرفته شده است که انتشار ا،ید نیتروژن (NOx) را تا 35 درصد کاهش دهد و ذرات اگزوز را تا 13 درصد در مقایسه با کاهش دهد. مطابق با قو،ن قبلی یورو 6.

  • مقررات انتشار گازهای گلخانه ای می تواند اشکوداهای مقرون به صرفه را از بین ببرد - گزارش

آئودی A1 مربوطه قبلاً از تولید خارج می شود.

این برند در اوایل سال گذشته تایید کرد که قصد دارد Enyaq iV الکتریکی خود را عرضه کند اما تا نیمه دوم سال 2023 شروع به دریافت سفارشات نخواهد کرد. این نشان دهنده عرضه اولیه آن در سال 2024 است.

نسخه‌های فیس‌لیفت شده Scala و Kamiq قرار است امسال معرفی شوند، اگرچه زمان عرضه محلی هنوز تایید نشده است.

  • مقررات انتشار گازهای گلخانه ای می تواند اشکوداهای مقرون به صرفه را از بین ببرد - گزارش

پووشیک همچنین گفت که این استانداردها بر تولید قطعات دیگر از جمله تایرها، ترمزها و مایع تهویه مطبوع تأثیر خواهد گذاشت.

این شرکت قصد دارد تا سال 2030 بیش از 70 درصد از فروش خود را به مدل های تمام الکتریکی در اروپا اختصاص دهد، اما همچنان به ایجاد فضایی در سبد محصولات خود برای «موتورهای احتراقی بسیار کارآمد» ادامه خواهد داد.

در سال 2022، اشکودا 96300 دستگاه کامیک، 39500 دستگاه اسکالا و 92700 دستگاه فابیا تحویل داد که 31 درصد از کل فروش جه، این برند را به خود اختصاص دادند.

اشکودا در حال حرکت به سمت الکتریکی سازی است و قصد دارد تا سال 2026 سه مدل جدید تمام الکتریکی را روانه بازار کند.

همانطور که رسانه های چک گزارش دادند tyden.czاستانداردهای یورو 7 قیمت خودروهای شهری کوچک اشکودا را به قیمت اولیه ای که این برند می گوید «غیرقابل فروش» و «برای مشتریان غیرقابل قبول» است، افزایش می دهد.

به صورت محلی، اشکودا استرالیا امیدوار است که در سال 2023 با هدف 12000 واحدی برای بازار محلی رکورد سالی را ثبت کند.

اشکودا قصد دارد از مقررات عقب نشینی کند و آقای پووشیک گفت که به رئیس شورای کاری فول، واگن، د،لا کاوالو، برای لابی ، کمیسیون اروپا در ماه آوریل خواهد پیوست.

  • مقررات انتشار گازهای گلخانه ای می تواند اشکوداهای مقرون به صرفه را از بین ببرد - گزارش

بیشتر: همه چیز اشکودا فابیا
بیشتر: همه چیز Skoda Kamiq
بیشتر: همه چیز Skoda Scala
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/emissions-regulations-could-،-affordable-skodas-report