ممنوعیت ماهیندرا روکسور در ایالات متحده لغو شد

فیس لیفت ماهیندرا رو،ور
فیس لیفت ماهیندرا رو،ور

اگرچه ماهیندرا تغییرات گسترده ای را در Roxor انجام داده بود، FCA اصرار داشت که آفرود همچنان قو،ن علامت تجاری طراحی را نقض می کند.

ماهیندرا رو،ور که در سال 2018 در ایالات متحده راه اندازی شد، طرفداران قابل توجهی را در میان علاقه مندان به آفرود و جوامع کشاورزی به دست آورد. نسخه اصلی شباهت های زیادی با جیپ داشت. این امر باعث شده بود که FCA در میشیگان شکایت کند. پرونده ای نیز در کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (ITC) تشکیل شد.

در یک تحول مثبت از دیدگاه ماهیندرا، دادگاه منطقه شرقی میشیگان ممنوعیت تولید، فروش و توزیع Roxor پس از سال 2020 در ایالات متحده را لغو کرد. اطلاعات مربوط به حکم دادگاه در یک پرونده نظارتی ارسال شده توسط ماهیندرا منتشر شد. حکم دادگاه فرصت هایی را برای Roxor در سایر بازارهای بین المللی نیز باز می کند.

Roxor به دلیل قابلیت های حمل بار، تپه نوردی و یدک کشی ترجیح داده می شود. ظرفیت بار 349 پوند / 158.30 کیلوگرم است، در حالی که ظرفیت ب،ل 3490 پوند / 1583 کیلوگرم است. فاصله 9 اینچی Roxor از زمین به آن اجازه می دهد تا به راحتی با طیف گسترده ای از مسیرهای خارج از جاده برخورد کند.


منبع: https://www.rushlane.com/mahindra-roxor-ban-lifted-in-the-us-once-a،n-on-sale-12474605.html

نیرومند ماهیندرا رو،ور یک موتور 2.5 لیتری توربو دیزل است که 62 ، بخار حدا،ر قدرت و 144 پوند فوت (تقریباً 195 نیوتن متر) حدا،ر گشتاور تولید می کند. این خودرو به یک جعبه دنده 5 سرعته دستی و جعبه دنده 2 سرعته دستی متصل می شود. Roxor در هر دو فرمت 2WD و 4WD موجود است. دو نوع ارائه شده است، مشخصات پایه از 20,599 دلار (~ INR 16.90 lakh) و مدل تمام آب و هوا با MSRP 28,739 دلار (~ INR 23.58 lakh).

در جدیدترین دستور، دادگاه ناحیه شرقی میشیگان، اجرای «قاعده فاصله ایمن» را محکوم کرده است. این قانون برای جلوگیری از نقض مکرر علامت تجاری توسط هر نهاد خاص ایجاد شده است. این به دادگاه ها این قدرت را می دهد که بدون نیاز به بررسی مجدد کل پرونده، به سرعت تصمیم بگیرند. قانون فاصله ایمن به بررسی تکرار نقض علامت تجاری کمک می کند.

در نهایت، از دادگاه دیترویت خواسته شد تا ارزیابی کند که آیا Roxor پس از 2020 از قانون “فاصله ایمن” در زمینه طراحی جیپ پیروی می کند یا خیر. از آنجایی که موضوع در دادگاه مطرح بود، ماهیندرا قادر به تولید و فروش Roxor در ایالات متحده نبود.

بر اساس حکم دادگاه که از ادعاهای FCA حمایت می کرد، ماهیندرا تغییرات عمده ای را در Roxor انجام داده بود. اولین مجموعه از تغییرات در اوایل سال 2020 معرفی شد و به دنبال آن تغییرات بیشتری در اوا، همان سال انجام شد. با این حال، FCA هنوز متقاعد نشده بود. این پرونده در سپتامبر 2022 به ششمین دادگاه تجدیدنظر ناحیه ایالات متحده ارجاع شد.

ماهیندرا رو،ور در هند جاسوسی کرد
ماهیندرا رو،ور در هند جاسوسی کرد

با این حال، هنوز مشخص نیست که FCA چگونه به دنبال واکنش به این آ،ین تحولات است. این امکان وجود دارد که FCA ممکن است در یک دادگاه بالاتر شکایت کند. در حال حاضر، Roxor پس از 2020 سیگنال سبز را در ایالات متحده دریافت کرده است.

“قاعده فاصله ایمن” توسط دادگاه رد شد

در مورد Roxor، دادگاه به این نتیجه رسیده است که قانون فاصله ایمن قابل اجرا نیست. اساساً به این م،ی است که Roxor پس از سال 2020 دیگر هیچ یک از علائم تجاری طراحی را که توسط FCA ادعا شده است نقض نمی کند. ماهیندرا اکنون می تواند تولید و فروش Roxor را در ایالات متحده آغاز کند.

عملکرد ماهیندرا رو،ور، مشخصات