موتور دمپر چیست؟ انواع موتور دمپر + عکس شرکت تجارت برق لاله زار

موتور دمپر چیست؟ انواع موتور دمپر + عکس شرکت تجارت برق لاله زار

به یاد داشته باشید، زمانی که اهرم دمپر هم جهت کانال است یعنی کاملاً باز است. هر چه اهرم به عمود بودن مجرا نزدیک‌تر باشد، جریان هوای کمتری در آن جریان دارد. دمپر موتوری، یک سوپاپ یا بشقاب است؛ که عملکردی شبیه به یک پلیس راهنمایی در یک تقاطع بزرگ دارد. در واقع این قطعات هوای گرم یا سردی را که از کانال های HVAC به شبکه توزیع سیستم وارد می شود کنترل می کنند. دمپر های دستی که به آن‌ ها دمپرهای مکانیکی نیز می ‌گویند به وسیله یک اهرم خارجی عمل می ‌کنند و دمپر اتوماتیک به وسیله موتور دمپر کار می ‌کند. دمپر ( دمپر هوا) در واقع مانند یک شیر عمل می ‌کند، از این نظر که عملکرد آن باز و بسته کردن و کنترل مقدار ورودی و خروجی هوا و تنظیم جریان آن است.

موتور دمپر به شکل اتوماتیک وضعیت دمپرها را برای کنترل حجم هوای عبوری تغییر می دهد. برای مثال، هنگام شروع به کار هر دستگاه گرمایشی دمنده، لازم است که از باز بودن دمپر هوا اطمینان پیدا کرد. و یا این که در موتور دمپرهای حساس به دود، یک حسگر وجود دارد که به دود و آتش حساس است و در دمای بالای ۷۰ درجه سلسیوس به ترتیب فرمان بستن جریان هوا را می دهد. موتور دمپر یا محرک الکتریکی دمپر در واقع یکی از انواع موتور می باشد که برای باز کردن و بستن یک دریچه با استفاده از نیروی الکتریکی به دو صورت کامل و تدریجی به کار می رود.

شیر برقی دانفوس DANFOSS EVR

از واحد اصلی خود، هر مجرا را تا جایی که می توانید قبل از ناپدید شدن دنبال کنید. خوشحال و ممنون میشویم نظر خود را راجع به موتور دمپر ، در قسمت نظرات برایمان ارسال کنید. این برند ها شامل برند هانیول (ساخت کشور امریکا) برند زیمنس (ساخت کشور آلمان) و برند اینداستریال تکنیک ( ساخت کشور ایتالیا) می باشند.

هر دارای گشتاوری به خصوصی است که متناسب با نوع از آن استفاده می شود. عمده مصرف این در دمپرهای بی کانالی ، دمپرهای ورودی و برگشت هواساز، قطع/ وصل و کنترل آب و سیال در صنایع مختلف آب و فاضلاب، صنایع غذایی و دیگر صنایع می باشد. عمده مصرف این در دمپرهای بی کانالی ، دمپرهای ورودی و برگشت هواساز، قطع/ وصل و کنترل آب و سیال در صنایع مختلف آب و فاضلاب، صنایع غذایی و دیگر صنایع می باشد . موتورهای تدریجی، نوع دیگر موتور های دمپر می باشد که جهت تنظیم دبی هوای عبوری در یک مسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

طول عمر موتور دمپرها چقدر است؟

هنگامی که اتوماتیک می شوند و موتور دمپر بر روی آن ها نصب می شود. تفاوت قیمت فاحشی پیدا می کنند و قیمت موتور دمپر ها بالاتر می باشد. ولی با توجه به نوسانات روز نمی توان مبلغ دقیقی برای قیمت موتور دمپر ها اعلام کرد.

هنگامی که سیستم خود را به حداکثر سطح راحتی رساندید موقعیت دمپر را درست روی کانال علامت بزنید. به این ترتیب، دیگر مجبور نخواهید بود که کل این آزمایش را در سال آینده انجام دهید. بیشترین محدوده رنج گشتاور موجود در بازار را این خانواده محصول هانیول داراست. قابلیت نصب بر روی دیوارهای بتی , بازشوهای سقفی , سازه های فلزی و ….. چسب برزنتی با چسبندگی و مقاومت طول بسیاربالاو مقاوم به رطوبت که برای بسته بندی کالاهای سنگین، اتصال محل برش عایق های الاستومری ، کانال محاف..

شیر برقی گاز دانگز DUNGS LGV/5

اکچویتورهای زیمنس به لحاظ کیفیت ساخت از متریال بسیار مقاوی ساخته شده اند که همین موضوع سبب گشته طول عمر موتور دمپرهای زیمنس به نسبت سایر برندها بسیار بیشتر باشد. شرکت محیط اسایش همواره توانسته با بهره گیری از دانش فنی و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در کشور اقدام به واردات و فروش و خدمات پس از فروش محصولات زیمنس از جمله موتور دمپر های زیمنس نماید. موتور دمپر های زیمنس ساخت کشور سوئیس بوده که این امر خود نشاندهنده ی کیفیت بسیار بالای ساخت آن می باشد.

موتور دمپرها با توجه به نیاز درمدلهای گوناگون و قدرت های مختلف با توجه به مساحت دمپرها توسط شرکتهای سازنده خرید موتور دمپر ساخته میشوند . در این نوع دمپرها دو قطعه ی مسی متصل به هم به نام فیوز وجود دارد. کار اصلی این قطعه کنترل آتش و جلوگیری از سرایت آن به قسمت های دیگر می باشد.

  • (این کار خیلی آسان است. زیرا حتی با باز بودن رجیسترها، جریان هوا کمی وجود خواهد داشت.) وقتی مطمئن شدید که هر مجرا به کجا منتهی می‌شود، آن را برچسب بزنید.
  • موتور دمپر برای کنترل جریان هوا یا قطع و وصل کردن جریان هوا در مسیر است.
  • در برخی مدلها استاندارد UL امریکا ساخته میشود که با توجه به قیمت بالاتر به ندرت وارد ایران می گردد .
  • بیشتر کارایی این دمپر ها در تنظیم دمپر هواساز ها بوده و ارسال آن به کنترلر می باشد.
  • و تنوع موتور دمپر های زیمنس به گونه ای است که نیاز کاربر را به طور کامل تامین می نماید.