موسس نیکولا به تقلب متهم شد

دادستان ها گفتند، در یک شکایت مدنی مرتبط، این پست ها از “سرمایه گذار، که تجربه قبلی در بازار سهام نداشتند و در طول همه گیری کووید-19 تجارت را آغاز کرده بودند، درخواست ،د تا درآمد از دست رفته را جایگزین یا تکمیل کنند یا زمان خود را در قرنطینه اشغال کنند.” .

با استفاده از SPAC، میلتون به قو،ن «دوره آرام» م،م نبود و همچنان از طریق رسانه‌های اجتماعی به تبلیغات شرکت و قیمت سهام آن پرداخت.

در طول این محاکمه یک ماهه، دادستان‌های فدرال با موفقیت استدلال ،د که میلتون با طرح ادعاهای نادرست در توییت‌ها، مصاحبه‌ها و رویدادها در مورد فناوری الکتریکی و سلول سوختی هیدروژنی نیکولا و همچنین توانایی آن در ساخت خودروهای برقی و هیدروژنی، سرمایه‌گذاران را به شرکت جذب کرد. و کامیون ها

قبل از پرتاب، میلتون ادعا کرد که “میلیارد دلار دانش” از برنامه نیمه کامیون شرکت به دست آورده است و می تواند “700 مایل” را طی کند. [1127km] در یک محیط واقعی».

گفته می‌شود که او در تلاش برای یافتن سرمایه‌گذاران جدید و بعداً بهبود قیمت سهام شرکت، درباره سطح دانش نیکولا از فناوری الکتریکی و سلول‌های سوختی هیدروژنی دروغ گفته است.

پس از این رویداد، طبق گزارش ها، میلتون سنجاق توسعه کامیون را کشید.

علاوه بر این، یک خط هوا نصب شده بود زیرا نشت کندی از سیستم تعلیق بادی آن وجود داشت.

در حول و حوش زمان رونمایی Badger، نیکولا با ادغام با VectoIQ Acquisiton، یک شرکت “چک سفید” یا SPAC (شرکت ،ید با هدف ویژه) وارد بازار عمومی شد.

او و شرکت در یک نقطه ادعا ،د که روشی مقرون به صرفه برای تولید هیدروژن اختراع کرده است.

 • موسس نیکولا به تقلب متهم شد

نیکولا در اوج خود حدود 26.5 میلیارد دلار آمریکا (36 میلیارد دلار) ارزش داشت. با توجه به اینکه میلتون در آن مرحله 25 درصد از شرکت را در اختیار داشت، دارایی های روی کاغذ به ارزش بیش از 6.6 میلیارد دلار (9 میلیارد دلار) داشت.

تنها سال‌ها پس از متقاعد ، جنرال موتورز برای گرفتن سهام در شرکتش و ساخت وانت برقی خود، نیکولا موسس تروور میلتون اکنون با زمان قابل توجهی پشت میله های زندان مواجه است.

نیکولا دعوای کلاهبرداری مدنی را که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در سال 2021 به مبلغ 174 میلیون دلار (277 میلیون دلار) مطرح شده بود، تسویه کرد.

 • موسس نیکولا به تقلب متهم شد

میلتون در 27 ژانویه 2023 محکوم خواهد شد.

 • موسس نیکولا به تقلب متهم شد
  نیکولا بجر
نیکولا: یک تاریخچه کوتاه

میلتون در پله های دادگاه فدرال در شهر نیویورک به رسانه ها از جمله گفت بلومبرگ، “من هیچ اشتباهی نکردم” و قول داد “به مبارزه ادامه دهم”.

در سپتامبر 2020، نیکولا اعلام کرد که در شرف وارد شدن به شراکت با جنرال موتورز است، جایی که خودروساز قدیمی سهامی در نیکولا خواهد گرفت.

در سال 2015 توسط میلتون تاسیس شد و در سال 2016 این شرکت کامیون سلول سوختی One هیدروژنی را معرفی کرد که میلتون ادعا کرد یک خودروی نمونه کاملاً کارآمد است.

هیندنبورگ همچنین گفت که میلتون در مورد وجود یک آرایه خورشیدی بر روی سقف شرکت، توانایی آن در ساخت اینورترهای خود و داشتن فناوری کاهش هزینه های تولید هیدروژن تا حدود 80 درصد دروغ گفته است.

دادستان ها گفتند که One “به طور کامل بخش های قابل توجهی از جمله چرخ دنده ها و موتورها را گم کرده بود و سیستم کنترل … ناقص بود”. طبق گزارش ها، The One شب قبل از مراسم رونمایی آن روی صحنه کشیده شد و انرژی آن توسط یک باتری خارجی تامین می شد.

ارزش نیکولا از آن زمان به حدود 1.3 میلیارد دلار (2.0 میلیارد دلار) کاهش یافته است. این شرکت به کار بر روی کامیون های پیل سوختی هیدروژنی ادامه می دهد و در حال حاضر توسط مایکل لوش،، مدیر عامل سابق اوپل و سپس وینفست، رهبری می شود.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/nikola-founder-guilty-of-fraud

اندکی پس از اعلام قرارداد جنرال موتورز، هیندنبورگ ریسرچ، یک شرکت مشاوره سرمایه گذاری که با نیکولا قرارداد کوتاهی کرده بود، ادعاهایی را از یکی از افراد داخلی نیکولا منتشر کرد مبنی بر اینکه نیکولا وان یک نمونه اولیه کارآمد نیست.

او همچنین قول داد که Badger یک وسیله نقلیه “کاملاً کارآمد” باشد، برخلاف “هلنده هایی که همه به ،وان یک وسیله نقلیه تقلبی برای نشان دادن آنچه انجام می دهند به همه نشان می دهند”.

هر اتهام حدا،ر ۲۰ تا ۲۵ سال حبس دارد، به این م،ی که اگر محکومیت‌ها به طور متوالی اجرا شود، ۴۰ ساله می‌تواند بقیه عمر خود را پشت میله‌های زندان بگذراند.

در فهرست‌بندی سنتی، یک شرکت باید با SEC پرونده‌هایی را برای ارائه اطلاعات مالی، تجاری و احتمالاً فنی تشکیل دهد که در صورت ارائه ادعاهای نادرست می‌تواند منجر به دعوی قضایی شود.

میلتون به زودی «داوطلبانه» از سمت خود کناره‌گیری کرد و تا دسامبر جنرال موتورز تصمیم گرفت تا حد زیادی از این معامله کناره‌گیری کند و Badger را به ،وان یک دستگاه بخار کنجکاو باقی گذاشت.

خودروهای Badger که در معرض دید عموم و سرمایه گذاران قرار گرفتند در واقع بر فراز قاب فورد F-150 ساخته شدند و میلتون به مهندسان دستور داد تا «از مردم پنهان کنند که خودروهای اهداکننده فورد برای تولید نمونه های اولیه استفاده شده است».

 • موسس نیکولا به تقلب متهم شد
  نیکولا تری و دو

تیم حقوقی میلتون پاسخ داد که این پرونده “تحقیق” است. همچنین استدلال می‌کرد که میلتون هرگز قصد فریب سرمایه‌گذاران را نداشت، و همچنین اظهارات او به اندازه‌ای مهم نبود که بر اقدامات این سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد.

تا کنون برجسته ترین فاش شده این شرکت، وانت Badger در ژوئن 2020 بود.

آنها تایید ،د که میلتون کامیونی را ارائه کرده است که نه توربین گاز طبیعی و نه سلول سوختی هیدروژنی را که گفته می شد، داشت و Badger ute این شرکت در واقع یک فورد F-150 رپتور بازسازی شده بود تا یک پیکاپ الکتریکی طراحی شده داخلی.

جنرال موتورز همچنین Badger را با استفاده از پلتفرم خود و فناوری EV مهندسی و ساخت خواهد کرد. فقط استایل Badger را می توان به نیکولا نسبت داد.

فضای داخلی ناقص بود، بنابراین رایانه‌های تبلت برای نمایشگرهای مختلف خودرو با «سرعت‌سنج‌ها، نقشه‌ها و اطلاعات دیگر» ساختگی استفاده می‌شد.

 • موسس نیکولا به تقلب متهم شد
  نیکولا وان

در پایان هفته گذشته، میلتون توسط هیئت منصفه به اتهام تقلب در اوراق بهادار و دو فقره کلاهبرداری با سیم مجرم شناخته شد. میلتون با اتهام دوم کلاهبرداری اوراق بهادار تبرئه شد.

ظاهراً یک ویدیوی نمایشی که One را در حال حرکت نشان می‌دهد، با اجازه دادن به نمونه اولیه از تپه ایجاد شده است. از نوار ،ب برای نگه داشتن در در جای خود استفاده شد تا از افتادن آن در حین فیلمبرداری جلوگیری شود.

دادستان تعدادی از شاهدان از جمله یک پیمانکار مهندسی، طراح خودرو، مدیر عامل سابق شرکت و مدیر ارشد مالی سابق را به جایگاه فراخواند.

در یک بی،ه در توییتر پس از صدور حکم، دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت: «تروور میلتون بارها و بارها به سرمایه گذاران نیکولا دروغ گفت. این تقلب است، واضح و ساده، و این اداره حوصله آن را ندارد.»

این روش عمومی شدن در چند سال گذشته مرسوم بود. در واقع Volvo spinoff Polestar از این روش برای عرضه در بورس NASDAQ استفاده کرد.