مکان درایو رسانه ای Maruti Jimny از Leh به Dehradun تغییر کرد

به نظر می رسد تعداد کمی از علاقه مندان به سفر از تأثیرات زیست محیطی اقدامات خود آگاه نیستند. کاوش در مکان های عجیب و غریب بسیار سرگرم کننده است، اما می تواند به محیط زیست نیز آسیب برساند. در یک نمونه اخیر، جیمنی در حال رانندگی در رودخانه ای در لاداخ دیده می شود. این کار زم، انجام می شد که ماروتی در حال فیلمبرداری از TVC برای جیمنی بود. ماروتی سوزوکی توسط ،، که به محیط زیست اهمیت می دهند مورد انتقاد قرار گرفته است.

مکان درایو رسانه جیمنی تغییر کرد – واکنش هیپ به ماجراجویی رودخانه جیمنی؟

پیش از این، ماروتی برنامه ریزی کرده بود که تست درایوهای رسانه ای جیمنی را در همان منطقه له و لاداخ انجام دهد. اما این دیگر اتفاق نمی افتد. سومانت بانرجی از Live Mint در توییتی اعلام کرد که مکان درایو رسانه جیمنی به دهرادون منتقل شده است.

برای حفاظت از طبیعت، در عین حال ترویج گردشگری، یک ابزار موثر می تواند گسترش آگاهی در میان توده ها باشد. مردم باید عواقب اعمال خود را بدانند. به نظر می رسد پرتاب یک بطری از ماشین به سختی مهم باشد. اما تصور کنید هزاران نفر در آن مسیر همین کار را انجام دهند. اغلب به نظر می رسد که مردم اهمیتی نمی دهند، زیرا درک تأثیر طول، مدت اقدامات آنها دشوار است. اینجاست که آگاهی می تواند مفید باشد.


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-jimny-media-drive-location-changed-from-leh-to-dehradun-12468808.html

برخی از مردم نمونه هایی از رودخانه های بدون پل را ذکر می کنند که به طور معمول توسط وسایل نقلیه از جمله کامیون های بزرگ در منطقه لداخ از روی آنها عبور می کنند. بسیاری از مردم همچنین می گویند که مجوز تصویربرداری TVC توسط مقامات محلی داده می شد. پس به جای مروتی باید مسئولین مربوطه را مقصر دانست.

این واکنش ها طبیعی و کاملا واقعی هستند. با این حال، زم، که یک برند پیشرو به نظر می‌رسد در حال راه‌اندازی یک سابقه اشتباه است، موضوع متفاوت است. برندها میلیون ها دنبال کننده دارند و احتمالاً اعمال آنها عادی تلقی می شود و احتمالاً توسط دیگران کپی شده است. مشکل از اینجا شروع می شود.

با قدم زدن جیمنی در رودخانه، بسیاری از مردم ممکن است وسوسه شوند که همین کار را تکرار کنند. در حالی که آن یک رانندگی با جیمنی ممکن است تاثیر مهمی نداشته باشد، وقتی هزاران بازدیدکننده شروع به انجام همین کار کنند، همه چیز متفاوت خواهد بود. به همین دلیل است که برندها باید مراقب پیامدهای اقدامات خود باشند.

آگاهی می تواند به محافظت از مکان های بکر کمک کند

در حالی که ماروتی به خاطر فیلمبرداری از TVC به این شیوه مورد انتقاد قرار گرفته است، تعدادی از علاقه مندان به سفر و آفرود آن را تهدیدی برای محیط زیست نمی دانند. بسیاری از مردم درخواست داده‌های قابل تأییدی دارند که می‌تواند نوع و میزان آسیب ناشی از حرکت جیمنی در رودخانه را ثابت کند.

مکان درایو رسانه Maruti Jimny تغییر کرد
مکان درایو رسانه Maruti Jimny تغییر کرد

Maruti Jimny هند احتمالا ماه آینده راه اندازی می شود
Maruti Jimny هند احتمالا ماه آینده راه اندازی می شود

ماروتی برنامه ریزی کرده بود تا اوا، این ماه درایوهای رسانه ای جیمنی جدید را در له، منطقه لاداخ انجام دهد – اما اکنون محل برگزاری به دهرادون تغییر کرده است.

بزرگراه‌هایی که به تازگی ساخته شده‌اند و خودروهای شاسی‌بلند قدرتمند برای علاقه‌مندان به سفر بسیار مفید بوده‌اند. همچنین به گردشگری سراسر کشور کمک کرده است. با این حال، به نظر می رسد که همه خوشحال نیستند.

هجوم شدید گردشگران به مکان هایی مانند Leh، Ladakh در حال حاضر ا،یستم شکننده منطقه را تحت فشار قرار داده است. اگر مردم شروع به تعامل مستقیم با ا،یستم‌های رودخانه، دریاچه‌ها، گیاهان و جانوران بکر و سایر منابع طبیعی کنند، اوضاع می‌تواند بدتر شود. از آنجایی که لاداخ در یک منطقه وسیع گسترده شده است، پیگیری فعالیت های تک تک بازدیدکنندگان در منطقه تقریباً غیرممکن است.